Çiçek Burçları

(6 oy) 5/5 3593
Yorum Yaz


Doğum tarihinize göre bir çiçek burcunuz olduğunuzu biliyor muydunuz? Peki hangi çiçek sizi temsil ediyor? Çiçek burcunuza göre özellikleriniz neler? İşte sizler için hazırladığımız çiçek burçları;

 

 • Karanfil (22 Aralık – 21 Ocak)

“Sadelik onun ödülüdür”

Karanfil burçları organizasyonun ve iyi düzenin simgesidir. Başkalarına fikirlerini benimsetmede güçlü ve kararlı tavrı vardır. Doğal bir liderdir. Etrafındaki kişiler ona dayanmak ister. Bu onun kişiliğini daha da güçlü kılar. Çalışmayı sever. Güvenliği önemser.

 

 • Orkide (22 Ocak – 19 Şubat)

“Biricikliğim benim etkinliğimdir”

Orkide çiçeği burçları meraklı ve yaratıcı anlamı taşır. Hayal gücü yüksektir. Zaman zaman tuhaf hareketleri insanların ilgisini çeker. Dünyaya farklı bir açıdan bakar. Doğal bir insani tarafı vardır. Gizemli olayları sever. Görevini organize etmede ve tamamlamada ustadır.

 

 • Nilüfer (20 Şubat – 20 Mart)

“Köklerim görünmeyen bilgiye dokunur”

Nilüfer çiçeği burçları algı ve derinliği simgeler. Suyun tamamen içinden geçmesi onun sezgisel yeteneklerini vurgulamaktadır. Bu nedenle etrafındaki fikir ve düşünceleri bazen absorbe edebilir. Diğer insanların duygularıyla empati oluşturabilir. Bazen duyguları kontrolden çıkabilir. Doğuştan artist, dansçı ve müzisyendir. Ayrıca iyi bir iletişimcidir.

 

 • Hanımeli (21 Mart – 19 Nisan)

“ Filizlerim yükseklere tırmanır”

Eğer hanımeli çiçeği döneminde doğmuşsanız, insanlara sempatik ve tatlı gelirsiniz. Yani insanları çekiciliğiniz ve zerafetinizle baştan çıkarabilirsiniz. İş ve normal arkadaşlarınıza karşı çok dürüstsünüzdür. Tıpkı arıların hanımelinin balının cazibesine karşı koyamadığı gibi, insanlar da size karşı koyamaz. Hanımeli insanı güçlü ve kararlıdır. Yenilik ve çözümler bulmada ustadır.

 

 • Gelincik (20 Nisan – 19 Mayıs)

“Hislerine güzellik katarım”

Eğer gelincik çiçeği burçları iseniz hayattaki güzelliklerden tatmayı seviyorsunuz ve bunları insanlarla paylaşıyorsunuz demektir. Dekore etmede ustadır. Ayrıntılarla uğraşmayı sever. Rafine olmayı sever. Bu yönü ile insanların ilgisini çeker. Gelincik burcu insanı mutlu ve esnektir. En kötü günlerde sabrıyla ve anlayışıyla işin içinden çıkmayı başarır.

 

 • Lavanta (20 Mayıs – 20 Haziran)

“Benim sınırsız güzelliğim size ilham olacak”

Lavanta çiçeği burçları güzel fikirlerin beneklerini simgeler. Fikirlerini insanlarla paylaşmaktan ve yeni fikirler edinmekten hoşlanır. Düşünceleri çok geniştir ve her zaman kendisine ilham olabilecek bir düşünce bulur. Korkunç derecede üretken, aktif ve yaratıcıdır. Zaman zaman farklı yönlere savrulabilir. Fakat lavantanın güzelliği kendisini uzak güzelliklere taşıyacaktır.

 

 • Ayı pençesi (21 Haziran – 22 Temmuz)

“Beslenmen için taç yapraklarıma bak”

Hassasiyet ayı pençesi çiçeği burçlarının sloganıdır. Duygusal ve çevresel konularda çok yüksek sezgileri bulunmaktadır. (duygularını belli etmese de, içtenlikle hisseder.) Sıcakkanlı ve sempatiktir. Ayrıca doğal bir şifa kaynağıdır. Dış çevreden fazlasıyla etkilenir. Güvenli arkadaşlar ve ev ortamı ile aile yaşamını çok önemser. Böyle bir ortamı yakaladığında çok başarı olabilir.

 

 • Ayçiçeği (23 Temmuz – 21 Ağustos)

“ Karanlığını aydınlatacağım”

Ayçiçeği burcu sıcaklığın, açıklığın ve doğal liderliğin sembolüdür. Güvenli ve emin bir şekilde herhangi bir vesile ile yükselebilir. Herhangi bir güçlük karşısında mükemmele insan olduğuna şüphe yoktur. Zirveye nasıl ulaşacağını bilir. Başkalarının ilgisinin tam merkezindedir. Sevgi dolu, inançlı ve yumuşak kalpli bir arkadaştır. Hediye vermeyi çok sever. Cömerttir.

 

 • Gündüzsefası ( 22 Ağustos – 22 Eylül)

“ Sana duruluk sunarım”

Gündüzsefası burçları düşünce ve tefekkürü simgeler. Hareket etmeden önce mutlaka planlama yapar. Düzenli ve gözlemcidir. Detayları ince biçimde hesaplar. Güçlüklerden kurtulmada çoğu zaman organizasyon yeteneğini kullanır. İnsanlar güçlüklerden kurtulmak veya rehberliğini almak için gündüzsefası burçlarına başvurur.

 

 • Gül (23 Eylül – 22 Ekim)

“Seni güzelliğimle dengeleyeceğim”

Gül burçları dürüstlüğün sembolüdür. Eğer gül burcuysanız meselelerin arka planını görmede ustasınız demektir. Klasik bir güzellik bakış açısı vardır. Etrafını güzel şeylerle oluşturmaya bayılır. Felsefe, şiir ve sanata karşı ilginiz yüksektir. Çünkü bakışlarınızla hep güzelliği ve doğruluğu arar. Zalimlik ve adaletsizliğe tahammül edemez. Arkadaşları ve ailesiyle beraberken, özellikle de doğal ortamlarda yürüyüş yaparken çok mutlu olur.

 

 • Kasımpatı ( 23 Ekim -21 Kasım)

“Gizemlerim sonsuza yayılacak”

Başkaları için birçok özelliği vardır. Bu nedenle etrafındakilere her an bir sürpriz yapabilir. Açıklık ve dürüstlüğü önemser. Kötü durumlar oluştuğunda, üstesinden gelmek için en iyi çözümü üretmede mahirdir. Bu yönü insanları çok şaşırtır. Duyguları çok yoğundur. Sezgileri yüksektir. Kişisel gelişimi için çalışmaya ihtiyacı vardır.

 

 • Nergis ( 22 Kasım – 21 Aralık)

“Benim derin rüyalarıma koş”

Nergis burcu felsefi fikirlerini başkaları ile paylaşmaktan hoşlanır. Etkileyicidir. Güvenilir, dürüst, hedefe yönelik bir insandır. Güçlüdür. Duygularını çok fazla insanla paylaşmaz. Uzak hayallerine kavuşmak için her şeyi yapar.