Çin Burcu Kaplan

(29 oy) 4/5 22689
Yorum Yaz

Kaplan Burcunun Çince Adı HU
Kaplan Burcunun  Saatleri 03.00 – 05.00
Kaplan Burcunun  Yönü Doğu – kuzeydoğu
Kaplan Burcunun  Mevsimi İlkbahar
Kaplan Burcunun  Ayı Şubat
Kaplan Burcunun  Elementi Odun
Kaplan Burcunun  Yönü Yang
Kaplan Burcunun  Taşı Safir
Kaplan Burcunun  Gezegeni Jüpiter
Kaplan Burcunun  Rengi Yeşil
Kaplan Burcunun  Eşiti Kova burcu
Kaplan Burcunun  Anlaştığı Burçlar At, köpek, domuz
Kaplan Burcunun  Kişiliği Asi, bağımsız, pratik, tutkulu, öngörülemez, cesur, fevri, cömert, sevecen, ihtiyatsız, insancıl

Çin Astrolojisine Göre Kaplan Burcunun  Özellikleri

Kaplan burçları sürekli olarak problemlerle ve güçlüklerle karşılaşmasına rağmen hayatın tamamından zevk alan maceraya düşkün kişilerdir.  Tutkulu bir enerjiye sahiptirler. Yaşam sevgileri bulaşıcı ve teşvik edicidir.

Kaplan burcu asi, enerjik ve cesur tabiatı nedeniyle, zaman zaman ciddi tehlikelere maruz kalır. Her zaman hareketlidir ve bu hareketin arka planında sürekli bir amaç bulunur. Sosyal ve politik olaylarda yer alır. Sorunları hızlı ve pratik biçimde çözebilir.  Bu olaylarda yer alan gruplara liderlik eder. Cazibesi diğer kişiler üzerinde etkilidir.  Bu nedenle çok az bir dirençle karşılaşır. İlgi her zaman üzerindedir. Kibirlidir ve görünüşüne çok dikkat eder. Bakımına saatlerce zaman ayırabilir.

Kaplan burçları ya çok sevilir ve kabul görür ya da çok nefret edilir ve reddedilir. Duygularını kontrol edemez. Çok konuşurlar. Öfke ile birden kahkaha atabilirler. Fakat niyetleri açıktır. Ne hissediyorlarsa onu söylerler. Takdir, korku, saygı ve bazen de kıskançlık duyulurlar.

Kaplan burçları birini sevdiği zaman her şeyi bırakabilir. Romantik ve ateşli görünürler. Genellikle sadık olsalar da bağımsızlıklarına düşkündürler. İlişkide yara alırlarsa acımasız olabilirler. Özellikle arkadaşlarına ve ailesine karşı yumuşak kalplidirler.

Kaplan burçları kazanmaya alışkın olduğu için sürekli başarı elde eder. Hiçbir zaman pes etmez. Amacını gerçekleştirmek için azmini, enerjisini, kaynaklarının tamamını ortaya koyar. Rekabetçidir.

Kaplan Burcunun Elementleri

Odun Kaplanı (1914-1974)

Odun kaplanı kaplan burçları içerisinde en hoşgörülü olanıdır. İşbirliğine hazırdır. Lider olma rüyaları görür ve grupları yönetir. Kararlarda gerekçe arar. Düşüncesini uygulamadan önce tartışır. Bu ona farklı açılardan bakmayı sağlar. Odun kaplanı sorumsuz, disiplinsiz ve yüzeysel olarak görünmesine rağmen, yaratıcılığı çok yüksektir.

Odun kaplanı ünlüleri: Eva Mendes, Alec Guinness, Lilli Palmer, Alanis Morissette, Seth Green, Victoria Adams-Beckham, Amy Adams, Christian Bale, Daniel Wu, Grace Park, Jewel, Kate Moss, Leonardo di Caprio, Michelle Krusiec.

Ateş kaplanı (1926-1986)

Ateş kaplanı kaplan burçları arasında en teatral ve kurallara uyumsuz olanıdır. Dikkat çekmek ister. Sürprizleri sever. Bu nedenle öngörülemez bir kişidir. Yarın hiç olmayacak gibi bugünü yaşar. Cömertliğini ve iyimserliğini sonuna kadar kullanır.

Ateş kaplanı ünlüleri: Rajon Rondo, Megan Fox, Marilyn Monroe, Hugh Hefner, Lindsay Lohan, Andy Griffiths, Don Rickles, Miles Davis, Mary-Kate Olsen, Ashley Olsen, Peyton List, Keiko Kitagawa, Jake McDorman.

Toprak Kaplanı (1938-1998)

Kaplan burçları arasında en az parlak olanıdır. Öte yandan tutarlıdır ve hedefleri konusunda çok nettir. Toprak elementi endişesiz biçimde, hedeflere ulaşmak için büyük konsantrasyon sağlar. Kaplanın cesaretinin yerini entelektüel davranış alır. Bu durum toprak kaplanına olaylara titizlikle bakmasını sağlar.

Toprak kaplanı ünlüleri: Ted Turner, Christopher Lloyd, Jon Voight, Natalie Wood, Peter Jennings, Rich Little, Bolo Yeung, Zachary Gordon.

Metal Kaplanı (1950-2010)

Kaplan burçları arasında en kararlı ve rekabetçi olanıdır. Geciktirmeksizin ve bekletmeksizin ne isterse onu yapar. İstekleri çok çeşitlidir. İstediğini alma endişesi ve çekingenliği bulunmamaktadır.

Metal kaplanı ünlüleri: Richard Branson, Rick Dees, Stevie Wonder, William Macy, Bill Murray, Cybill Shepherd, Christina Onassis, Dr. Phil, Huey Lewis, Jay Leno, Jayne Mansfield, John Candy, Martin Short, May Pang, Natalie Cole.

Su Kaplanı (1902-1962)

Yeni fikirlere açıklığı ve sakinliği su kaplanına büyük esneklik sağlar. Bazen davranışlarında taşkınlık olsa da su kaplanı içgüdülerini kontrol eder. Çünkü kalbi insanlıkla doludur. İçgüdüsel ve gerçekçilikle olaylara yaklaştığından liderlik özelliği bulunmaktadır.

Su kaplanı ünlüleri: Stephen Chow, M.C. Hammer, Matthew Broderick, Michelle Yeoh, Paula Abdul, Rosamund Kwan, Rosie O`Donnell, Tony Leung, Tom Cruise, Wesley Snipes, B. D. Wong, Ansel Adams, Demi Moore, Jann Arden, Jodie Foster, Jon Bon Jovi.