Çin Burcu Fare

(24 oy) 4/5 22944
Yorum Yaz

Fare Burcunun Çince Adı SHU
Farenin Burcunun Saatleri 23.00 – 01.00
Farenin Burcunun Yönü Kuzey
Farenin Burcunun Mevsimi Kış
Farenin Burcunun Ayı Aralık
Farenin Burcunun Elementi Su
Farenin Burcunun Zıtlığı Yang
Farenin Burcunun Taşı Lal
Farenin Burcunun Gezegeni Merkür
Farenin Burcunun Rengi Siyah, kırmızı, beyaz
Farenin Burcunun Eşiti Yay Burcu
Farenin Burcunun Anlaştığı Burçlar Öküz, Maymun, Ejderha
Farenin Burcunun Kişiliği Disiplinli, titiz, sistemli, sosyal, zeki, kurnaz, bencil, çalışkan, tutumlu, hoşgörüsüz

Çin Astrolojisine Göre Fare Burcunun Özellikleri

Çin burcuna göre sıralamadaki ilk burçtur. Fare burcu kurnazlığı ve zekası sayesinde ilk sırayı kazanmıştır. Kaypaklığı ve algısı sayesinde her durumdan kendisine fayda çıkarabilir. Lider, öncü ve yenilikçidir. Amaçlarını yerine getirmek için sarhoş edici cazibesini kullanır. Hiçbir zaman silahını göstermez. Karizmatik ve ihtiraslıdır. Gizlenme sanatında birincidir.

Fare burçlar’ı paraya ve güce inanılmaz düşkündür. Pozisyonunu korumak için yapamayacağı şey yoktur. Çok çalışkandır. Harcamaları ihtiyatlıdır. Değer verdiği kişilere karşı çok cömerttir. Güçlüklerin üstesinden gelme kapasitesi çok yüksektir. Zorluklara olgunlukla ve sağduyuyla yaklaşır. Hırslarını kontrol eder, başladığı yolu devam ettirirse çok başarılı olabilir ve para kazanabilir.

Fare burçları analizci yapısı nedeniyle sessiz görünebilir. Fakat aşırı biçimde gözlemci ve titizdir. Tartışmalardan kaçınır. Olaylara soğukkanlılıkla yaklaşır. Fare burcu soğukkanlı ve kontrollü sessizliğinin arkasında, büyük hırsları olan da birisidir. Duygularını tamamen kontrol altına alabilir. Fare burcu çıkarı söz konusu olduğunda başka kişileri kullanmaktan ve onları sömürmekten hiç çekinmez; Hatta çok zalim olabilir.

Fare burçları her zaman fırsatçı, sosyal ve mutludur. Meraklı yapısı ona kişilerin zayıflıklarını ve hatalarını keşfetme imkânı tanır. Bunun illa kötü bir niyetle ilgisinin olması gerekmez. Sadece fare burcunun tarzıdır. Eşine, ailesine, evine ve çocuklarına çok bağlıdır.

Fare burcu dedikoduya, eleştiriye ve kıyaslama yapmaya eğilimlidir. Menfaati için sürekli yakınır.

Fare burcunun tembelliğe, boş gezmeye ve savurganlığa toleransı yoktur. Çalışmaktan yorulmaz. İlişkilerinde inanılmaz sosyaldir.  Sosyal ve meraklı mizacı nedeniyle politika ve ticarette başarılı olur.

Fare Burcunun Elementleri

Odun Faresi (1924-1984)

Nazik arkadaş canlısı karakteri nedeniyle fırsatlardan yararlanır. Odun faresi profesyonel yaklaşımı nedeniyle kendisine sürekli katkı sağlar. Bütün Fare burçları arasında en esnek olan odun faresi sorunları daha erken fark eder. Aşil topuğu başkalarının onayını almak ister.

Odun Faresi Ünlüleri: Sandara Park, Jimmy Carter, Lauren Bacall, Cindy Chiu, Marlon Brando, George H. W. Bush, Mark Zuckerberg, Prince Harry Windsor, Scarlett Johansson, Henry Mancini, Robert Webber, Truman Capote, Mandy Moore, Avril Lavigne, Carroll O’Conner, Sherman Chung, Don Knotts, Doris Day, Steph Song, Marcello Mastroianni, Lucas Grabeel, Chris Marquette, Ed Wood, Zhang Zilin.

Ateş Faresi (1936 – 1996)

Ateş faresi fare burçlarının en idealist ve rekabetçi olanıdır. Tüm durumları kendi lehine çevirebilecek bir enerjiye sahiptir. Durmaksızın çalışır. Ne var ki, sabırsızlığı ateş faresine kaybettirebilir. Ateş faresi uygunsuz, saygısız ve zalim davranışlarda bulunabilir.

Ateş faresi ünlüleri: tin Mahone, Jim Henson, Alan Alda, Hannah Dworkin, Madeline Carroll, Engelbert Humperdinck, Savannah Stehlin, Rachel Fox, Noah Munck, Geri McGee, Joe E. Tata, Bobby Darin, Burt Reynolds, David Carradine, Jim Brown, Dennis Hopper.

Toprak Faresi (1948-2008)

Toprak faresi fare burçlarının arasındaen niteliksiz olanıdır. Kurnaz ve gururludur. Öte yandan pratiktir, ihtiyatlıdır; Risk almadan sessizce işlerini yerine getirir. Toprak faresi zaman zaman kibirli ve hoşgörüsüz olsa da, değer verdiği kişileri korur.

Toprak faresi ünlüleri:Billy Crystal, Al Gore, John Ritter, Andrew Lloyd Webber, Sally Struthers, Robert Woolsey, Todd Rundgren, Barbara Mandrell, Irving Berlin, Gerard Depardieu, Phil Hartman, Maurice Chevalier, Richard Simmons, Meg Foster, Jean Reno, Margot Kidder, Phylicia Rashad, Olivia Newton-John, Prince Charles, Samuel L. Jackson, Teller, T.S. Eliot.

Metal Faresi (1900-1960)

Metal faresi özellikle gösteriş yapmak için yapılan harcamalarda ihtiyatsız davranır. Bu ihtiyatsızlık metalin özelliğinden kaynaklanır. Bütün fare burçları arasında en duygusal olanıdır. Duygularını kontrol etmekte zorlanır. Aşkta kıskanç, fevri ve dominanttır.

Metal faresi ünlüleri: Tony Robbins, Bono, John Kennedy, Jr., Jean-Claude Van Damme, James Pierce, Cal Ripken, Jr., Natalie Schafer, Kim Alexis, Antonio Banderas, Sean Penn, Satish Kaushik, Hugh Grant, Meg Tilly, Erin Brockovich-Ellis, David Duchovny, Daryl Hannah, Prince Andrew Duke of York.

Su Faresi (1912-1972)

Su faresinin en belirgin özelliği kültürel ve edebi alanlara olan ilgisidir. İçgüdüsel hesapçılığını yüksek mevkilerde çevre yapmak için kullanır. Sempatik tavırları onu popüler yapsa da düşüncesizce yaptığı dedikoduyu bırakmalıdır.

Su faresi ünlüleri: Gene Kelly, Selma Blair, Frances Drake, Chris Tucker, Jenny McCarthy, Francoise Yip, Michelangelo Antonioni, Perry Como, Eminem, Jude Law, Dwayne ‘The Rock’ Johnson, Gwyneth Paltrow, Cameron Diaz, Bobby Lee, Michael Chang, Sammi Cheng, Shaquille O`Neal, Yong-Jun Bae, A-Mei (Zhang Huimei), Alyssa Milano, Jennifer Garner, Ben Affleck, Wayne Brad