Çin Burcu Ejderha

(26 oy) 5/5 28909
Yorum Yaz

Ejderha   Burcunun Çince Adı: LONG
Ejderha Burcunun Saatleri: 07.00 – 09.00
Ejderha Burcunun Yönü: Doğu – Güney Doğu
Ejderha Burcunun Mevsimi: İlkbahar Sonu
Ejderha Burcunun Ayı: Nisan
Ejderha Burcunun Elementi: Toprak
Ejderha Burcunun Yönü: Yang
Ejderha Burcunun Taşı: Ametist – Mor Taş
Ejderha Burcunun Gezegeni: Satürn
Ejderha Burcunun Rengi: Siyah ve Altın sarısı
Ejderha Burcunun Eşiti: Koç burcu
Ejderha Burcunun Anlaştığı Burçlar: Fare, maymun
Ejderha Burcunun Kişiliği: Hırslı, karizmatik, asil, alicenap, güçlü, bazen acımasız, küstah ve hoşgörüsüz

Çin Astrolojisine Göre Ejderha Burcunun Özellikleri

Ejderha burcu güç ve zenginliğin sembolüdür. Çin imparatorluğunun simgesidir. Güzel, parlak, canlı, güçlü, cazibeli ve savurgandır. Ejderha burcu etkisi altında doğanların kişisel karizması etrafını cezbeder. İyi şans ejderha burcunun yanındadır. Exotik ve tuhaf şeyleri kendine çeker.

Ejderha burçları dünyada olup bitenle ilgilenir. Ejderha Burcu hayal gücünü kontrol ederse ve muazzam enerjisini doğru kanalize ederse, büyük hayallerini gerçekleştirebilir. Enerjisi, zekasını ve yeteneğini uygun bir vasıtayla çok büyük sonuçlar alabilir. Örneğin yüksek kabiliyetlerini trendleri belirlemek için kullanabilir.

Ejderha burçları mistizm, tiyatro ve sanatla ilgilidir. Tutumlu değildir. Her zaman imkanlarının üzerinde bir yaşam sürmek ister. En büyük zayıflığı egosantrik birisi olmasıdır. İlgi odağı olmayı sever. Kendisine  aldırış etmeyen birisini görürse çok kızar. Çok az fedakardır. Empatisi zayıftır. Sabırsızdır, hoşgörüsüzdür. Başkalarının acıları karşısında aymazdırlar.

Başarıya ulaşmak için amaçlarına sıkı sıkıya bağlıdırlar. Orijinalliği ve bağımsızlığı en dikkat çekici tarafıdır. En önemli özelliklerinden birisi iş motivasyonudur. Kendi görüşlerini empoze etmeye çalışır.  Her zaman başkalarının görüşlerine karşı çıkar. Kendi işinin peşinde koşar. Çünkü kendi işini başkasına bırakmayı sevmez. Büyük ideallerine eşlik eden açık sözlülüğü ve samimiyeti Ejderha burcunu ütopik ve hayalperest yapar.

Ejderha burçları çılgınca severler. Dengeleri yoktur. Ejderha burçlarıyla yaşamını birleştirmek isteyen kişiler onun tutkulu ve yoğun duygularına hazır olmalıdır. Takdir edildiği sürece ilişkilerine devam eder. Övgü ve takdir ortadan kalkarsa ilişkiyi bitirir.

Ejderha Burunun Elementleri

Odun Ejderhası (1904-1964-2024)

Yaratıcılığı, devrimciliği ve parlaklığı özelliklerindendir. Odun ejderha burcuna idealleri yolunda gerekli anlayışı ve ayrıca iş hayatında işbirliği içerisinde olmasını sağlar. Bir çıkar ilişkisi söz konusuysa işbirliğine açık olur. Ejderha burçları arasında en az hırslı olanıdır.  Diğer ejderha burçlarına göre daha makuldür. Olayların nedenlerini ve etkilerini anlamaya saatlerini ayırabilir. Gururludur. Kendisine olumsuz bir şey söylendiğinde duygularını açıkça belirtir.

Odun ejderhası ünlüleri: Jimmy Dorsey, Dr. Seuss, Salvador Dali, Count Basie, Juliette Binoche, Deng Xiaoping, Sterling Holloway, Chris Farley, Lily Mariye, Prince Edward, Maggie Cheung, Michael Papajohn, Annabella Sciorra, Elle Macpherson, Russell Crowe, Glenn Miller, Lenny Kravitz, Joan Crawford, Wynonna Judd, Courtney Cox, José Canseco, Barry Bonds, Laura Harring, Sandra Bullock, Courtney Love, Keanu Reeves, Janeane Garofalo, Rosie Perez, Carina Lau.

Ateş Ejderhası (1916-1976)

Her an patlamaya hazırdır. Lider olma şartlarına sahiptir. Hürmetle davranılması gerekmektedir. Diktatördür; fakat tarafsızdır. En belirgin özelliği sabırsız ve abartılı olmasıdır. Rekabet edecek bir durum olmasa bile sürekli kişilerle mücadele eder. Olmadık şeyler peşinde koşar. Etrafındaki insanlara kendi coşkusunu yansıtabilir. Ancak sert ve saldırgan üslubuna dikkat etmelidir. Fevri fikirlere dayalı kararlar almamalıdır. Mütevazi şekilde iletişim kurmayı öğrenmelidir.

Ateş ejderhası ünlüleri:  Shakira, Nikola Tesla, Kerry Washington, Tina Barrett, Zhao Wei, Jackie Gleason, Orlando Bloom, Gregory Peck, Annie Man, Roald Dahl, Daws Butler, Walter Cronkite, Kirk Douglas, Freddie Prinze, Jr., Fred Savage, Betty Grable, Reese Witherspoon, Colin Farrell, Zhou Xun, Barbie Hsu, Amy Smart, Chen Chang, Alicia Silverstone, Chen Lu, Taylor Hicks, Gail Kim, Shu Qi, 50 cent, Lee-Hom Wang, Kevin Garnett, Li Bing, Lynn Chen.

Toprak Ejderhası (1928-1988)

Ejderha burçları arasında en sosyal olanıdır. Çevreyi ve etrafındaki insanları kontrol etmeyi çok sever. Doğuştan getirdiği gücün yanı sıra toprak ejderhaya gerçekçilik ve dayanışma özelliği verir. Sorunları çözmede kabiliyetli ve soğukkanlıdır. İnisiyatif alırken ihtiyatla, cesaretle ve sabırla hareket eder. Gururu incindiğinde bu özelliklerini bir tarafa bırakabilir.

Toprak ejderhası ünlüleri: Emma Stone, Dr. Martin Luther King, Jr., Rihanna, Fats Domino, Andrea Chen, Mr. Rogers, Gordie Howe, Maya Angelou, Aaron Spelling, Haley Joel Osment, Maurice Sendak, Marky Cielo, Shirley Temple, Eri Kamei, Stanley Kubrick, Erika Toda, Andy Warhol, James Coburn, Meisa Kuroki, Jimmy Dean, Kevin McHale, George Peppard, Brenda Song, James Garner.

Metal Ejderhası (1940-2000)

Metal etkisi ejderha burcuna yorulmaksızın mücadele etmesini sağlar. Tüm ejderha burçları gibi abartılıdır ve esnek olmayan bir yapıya sahiptir. Davranışlarının sonucunu düşünmeden vermiş olduğu kararlar için savaşır. Diğer kişiler ya onun peşinden gelmelidir ya da karşısında olmalıdır. Güçlü karizmasına rağmen, ahlaki ve dini inançlarda fanatizme düşebilir.

Metal ejderhası ünlüleri: James Caan, Smokey Robinson, Mariette Hartley, Mario Andretti, Bernardo Bertolucci, Herbie Hancock, Howard Hesseman, Chuck Norris, Lee Majors, Al Pacino, Tom Jones, Patrick Stewart, Alex Trebek, Ringo Starr, Raquel Welch, John Lennon, Helen Keller, Martin Sheen, Neil Diamond, Faye Dunaway, Richard Pryor, Frank Zappa, Bruce Lee.

Su Ejderhası (1892-1952-2012)

Farklı durumları görmede ve analiz etmede büyük bilgeliğe sahiptir. Hiç bir ejderha burcunun kabul etmeyeceği reddedilme ve yenilgi gibi durumları anlayışla karşılamada esnek bir yapıya sahiptir. Diğer ejderha burçlarının aksine, en az bencil inatçı olandır. Başkalarının alkışlayacağı şeyleri göstermeyi sevmez. Fikirlerini kabul ettirmede ve anlaşmada içgüdüsel bir kabiliyeti vardır. Hırsına dikkat etmezse her şeyini kaybedebilir.

Su ejderhası ünlüleri: Douglas Adams, Mary Pickford, James Lew, Pearl S. Buck, Delroy Lindo, Mae West, J. Paul Getty, Bob Costas, Steven Seagal, Grace Jones, Mr. T, Liam Neeson, Isabella Rossellini, Phil Hendrie, John Goodman, Kristoffer Tabori, Dan Aykroyd, Harvey Weinstein, Marianne Williamson, Roberto Benigni, John Tesh, David Hasselhoff, Phoebe Snow, Jonathan Frakes, Robin Williams, Patrick Swayze, Phoebe Snow, Paul “Pee-wee Herman” Reubens, Tirso Cruz III, Jimmy Connors, Ching-Ying Lam, Christopher Reeve, Parker Stevenson, Harry Anderson, Melanie Mayron, Jeff Goldblum, Roseanne, George Thorogood, Pat Benatar, Lucinda Williams, Teresa Teng.