Burçların kıskançlıkları – En kıskanç burç

(24 oy) 4/5 13599
Yorum Yaz


Sevgili dostlar kıskançlık hayatımızın bir parçası. Hepimiz birbirimiz az ya da çok kıskanırız. Fakat kimin ne kadar kıskanç olduğunu ancak yaşayarak öğreniriz. Bu yazımızda Burçların kıskançlıklarını başka bir deyişle Burçların kıskançlıkları – En kıskanç burç haberini  siz okuyucularımızla paylaşıyoruz.

Koç burçların kıskançlıkları

Sürekli önde olmayı seven koç burçları, geriye düştüğü zaman kendi pozisyonunu ziyadesiyle gösterecektir. Kendine güveni tam bir kişi  olduğu için geri planda kaldığı zaman kıskançlık duygusu onu rahatsız eder. Kıskançlık krizine düştüğünde karşısında bulunan insanı istemeden de üzebilir. İlişkilerinde kıskanç ve sürekli agresiftir. Kendisine rakip gördüğünde öfkeli ve gergin olur. Aynı zamanda rakibinin dikkatini sürekli kendi üstünde hissetmek ister. Koçlar dürüst burçlar olduğundan olup biten her şeyi partnerleri ile paylaşmaktan zevk duyar.

Boğa burçların kıskançlıkları

Boğalar için kıskançlık duymak son derece doğal bir duygudur.  Boğalar elde edemediği her şey için agresif ve kıskançlık hissi duyar. Bu his  onları daha yüksek pozisyonlu  işler için motive edebilir. Fakat kıskançlık duygularına ket vuramadıkları  zaman insanları çok rahat bozabilirler. keyfine düşkün olan boğalar, kıskançlıkları ile hem kendilerini, hem de diğer insanları rahatsız edebilir. Aşkta ise kıskançlık duymak onlar için sevginin esas göstergesi olarak düşünülür. İki boğanın aşk yaşaması sırf bu nedenle son derece zor gerçekleşir.

İkizler burçların kıskançlıkları

 İkizler burçları özel hayatlarında başka bir kişiye pek ihtiyaç duymaz. İlk bakışta kıskançlıkları ortaya çıkmaz. İkizler çok iyimser ve pozitif bir burç olduğundan kıskançlık gibi hoş olmayan duygularını açıkça göstermek yerine, gizlemeye çalışır. Her zaman neşeli ve pozitif yaşamaktan yana olduklarından kıskançlık duyguları çok da fark edilmez. Kalpleri kırılmadığı sürece kıskançlık duygularını hiç ortaya çıkarmazlar. Bilakis hiçbir şey umurlarında değil gibi davranırlar. İkizleri mutlu etmek çok zor bir meseledir. İkizler burçları ile aşk yaşamak isteyenler her şeyden önce samimi, cana yakın ve dürüst olmalıdır.

Yengeç burçların kıskançlığı

Aşırı hisli olan yengeç burçları kıskançlık konusunda önde gelen burçlar arasındadır. Kıskançlık duygusunun etkisinde olduğu zaman yengeçler, çevresindeki herkese zalimce davranır. Bu nedenle aşırı gergin ve huzursuz yönleriyle insanlarda gıcık yaratır. Kıskançlık duygularının en zirvede olduğu anlarda etrafındaki insanları incitebilir ve onlara baskı yapabilir. Yengeçler yalan söylediğinizi hemen anlarlar. Güvenleri sarsıldığı zaman onu tekrar elde etmek için çok uzun zaman gerekir.

Aslan burçların kıskançlığı

Aslan burçları şımarık olduğu için sürekli ilgi beklerler. Ayrıca Lider ruhlu oldukları için her zaman önde yer almaya çalışırlar ve bunu da insanların sevgisi ile elde etmeye çalışırlar. Başkasının yükselmesini hazmedemediği için kıskançlık duyguları açıkça ortaya çıkar. Bu durumdan dolayı stres yaşarlar. Kıskanç oldukları durumlarda etrafında bulunan herkese iftira atabilir ve kötü davranabilir. Onların güvenini elde ettiğinizde bunu sarsmak kolay olmaz. Yani, hatalarınızı kolayca bağışlayabilir.

Başak burçların kıskançlığı

 Başak burçları sakin, serinkanlı ve akıllı davranırlar. Bu yönüyle başak  burcu kıskançlıktan uzak durmaya çalışır. Fakat her insanın olduğu gibi başak burçlarının da zayıf yönleri bulunmaktadır. Kıskançlığa girdiğinde depresyona girer ve alıngan bir kişilik olur. Çevresindeki insanları yoğun şekilde eleştirir. Başaklar kıskanç duygusunu çok fazla yaşamazlarsa da onları kıskançlığa götüren davranışlardan uzak durmaya çalışın. Çünkü bu durum kötü sonuçlara neden olabilir.

Terazi burçların kıskançlıkları

 Son derece mutlu bir yaşam süren teraziler için kıskançlık duygusu belli edilmeyen bir histir. Zaman zaman dikkatleri üzerine çekebilir bu nedenle aşırı kıskançlığa neden olabilirler. Kıskançlık duyduktan sonra kin duyabilirler. Aşırı onurlu oldukları için genellikle kıskançlıklarını belli etmemeye çalışırlar.

Akrep burçların kıskançlıkları

Kıskançlık duyma akreplerin yaşam tarzıdır. Diğer burçların uzak durduğu şeylerden akrepler kıskançlık duyabilir. Kendini yönetmeyi bilmezler. Bu nedenle olayların gidişatı esnasında kontrolü kaybederlerse, fırtınalar kopabilir ve kötü durumlar ortaya çıkabilir. İnsanlarla ilişkilerde politik davranışlar ortaya koysalar da, aşk ilişkilerinde kesinlikle böyle değildir. Kıskanç olsalar da, taviz almayı başarırlar. Kıskanç davranışlar gösterseler de, iyi ve temiz kalpli insanlardır özlerinde.

Yay burçların kıskançlıkları

Yay burçları genellikle kıskanç değildir. Değişken bir karaktere sahip oldukları için kıskançlık hisleri ortaya çıktığında nasıl hareket edeceklerini bilemezler. Kıskançlık duygularını özenle gizlemeye çalışsalar da, başarmaları mümkün değildir. Kıskanç Yay burçlarını teskin etmenin en iyi yolu onları anlamaya çalışmaktır.

Oğlak burcunun kıskançlığı

 Oğlak burçları mantıklı davranıp her zaman yükselmeyi hedefler ve çevresindeki insanların onları geride bıraktığını gördüğü zaman müthiş kıskanç olurlar. İnsanlarla ilişkilerinde kendi çıkarlarını her zaman kollar. Önünde yer alan  insandan menfaat elde edemediğinde kıskançlıktan akıl almaz hareketler yapabilir. Sadakate güveni çok fazla olmayan oğlak burcu ile mutlu olmak çok kolay değildir.

Kova burcunun kıskançlığı

Herkes gibi kova burçları da bazen kıskançlık hislerinin etkisinde kalır. Fakat diğer burçlara kıyasla Kovalar neredeyse hiç kıskançlık duymazlar. Onlar kıskançlık için sarf edilen zamanı başka meşguliyetlerle değiştirmekten yanadır. Kendileri kıskanç olmadığı için başkalarının kıskançlık hislerini anlamakta zorlanır ve bunu anlamsız bir duygu olarak kabul ederler. Onlara karşı kıskanç davranışlarda bulunmadığınız sürece ilişkileriniz normal ve yolunda girecektir.

Balık burçların kıskançlıkları

Kıskançlık duygusu balık burçları için en zararlı duygulardan biridir. Kıskançlık hissine kapıldığında kendi kendilerini yeyip derin üzüntüye bürünürler. Sevdiği kişilere her zaman sahip çıktıkları için kıskançlık duygusu bir türlü onları rahat bırakmaz. Bir yandan da başkalarının onları kıskanmasından hoşlanmazlar çünkü özgürlüklerine aşırı düşkün kişilerdir balıklar. Kendilerini güvende hissettikleri müddetçe  kıskançlık krizine kolay kolay  girmezler.

En kıskanç burç

 Burclar.net olarak en kıskanç burç olarak akrep ve yengeci seçiyoruz.