Burcunuza Göre Yemek Haritanız

(8 oy) 5/5 4040
1 Yorum


Burçlara göre yemek zevklerini ve tercihlerini merak ediyor musunuz? İşte burçlara göre yemek haritanız.

Koç Burcu: Deniz ürünleri, meze, kahvaltı ve atıştırmalık ara yemekler.

Öncü ve maceraperest Koç burçları denizden ne çıksa yerler; tam bir balık ve deniz ürünleri düşkünleridir. Dört dörtlük bir kahvaltıya bayılırlar, özellikle sucuklu yumurtaya hayır diyemezler.  Eğlenmek için dışarı çıktıklarında, fasıllarda ya da arkadaşlarıyla bir şeyler içerken mezesiz olmaz.

Boğa Burcu: Çorbalar, kebap, salata, turşu ve meze.

Klasik ve yemek yemeye düşkün Boğa burçları tam bir ‘günün menüsü’ insanlarıdır. Onlar için çorba-kebap-meze ve salata asla vazgeçilmez bir menüdür.

İkizler Burcu: Hamur işleri, börek, sandviç ve zeytinyağlı yemekler.

Enerjik, sempatik ve konuşkan İkizler burçları için atıştırmalık, sohbetle birlikte giden yemekler vazgeçilmezdir. Güzel bir sohbetle birlikte çayın ya da kahvenin yanına alınabilecek börekler, hamur işleri ve zeytinyağlılar onları mutlu etmeye yeter.

Yengeç Burcu: Et yemekleri, sandviç, zeytinyağlılar ve hafif yemekler.

Hassas ve kırılgan Yengeç burçları için yemek ve sağlık çok önemlidir. Bu yüzden sağlıklı ve lezzetli et yemeklerinin yanı sıra sandviç, zeytinyağlılar gibi hafif yemekler onlar için vazgeçilmezdir.

Aslan Burcu: Çiğ köfte, döner, mantı ve kebaplar.

Aslan burcu için döner, kebap, mantı gibi Türk mutfağının klasikleri ve et vazgeçilmezdir. Hatta Aslan burcunun et merakından dolayı onları etobur olarak bir adlandırabiliriz. Bir Aslan tün Anadolulu gezip geleneksel ev yemekleri tatmaktan çok mutlu olur.

Başak Burcu: Tavuk, balık, sandviç ve tostlar

Titizlikleriyle meşhur Başak burçları için yemek o kadar önemli değildir. Genellikle pratik ve sağlıklı yemekleri tercih ederler. Hafif bir tavuk, ızgara balık, pratik sandviç ve tostlar onlar için yeterlidir.

Terazi Burcu: Burger,et, deniz ürünleri.

Terazi burcu denge demektir ancak söz konusu yemek olunca Teraziler kendilerini kaybetmektedir.  Teraziler genel olarak et ve deniz ürünlerini çok severler ancak nerdeyse sevmedikleri yemek yoktur! Yemek yemeyi çok severler.

Akrep Burcu: Uzakdoğu mutfağı, sushi ve et.

Cesur ve riski seven Akrep burçları farklı mutfakları çok merak ederler. Klasik yemeklerden sıkılabilirler, yeni ve farklı mutfaklar onların ilgisini çeker. Çin, Tayland, Hindistan gibi ülkelerin yemeklerine ilgi duyarlar.

Yay Burcu: Ev yemekleri, vejetaryen, sos

Yay burcu özel soslara ve ev yemeklerine bayılır. Her burçta ve insanda olduğu gibi Yay burçlarının de kalpleri midelerinden geçer. Özenilerek hazırlanmış bir ev yemeği ve özel bir sos Yay burcunu tavlamak için yeter de artar bile.

Oğlak Burcu: Kebap, lahmacun, pide, köfte.

Klasiklerden ve alışkanlıklarından vazgeçemeyen Oğlak burcu için kebap, lahmacun, pide ve köfte vazgeçilmez ve sık sık yenmesi gereken yemeklerdir.

Kova Burcu: Sushi, Uzakdoğu yemekleri, pizza, deniz ürünleri

Özgür ruhlu, standartlardan sıkılan Kova burcu hep farklılıklar peşinde koşar. Onu kebap ya da lahmacun ile asla mutlu edemezsiniz. Farklı lezetleri tatması lazım; sushi, Çin, Hindistan gibi Uzakdoğu yemekleri, deniz ürünleri onları hep mutlu edecektir.

Balık Burcu: Hamur işleri, noodle- Çin mutfağı,deniz ürünleri

Duyguları çok çabuk değişen Balık burçları için karbonhidratlı ve nişastalı yemekler çok uygundur. Ayrıca Balıklar yemek yemeyi çok severler ve güzel bir yemek onları çok mutlu eder. Hamur işleri, noddleve Çin yemekleri ve  deniz ürünleri favori yemekleridir.