Burçların şifalı bitkileri

(2 oy) 5/5 1979
Yorum Yaz


Burçların şifalı bitkileri olduğunu biliyor muydunuz? Evet, her burcun kendine özgü bitkisi var. Burcunuz hangisiyse  ona karşılık bir şifalı bitkiniz bulunuyor. İsterseniz gelin hepsine bir göz atalım

Kova Burcu: Şifalı bitkisi temre otudur. Kanı sulandırır, temizler ve göz rahatsızlıklarına birebirdir.

Yay Burcu: Şifalı bitkileri çuha çiçeği ve ökse otudur. Gece çuhası yağ eritmeyi hızlandırır. Ökse otu ise pankreası korur ve güçlendirir.

Terazi Burcu: Şifalı bitkisi eğrelti otudur. Yatıştırıcı etkisi vardır.

Yengeç Burcu: Yengeç’in belirli bir şifalı bitkisi yoktur. Çünkü onun için önemli olan su ve tuz dengesidir. Genelde sindirim problemleri vardır ve stresli zamanlarda çok yemek yerler. Bu da kilo problemine neden olabilir.

Balık Burcu: Şifalı bitkisi karahindibadır. Ayaktaki ödemlere ve ayak sızılarına iyi gelir.

Oğlak Burcu: Şifalı bitkisi sarı kantaron otudur. Romatizma, siyatik, ishal ve uykusuzluğa birebirdir. Depresyona da iyi gelir.

Akrep Burcu: Şifalı bitkisi gece sefasıdır. Kan temizleyici ve ağrı gidericidir. Ezik ve yaraları iyileştirmede etkilidir.

Başak Burcu: Şifalı bitkisi altın başaktır. Böbreklere birebirdir. Bağırsak hastalıklarına ve kanamalarına çok iyi gelir.

Aslan Burcu: Şifalı bitkisi ebegümecidir. Öksürüğü keser, kabızlığa iyi gelir. Bronşit tedavisinde kullanılır. Dişeti kanamalarında, mide ağrısında ve burun tıkanıklığında yararlıdır.

Koç Burcu: Şifalı bitkisi ısırgan otudur. Romatizmaya iyi gelir. Kansere karşı koruyucudur. Saçlar için çok faydalıdır. Böbrek taşlarına iyi gelir.

Boğa Burcu: Şifalı bitkisi kuşkuşotudur. Dişeti kanamalarına, varis ve hemoroide faydalıdır. Cildin yaşlanmasını önler. Menstrüasyonu düzenler

İkizler Burcu: Şifalı bitkisi yabani sarımsaktır. Deri hastalıklarına çok iyi gelir.  Sindirim hastalıklarına ve yüksek tansiyona iyi gelir. Cilt yaşlanmasını geciktirir.