Burçların Enleri – Burçların En Önemli Özellikleri

(19 oy) 5/5 16506
6 Yorum


Her burç bir özelliğiyle öne çıktığını biliyor muydunuz? Peki hangi burçlar için hangi özellikleri onların yani burçların enleri’dir? Sizler için tüm burçları araştırdık. İşte Burçların enleri ve onları en iyi tanımlayan özellikleri:

Burçların En Önemli Özellikleri:

 • EN aranılan burç: Koç Burcu ve Aslan Burcu
 • EN iyi eş olabilecek burç: Boğa Burcu ve Yengeç Burcu
 • EN çapkın burç: Terazi Burcu ve Yay Burcu
 • EN gizemli burç: Başak Burcu ve Terazi Burcu
 • EN çok kıskanan burç: Akrep Burcu ve Yengeç Burcu
 • EN sade burç: Kova Burcu
 • EN hareketli burç: Yay Burcu
 • EN şanslı burç: İkizler Burcu
 • EN duygulu burç: Yengeç Burcu ve Balık Burcu
 • EN zeki burç: İkizler Burcu
 • EN başarılı burç: Oğlak Burcu
 • EN cesur burç: Koç ve Aslan
 • EN girişken burç: Boğa Burcu ve İkizler Burcu
 • EN anlayışlı burç: Oğlak Burcu
 • EN sportif burç: Terazi Burcu ve Koç Burcu
 • EN değerli burç: Oğlak Burcu ve Koç Burcu
 • EN müzisyen burç: Başak Burcu ve Terazi Burcu
 • EN güvenilir burç: Oğlak Burcu ve Koç Burcu
 • EN havalı burç: Balık Burcu ve Yay Burcu
 • EN dikkatli burç: Kova Burcu ve Boğa Burcu
 • EN kırılgan burç: Balık Burcu ve Yengeç Burcu

İsterseniz şimdi teker teker Burçların En’leri konusunu açıklamaya çalışalım:

Sportmen Koç Burçları

Fiziğine dikkat eden ve spor aktivitilerinin tamamında yer almak isteyen koçlar bu nedenle popüler ve aranılan burçlar olmuşlardır. Bu özelliklerine cesaret de eklendiğinde özellikle bir koç burcu erkeği kadınların gözünde Zeus’a eşdeğerdir. Koç burçları entelektüel taraflarını da geliştirdiklerinde mükemmel bir profil çizeceklerdir. İnatçı tabiatlı olmaları bir dezavantaj olsa da koç burçları popülerliklerini her zaman korurlar.

Cesur Aslan Burçları

Koç’lara çok benzeyen aslan burçları egoist tarafları nedeniyle bu özelliklerini ortadan kaldırabilmeleri her zaman mevcut. Bu kadar çok egosantrik olmaya ve hep liderlik taslamaya ne gerek var. Zaten doğal özelliklerin seni popüler hale getiriyor. Samimi davranman yeterli. En cesur burçtur aslan burçları.

Girişimci Boğa Burçları

Boğaların ruhunda var girişimcilik. Hem dikkatli hem de para kazanmaya çok odaklı burçlar boğalar. Peki aile hayatını bu özelliğiyle nasıl birleştiriyor derseniz o da boğa burçlarının tılsımı işte. Demek ki iş hayatıyla ev hayatını birbirine karıştırmayacak derecede özenli ve de dikkatli. Boğa burçlarıyla evlenin derim.

Ne Desem Ki Yengeç Burçların Enleri

Evet ya ne desek ki şimdi yengeçler için. Tamam seks hayatları çok iyi ve de girişimci. O halde bu iki özellik onu en çapkın burçlardan da birisi haline getiriyor. Çok duygulu görünmek istemiyorlar belki ama duygusal açıdan da en yoğun burçlardan olduğu kesin. Tezatlık mı? Yengeçlerin hayatı tezatlık üzerine zaten!

Gizemli ve Entelektüel Terazi Burçları

Gizem derken açıklayalım, aşırı denge teraziyi dengesinden çıkartıyor ve anlaşılmaz hale getiriyor. Bu yönüyle gizemli mi? Evet gizemli. Ama sportif tarafı da bu gizeme eklenince çok çekici ve cazip oluyorlar. Sanatçı tarafları da var terazilerin. Müziğe müthiş merakları var. Tüm dünya müziğini tanımak istiyorlar. Terazi burcu erkeği için bir kadını elde edebilecek tüm malzeme bünyesinde mevcut.

Yerinde Durmaz Yay Burçları

Bu kadar hareketli olmak zorunda mısın? Tamam çapkınlık peşinde koşuyorsun ama bunun bir sonu olmalı değil mi yaylar. Yay burçları tüm vaktini neredeyse karşı cinse ayırmış durumda. Libidosunun yüksekliği bir yana gönül eğlendirmeyi de seviyor. Ama bu kadar hareketlilik ve de aşırılık bir yere çarpar diyorum. Hareket ve hızlılık konusunda dilimizde çok atasözü ve de deyim olsa da burası yeri değil deyip Yay burçları bahsini kapatıyoruz.

Sadeliğin Ustası Kova Burçları

Evet gerçekten de öyle sadelikte usta Kova burçları. Bu nedenle de huzurlu. Hem ne demiş Kafka huzur için az insan az eşya… İşte Kovalar da bunu kendine şiar etmiş durumda. Bu sadelik ve huzur kova burçlarını konsantrasyon ve dikkati de getiriyor ki bu yönleriyle hayattan maksimum tatmini alabiliyorlar. Ama nedense yalnızlığa da biraz fazla istekliler. Tamam insanlar zor olabilir ama insansız da hayat mı geçer!

Şanslı İkizler Burçları

Ne talihli burçlarsınız ikizler. Hep mi piyango size çıkar! Olumlu anlamda tabi ki… Evet ya ikizler burçları hem zeki hem girişimci hem de şanslı. Şans cesurdan yana olur sözünü haklı çıkarırcasına girdikleri tüm işlerden başarılı çıkıyorlar. İnsan neden ikizler burcu olmadım diye hayıflanabilir bence, bu kadar olumlu özellik çok az burçta bir araya gelmiştir. Ama egoist ikizlere rastlarsanız Aslan burçlarına rahmet okuturlar bunu da bilelim lütfen.

Hisli Balık Burçları

Belki biraz abartılı oldu ama evet balık burçları çok duygusal. Bu tarafları onları zaman zaman zalim de yapabiliyor. Ama çabuk kızıp çabuk dinen tarafları Balık burçlarının iyi kişiler olduğundan şüphe duymamamız gerektiğini söylüyor hepimize. Peki havalı olmayı nasıl başarıyor diye sorabilirsiniz. Balık burçları her konuda samimi olduğu gibi havalı tavırlarında da samimi. Bu nedenle de havalı olmak onlara öyle güzel yakışıyor ki!

Sorun Çözen Oğlak Burçları

Matematik probleminden bahsetmiyoruz tabi ki, oğlak burçları için problemin ne olduğunun önemi yok üzerine gider ve sorunu çözer. Bunu yaparken de kimseyi kırmaz ve gücendirmez. Herkesin sevdiği ve güvendiği bir burçtur oğlak burçları. Bu nedenle de en değerli burç listesinde en başta yer alır. Oğlak burçları gizli bir liderlik taşır. Karizması olmasa da sorun çözme özelliği ve güvenilir olmaları nedeniyle insanları sürüklerler. Burçların enleri açısından oğlaklar en çabuk sorun çözen burç olarak karşımıza çıkıyor.

Sanatçı Başak Burçları

Onlar müzisyendir evet abartmıyorum müzisyen. Müziğin her alanıyla uğraşırlar. Hem çalarlar hem de söylerler. Üretkendirler de. Bir başak burcunu bir şey dinlemeden göremezsiniz. Uyurken kulağında kulaklık olan bir kişi görürseniz o kesin başak burçlarındandır. Başak burçlarını etkilemek istiyorsanız dokunmanız gereken konuyu biliyorsunuz. Burçların enleri açısından en sanatçı burçlardır başak burçları.

Kıskanç Akrep Burçları

Her şeyi kıskanabilir. Onunla sorununuzun olmasına da gerek yok. Çünkü kendisini her şeyin üzerinde gören ve bu nedenle de her şeye sahip olma hakkının olduğunu düşünen burçlardır akrepler. Kıskançlıkları yüzünden zaman zaman dışlansalar da bu taraflarını bırakmazlar. Siz siz olun akrep burçlarının yanın da sahip olduğunuz şeylerden bahsetmeyin. Ya da bir nazarlıkla gezin akrep burçları yanınızda olduğunuzda. Burçların enleri açısından en kıskanç burç olarak karşımıza çıkıyor akrep burçları.

Yorum Yaz

Tüm alanlar doldurulmalıdır.

 • Levent

  Resim çok hoş ama

 • Ayşenur

  Burçların enleri ile ilgili olarak eklemek istediğim şeyler var. Bence terazi burçları en sportmen burçtan daha çok en entellektüel burç. En şanslı burçlara başakları da örnek olarak verebiliriz. En zalim burçların balık burçları olduğına inanmıyorum. Ama kesinlikle en duygusal burçlar balık burçları. En egosantrik burçlar aslan burçları. En kıskanç burç akrep burçları. En çalışkan burçlar boğa burçları. En kurnaz burç tabi ki kova burçları. En kurnaz burçlar ikizler olabilir. En dedikoducu burç ise bence yengeç. Benim burçların enleri listem de bu şekilde 🙂

 • sedaas

  bence burçların enleri kişiye göre değişir. benim en şanslı burç dediğim bir burca başkası değil diyebilir. Fakat genede en şanslı burç bence aslan burçları. hep kazanıyorlar çünkü.

 • Zahide

  En dalgın burç balık, en çevreci burç terazi, en sinsi burç yengeç, en gıcık burç kova, en görgüsüz burç ikizler.. Benim burçların enleri listem

 • aysun

  en kindar burç hangisi onu da yazar mısınız?

  • Bulent

   En kindar 5 burç sırasıyla:
   Yengeç
   Başak
   Terazi
   Balık kova