Çakra Nasıl Açılır

(8 oy) 4/5 2541
Yorum Yaz


Çakra nasıl açılır konusu pek çok kişinin merak ettiği bir konudur. Aynı şekilde çakra nasıl kapanır sorusu da zihinlerimizi meşgul etmektedir. Birçok bioenerji uzmanının ifadesine göre kapandığını öğrendiğimiz çakraları tekrar açmak için bir süre yediklerimize dikkat etmemiz, vücudumuzu rahat bırakmamız, kırmızı et yemekten kaçınmamız ve daha sık sebze tüketmemiz, özellikle de bol bol su içmemiz gerekir. Ayrıca doğayla iç içe yaşamamız çimlere çıplak ayakla basmamız gibi etmenlerin de yararı görünür. Eğer denize yakın yaşayamıyor, sık sık giremiyorsanız bir leğene sıcak su doldurup beş çorba kaşığı tuz ve bir çorba kaşığı elma sirkesi ekleyip ayaklarınızı on dakika bu suyun içinde bekletmenizi öneriyoruz. İşe yaradığını göreceksiniz. Ayrıca bu işlemden sonra aynı suyla dizlerinizden aşağı masaj yaparak negatif enerjinizi de atabilirsiniz.

Çakra nasıl açılır?

Davut İbrahimoğlu vücudumuzda yedi çakra olduğunu ve bu çakraları açabilmek için insanın her şeyden önce alfa aşamasına geçişini tamamlaması gerektiğini belirterek, sözlerine şu şekilde devam ediyor:

 “En zoru olan alfa aşamasına geçmeyi öğreneceksiniz. Alfa aşamasına ise beyin jimnastiğinden sonra geçiyorsunuz. Ve Alfa aşamasına geçmek için de en az kırk gün, sabah ve akşam olmak üzere bir öğün, beyin jimnastiği yapıyorsunuz. Yataktan kalkıp elinizi yüzünüzü yıkayıp, tekrar yatağa yatıyorsunuz. Uyku halinde yatar gibi bacaklar ve eller yanda uzanıyorsunuz. İlk on gün, 100’den 1’e kadar derin nefes alıp vererek sayıyorsunuz, ikinci on gün 50’den 1’e sayıyorsunuz aynı şekilde. Üçüncü on gün 25’den 1’e ve son on gün ise 10’dan 1’e sayıyorsunuz. Bundan sonra sizin beyniniz alfa aşaması için hazır alıyor. Bu aşamaya geçince çakralarımızı rahatlıkla açabiliriz. Ancak bunun için hangi çakramız açık, hangisi kapalı, bunu öğrenmeliyiz. Bu işlemi ise rahat bir şekilde, bir sarkaçla ya da alyansa ip bağlayarak yapabiliriz. İçimizden diyoruz ki, çakra açıksa saat istikametinde, kapalı ise ters istikamette dönsün. Bu bizi zihinsel olarak etkiliyor ve doğanın pozitif yönü saat istikametinde olduğu için, eğer çarka açıksa o istikamette dönüyor. Kapalı ise ters istikamette dönüyor. Ters istikamette döndüğü durumda o çarka kapalı anlamına geliyor ve açılması gerekiyor. Bu durumda yapılacak işlemler var. Bunun için beynimizi kullanıyoruz. Vücudumuzda bulunan güç merkezlerinden en önemlileri olan dalak-kalp ve beyin üçlüsünden en çok beyni kullanıyoruz. Sol eli alına koyup sağ elimizi ise kapanan çarka üzerine koyuyoruz. Bu sırada 5’ten 1’e kadar rakamları sesli olarak söyleyip her sayıdan sonra derin bir nefes alıyoruz. Tabii ki sadece bunu yapmak yetmiyor. Meditasyon da çakraların açık tutulması ve açılmasında çok faydalı. Formül ise basittir. 4-8-16+2 formülünü buldum. Herkes uygulayabilir. Bunu yapmak için rahat bir durumda bağdaş kuruyorsunuz. Kuyruk sokumunuz yerle temasta olsun. 4 saniye nefes alıyorsunuz, aldığınız nefesi 8 saniye içinizde tutuyorsunuz, tuttuğunuz nefesi 16 saniyede dışarı veriyorsunuz 2 saniye de bu işleme ara veriyorsunuz ve bunu 10 kere yapınca, beş dakika meditasyon yapmış oluyorsunuz.”