Çin Burcu Domuz

(15 oy) 4/5 21884
Yorum Yaz

Domuz Burcunun Çince Adı ZHU
Domuz Burcunun Saatleri 21.00 – 23.00
Domuz Burcunun Yönü Kuzey, Kuzeydoğu
Domuz Burcunun Mevsimi Kış
Domuz Burcunun Ayı Kasım
Domuz Burcunun Elementi Toprak
Domuz Burcunun Yönü Yin
Domuz Burcunun Taşı Topaz
Domuz Burcunun Gezegeni Merkür
Domuz Burcunun Rengi Gök mavisi, açık mavi
Domuz Burcunun Eşiti Akrep Burcu
Domuz Burcunun Anlaştığı Burçlar Kedi, koyun
Domuz Burcunun Kişiliği Hoşgörülü, hassas, iyimser, dürüst, popüler, sadık, şanslı, anlayışlı, mizah duygusu olan

Çin Astrolojisine Göre Domuz Burcunun Özellikleri

Çin astrolojisinde yer alan tüm burçlar arasında en cömert ve dürüst olanı domuz burcudur. Çok saftır. Kolayca kandırılabilir. Yalana, adaletsizliğe ve kötü niyete katlanamaz. İdealisttir. Parayı sever. Parayı daha çok dostları ve arkadaşları için harcar.

Domuz burcu olan kişiler her zaman dürüstlükle ve açıklıkla davranır. Mütevazı, biraz çekingen bir kişiliktir. Önde olmayı sevmez. Kıyıda olmak onun için daha iyidir. Çok büyük sabrı vardır. Birileri çaresizse onun yanında olur ve desteğini eksik etmez.

Domuz burçları inanılmaz zekidir. Yaptığı işlerde olduğu kadar oyunlarda da yeteneklidir. Eğlenceyi sever. Yaşama bağlıdır. En önemli özelliği küçük şeylerden mutlu olmasıdır.

Domuz burçları diplomasi yapamaz. Sloganı gerçektir. Samimiyeti onun arkadaş ya da önemli bağlantıları kaybetmesine neden olabilir. Kendine güvensiz görünür fakat öyle değildir. Fırtınalı durumlarda olayın üstesinden gelebilmek ve çözüm üretebilmek için kenara çekilebilir. En kötü tarafı inatçı olmasıdır. Samimidir. Bir şeyi istemişse onu gerçekten istemiştir.

Aşk hayatında sadık, hassas, yoğun, anlayışlı ve sahiplenicidir. İyi bir yemeğin ve fırtınalı bir aşkın önünde asla duramaz.  Doğal yaşamın tadını sonuna kadar çıkarır. Orman ve açık alanlarda canlılık kazanır.

Domuz Burcunun Elementleri

Odun Domuzu (1935-1995)

Odun domuzu domuz burçları arasında en organize olanıdır. Bu yeteneği sayesinde aktiviteleri rahatlıkla organize eder. Sevgi dolu yüreğiyle ihtiyacı olan herkese yardım etmek ister. Odun elementi domuz burçlarına sosyallik ve dışa dönüklük sağlar.

Odun domuzu ünlüleri: Maurice Ravel, Carl Jung, Dudley Moore, Dalai Lama, Donald Sutherland, Jerry Lee Lewis, Julie Andrews, Jack Welch, Woody Allen, Phil Donahue, Brandon Soo Hoo, Benjamin Petry, Jizelle Jade Jurquina, Kiray Celis, Madisen Beaty, Sawyer Sweeten, Sullivan Sweeten.

Ateş Domuzu (1947-2007)

Ateş domuzu cesaretli ve inatçıdır. Ateş elementi domuz burçlarına yoğun duygu katar. Yüksek enerjisiyle şımarık istekleri için ya her şeyi alt üst eder ya da idealizmi ile birlikte hedeflerini gerçekleştirir. İyimser bir kişilik olması nedeniyle şanslıdır. Kendine güveni tamdır. Belirsizliklerden korkmaz ve risk alır.

Ateş domuzu ünlüleri: Conrad Hilton, Boris Karloff, Fatty Arbuckle, Alan Thicke, Glenn Close, Elton John, James Woods, Iggy Pop, Laurie Anderson, Salman Rushdie, Chico Marx, Meredith Baxter, Camilla Parker-Bowles, Arnold Schwarzenegger, Stephen King, Richard Dreyfuss, Hillary Clinton, Kevin Kline.

Toprak Domuzu (1899-1959)

Toprak domuzu ihtiyatlı, inatçı ve azimlidir. Her zaman çıkarını gözetir. Bir şey veriyorsa, mutlaka bir şey almayı umar. Ekonomik özgürlüğü nedeniyle işini çok önemser. Toprak elementi domuz burçlarının amaçlarını gerçekleştirmesi için irade ve kapasite sunar. Kalbi iyilikle doludur. Sorunlarla yüzleşmek istemez.

Toprak domuzu ünlüleri: Humphrey Bogart, Fred Astaire, Alfred Hitchcock, Tom Arnold, Flavor Flav, Lars Larson, Emma Thompson, Luc Besson, Sheena Easton, Ernest Hemingway, Kevin Spacey, Rosanna Arquette, Duchess of York Sarah, Marie Osmond, Sam Raimi, Weird Al Yankovic, Sean Young, Bryan Adams, Judd Nelson, Paula Poundstone, Tracey Ullman, Val Kilmer.

Metal Domuzu (1911-1971)

Metal domuzu için itibar çok önemlidir. Metal elementi domuz burcuna hissettiklerini samimiyetle söyleme konusunda cesaret verir. Kibirli ve gururludur. Tarafsız kalamaz. Bu yüzden başını derde sokar. Sosyal ve dışa dönük bir kişiliktir. Başarısızlığa katlanamaz. Bir düşman olarak tehlikeli olabilir.

Metal domuzu ünlüleri: Ronald Reagan, Jean Harlow, Tiffany, Vincent Price, Aditya Chopra, Rick Yune, Tennessee Williams, Roy Rogers, Anita Yuen, Julian Cheung, Ginger Rogers, Lucille Ball, Renée O’Connor, Jeanette Lee, Amanda Holden, Athena Chu, C.S. Lee, Sean Astin, Emy Coligado, Jonathan Quan, Emmanuel Lewis, Johnny Knoxville,

Su Domuzu (1923-1983)

Su domuzu domuz burçları arasında en diplomatik olanıdır. Başkalarının hislerini okumada doğuştan yeteneklidir. Bu özelliğini iş ve insan ilişkilerinde kullanır. Sosyal çevrelere girmeyi sever. Dışa dönük ve arkadaş canlısıdır. Patavatsız ve saftır. Lüksü sever. Ölçüsüz harcama yapar.

Su domuzu ünlüleri: Aiza Seguerra, Kate Bell, Aaron Spelling, Henry Kissinger, Lucy-Jo Hudson, Laura Breckenridge, Bob Dole, Prince Rainier III of Monaco, Charlton Heston, Keira Knightley, Yuna Ito, Yuko Ogura, Miranda Kerr, Mark Bautista, Amber Tamblyn, Michelle Branch, Zeng Jinyan, Bianca Gonzalez, J.C. Intal, Jesse Moss, Cheryl Tweedy, Jennifer Hawkins, Alice Kim.

 • Çin Burcu Koyun

  Koyun Burcunun Çince Adı YANG Koyun Burcunun Saatleri 13.00 – 15.00 Koyun Burcunun Yönü Güney, Güneydoğu Koyun Burcunun Mevsim…
 • Çin Burcu Ejderha

  Ejderha   Burcunun Çince Adı: LONG Ejderha Burcunun Saatleri: 07.00 – 09.00 Ejderha Burcunun Yönü: Doğu – Güney Doğu Ejderha B…
 • Çin Burcu Maymun

  Maymun Burcunun Çince Adı HOU Maymun burcunun Saatleri 15.00 – 17.00 Maymun burcunun Yönü Batı, Güneybatı Maymun burcunun Mevs…
 • Çin Burcu

  Çin Burcu Çin takviminde 60 yılda bir tekrar eden bir döngü üzerine sistemini oluşturmuştur. Bu sistem ayın devri ile güneşin hareketine göre belirlen…
 • Çin Burcu Yılan

  Yılan Burcunun Çince Adı SHE Yılan Burcunun Saatleri 09.00 – 11.00 Yılan Burcunun Yönü Güney - Güneydoğu Yılan Burcunun Mevsim…

Yorum Yaz

Tüm alanlar doldurulmalıdır.