Çin Burcu Horoz

(19 oy) 4/5 22044
3 Yorum

Horoz Burcunun Çince Adı JI
Horoz Burcunun Saatleri 17.00 – 19.00
Horoz Burcunun Yönü Batı
Horoz Burcunun Mevsimi Sonbahar
Horoz Burcunun Ayı Eylül
Horoz Burcunun Elementi Metal
Horoz Burcunun Yönü Yin
Horoz Burcunun Taşı Yeşim Taşı
Horoz Burcunun Gezegeni Venüs
Horoz Burcunun Rengi Beyaz ve sarı
Horoz Burcunun Eşiti Başak Burcu
Horoz Burcunun Anlaştığı Burçlar Öküz, yılan
Horoz Burcunun Kişiliği Esprili, cesur, çalışkan, sadık, yetenekli, cömert, gururlu, meraklı, romantik, lüks düşkünü

Çin Astrolojisine Göre Horoz Burcunun Özellikleri

Horoz evcil hayvanların başı olduğundan, horoz burcu çok gururlu, kendinden emin, otoriter ve kibirlidir. Sloganı öncelikle sadakattir. Açık sözlü ve samimidir. Her zaman gerçeği söyler. Verilen sözleri tutar. Hayranlık ve saygı arayan baskın ruh halinin gizlediği zayıf yönlerinin ortaya çıkmasından korkar.

Horoz burcu en belirgin özelliği gözlem yeteneğidir. Tüm detaylarla ilgilidir. Hatta omzunda gözleri vardır bile diyebiliriz. Hiçbir şey dikkatinden kaçmaz.  Sosyal kabul görmek için iddialı işleri gerçekleştirebilir.

Horoz Burçlar’ı fark edilmeyi, takdir edilmeyi, övülmeyi sever. İyi giyinir. Seyahatlerinde iyi para harcar. Görünümüyle, giyimiyle, takılarıyla abartılı şekilde ilgilenir. Başkalarının görünümünü sürekli eleştirir. Sosyaldir. Yeni arkadaşlarla tanışmak ister. Belirsizlikten çok fazla korkmaz. Aşırı gösteriş merakı kendisini hırslı olmaya iter. Bilgili ve cesurdur. Birinin yardıma ihtiyacı olduğunda hemen koşar.

Horoz Burçlar’ı tavsiye almakta zorlanır. Bağımsız doğası horoz burcuna iş hayatında sürekli olarak kendi gelişimini sağlamasını ve kendi çıkarını korumasını sağlar. Kendi görüşlerine eleştirilerine ve seçimlerine güvenir. Bazen inatçılığı tutabilir. Bu nedenle başkalarının haklarının önemsemeksizin gururu yüzünden inatçılığını sürdürebilir. İş hayatında yorulmaz, titiz ve organizatör birisidir. Hakkı için sonuna kadar savaşır.

Horoz Burçlar’ı bazen çok bencil ve kendi görüşlerini kabul ettirmede gereksiz yere iddiacı olmasına rağmen, güvenilen ve iyi vakit geçirilen bir arkadaş olmayı da bilir.

Duygusal olarak, Horoz çok romantiktir. İlgisini pahalı hediyeler ve aşırı iltifatlarla gösterir. Kendisi de aynı şekilde karşı taraftan romantizm bekler. Gerçek aşkı arar. Horoz burcu çok sadıktır.

Horoz Burcunun Elementleri

Odun Horozu (1945-2005)

Odun horozu horoz burçları arasında en az inatçı olanıdır. Çevresindeki kişiler odun horozunun aşırı hareketliliğini gözetmeksizin peşinden giderlerse çok çabuk yorulabilirler. Odun elementi horoz burçlarına aşırı dürüstlük ve ilerleme yolunda hırs sağlar. Ayrıca yüksek adalet duygusu vardır. Hayal gücü yüksektir. Özverilidir.

Odun horozu ünlüleri. Goldie Hawn, Priscilla Presley, Henry Winkler, Bob Seger, Dolly Parton, Anne Murray, José Feliciano, Rob Reiner, Eric Clapton, Carly Simon, D.H. Lawrence, Burt Ward, Bette Midler, Steve Martin, John Lithgow, Diane Sawyer, Diane Keaton, Gene Siskel.

Ateş Horozu (1897-1957)

Ateş horozu horoz burçları arasında en enerjik ve otoriter olanıdır. Başarıya ulaşmada sınırsız hırsı, yeteneği ve titizliği vardır.  Zaman zaman çok öfkeli olabilir. Doğuştan yönetim kabiliyeti vardır. Ancak yönetimi katı, otoriter ve özverisiz olabilir.

Ateş horozu ünlüleri: Ellen DeGeneres, Tony Leung, Frank Capra, Rosalind Chao, Moe Howard, Steve Buscemi, Daniel Day-Lewis, Amelia Earhart, Vanna White, Gloria Estefan, Spike Lee, Paul Reiser, Frances McDormand, Denis Leary, Christopher Lambert, Theresa Russell, Ethan Coen, Maria Alonso, Jon Lovitz, Nancy Cartwright, Dan Castellaneta, Melanie Griffith, Donny Osmond, Michiko Nishiwaki, Don Duong, Matt Frewer, Anita Baker.

Toprak Horozu (1909-1969)

Toprak horozunun entelektüel, araştırmayı ve analiz etmeyi seven ve gerçeği arayan bir yapısı vardır. Diğer horoz burçlarının kendini gösterme merakı toprak horozunda çok fazla bulunmaz. Hedeflerini gerçekleştirmede etkili davranır. Toprak elementi horoz burçlarının hedeflerine ulaşmada inatçı ve dogmatik yapabilir. İyi bir hatiptir. Çok iyi konuşur.

Toprak horozu ünlüleri: Faye Wong, Christian Slater, Alice Dixson, Matthew McConaughey, Jason Priestley, Steffi Graf, Carmen Miranda, Renée Zellweger, Erika Alexander, Jean Garcia, Kate Smith, Cate Blanchett, Douglas Fairbanks, Jr., Shannon Lee, Catherine Zeta-Jones, Jeong-hwa Eom, James Mason, Brian McKnight, Benny Goodman, Edward Norton, Ken Griffey, Jr., Burl Ives, Ryuhei Kitamura, Ice Cube, Errol Flynn, Megan Ward, Donnie Wahlberg, Jack Black, Annie Yi, Takao Osawa, Cayetana Guillén Cuervo, Joon Park.

Metal Horozu (1921-1981)

Metal horozu erkenci horozdur. Yorulmaksızın çalışır. İşini zamanında yapar. Pratik ve idealist olması işini çok iyi yapmasını sağlar. Metal elementi horoz burçlarının kabul görmesini ve önemliliğini sağlar. Zenginlik hırsı vardır. Romantik olamaz. Her olayı analitik gözleminden geçirir.

Metal horozu ünlüleri: atan Ibrahimovic, Angela Chang (Shaohan Zhang), Eva Gabor, Fan BingBing, Natalie Portman, Abe Vigoda, Azusa Yamamoto, Josh Groban, Chuck Connors, Julia Stiles, Peter Ustinov, Serena Williams, Jennifer Hudson, Bethany Galeotti, John Glenn, Beyoncé Knowles, Chizuru Ikewaki, Sugar Ray Robinson, Rimmi, Hayden Christensen

Su Horozu (1933-1993)

 Entelektüel düzeyi yüksektir. Kültürel ortamları çok önemser. İletişime açık bir insandır. Sohbetlerini kendi görüşünü empoze etmeksizin gerçekleştirir. Su elementi horoz burçlarına yazma kabiliyeti verir. Konuşmacı olarak, tüm detayları net biçimde anlatabilir. Öğrenme isteği onun mükemmellik kompleksini azaltır.

Su horozu ünlüleri: Water Chicken celebrities: Ryosuke Yamada, Nathan Sykes, Kim Novak, Barbara Feldon, Yoko Ono, Elizabeth Gillies, Joan Rivers, Joan Collins, Michael Caine, Quincy Jones, Elizabeth Montgomery, India Eisley, Jayne Mansfield, Victoria Justice, Carol Burnett, Hank Aaron, Willie Nelson, Jennifer Stone, James Brown, Debby Ryan, Danny Aiello, Yoo Seung Ho, Dom DeLuise, Miranda Cosgrove, Ken Berry, Roman Polanski, Frida Gustavsson, Larry King, Regis Philbin, AJ Perez, Lauren Young, Tim Conway, Mirai Nagasu, Jean Chrétien, Tina Louise, Keke Palmer, Mako.

 • Çin Burcu At

  At Burcunun Çince Adı MA At Burcunun Saatleri 11.00 – 13.00 At Burcunun Yönü Güney At Burcunun Mevsimi Yaz At Burcunun A…
 • Çin Burcu Kaplan

  Kaplan Burcunun Çince Adı HU Kaplan Burcunun  Saatleri 03.00 – 05.00 Kaplan Burcunun  Yönü Doğu - kuzeydoğu Kaplan Burcunun  M…
 • Çin Burcu Domuz

  Domuz Burcunun Çince Adı ZHU Domuz Burcunun Saatleri 21.00 – 23.00 Domuz Burcunun Yönü Kuzey, Kuzeydoğu Domuz Burcunun Mevsimi…
 • Çin Burcu Öküz

  Öküz Burcunun Çince Adı NIU Öküz Burcunun Saatleri 01.00 – 03.00 Öküz Burcunun Yönü Kuzey - Kuzeydoğu Öküz Burcunun Mevsimi K…
 • Çin Burcu Koyun

  Koyun Burcunun Çince Adı YANG Koyun Burcunun Saatleri 13.00 – 15.00 Koyun Burcunun Yönü Güney, Güneydoğu Koyun Burcunun Mevsim…

Yorum Yaz

Tüm alanlar doldurulmalıdır.

 • zeynep

  güzel olmuş

 • Mansumzada01

  Merabalar ben kova burcuyum dogum gunum 1 wubat 1997 dogum saatim04 30 tam olarak benim hakda yaza bilirmisiniz yukselen burcumuda rica etsem