Burçlara göre zeka

(6 oy) 4/5 5545
Yorum Yaz


Sevgili dostlar burç haberlerine devam ediyoruz. Hiç sözü uzatmadan işte Burçlara göre zeka konulu haberimiz..

Koç burçlarının zekası

Hızlı düşünür. Yeni düşüncelere açıktır. Sözlerini esirgemeden konuşabilir. Hassas durumlara hemen tepki verebilir. Bir politikayı ikna edici bir şekilde ortaya koyabilir. Hız gerektiren çalışmalarda başarılıdır. Aşırı dikkat gerektiren sabırlı işler ona göre değildir.

Boğa burçlarının zekası

Yavaş, ama sindirerek öğrenir. Öğrendiğini unutmaz. Pratik düşüncelere sahiptir. Bir gider (Maliyet) bilinci vardır. Hız gerektiren durumlarda başarılıdır. Yeniliklere çok açık değildir.

İkizler burçlarının zekası

Son derece hızlıdır. Öğrenmeye açıktır. Çok hızlı konuşabilir ve hareket edebilir. Yeni şeylere uyum sağlamada üzerine yoktur. yabancı dil öğrenmeye ve bir dili ve taklit etme yeteneği vardır. Endişeli bir yapıya sahip de olabilir.

Yengeç burçlarının zekası

Duygusal olarak çabuk etkilenen kolay bir akıldır. Geçmişte yaşananlar onu düşünceli hale getirebilir. Belleği güçlüdür. İleriye dönük planları olabilir Psikolojik danışmanlık almak yengeçlere uygun olabilir. Büyük riskleri sevmez.

Aslan burçlarının zekası

Büyük projeleri sever ve bunlardan özgüvenle bahseder. Düşüncelerine ilgi duyulmasını ister. Belirli sabit fikirler vardır. Yönetim (organizasyonel) alanda başarılı olabilir. Bağımsızlık için fikirleri vardır. Düşünceler ferahlatıcı ve ilham vericidir Genellikle iyimserdir. Fakat aşırı durumlarda, gururla hareket edebilir.

Başak burçlarının zekası

Başak burçları son derece dikkatlidir ve ayrıntıları düşünebilir. İyi bir organizatördür. Kesin bir stili vardır. Çok kategorik olduğunu düşündüğü için genel resmi pek göremez. Olumsuz durumlarda çok kritik eder ve sürekli şikayette bulunabilir.

Terazi burçlarının zekası

Uyum getiren barışçıl fikirlere sahiptir. Estetik açıdan gelişmiş bir zihniyete sahiptir. Olayları tarafsız bir şekilde vurmaya çalışır ve kargaşalık nedeniyle  acele davranmayı sevmez. Karar vermesi  uzun sürer. Yoldaş, sosyal konularda başarılı bir kişidir ve çalışmaları işine zarafet ve sanat katmaktadır. Fakat fazla rekabet gerektiren işlerde başarılı olamayabilir.

Akrep burçlarının zekası

Akrep burçlarının mantıklı ve akıllı bir zihni yapısı var. Dedektif gibidir. Olayların ardındaki gerçekleri ortaya çıkarma becerisine sahiptir. Bazen kaba konuşabilir. Konsantrasyon yeteneği yüksektir. Algıları genellikle doğrudur. Ama aynı zamanda olumsuz yönde çok eden bir yapısı ve aşırı bir gizleme huyu olabilir.

Yay burçlarının zekası

Dar alandan  daha geniş bir düşünceye geçmeye çok eğilimlidir. Genellikle dağınık bir zekaya sahiptir. Ancak, bu pozisyonu kişiyi iyimser ve çok yönlü yapar. Düşüncelerinde fanatik olma riski de vardır.

Oğlak burçlarının zekası

İş zekası çok gelişmiştir. Çok iyi bir organizatör olabilir. Bu onu doğru ve kurallara önem veren birisi yapar. Disiplinin bulunduğu yerde rahattır. Kendine has  tutumu nedeniyle başkaları tarafından çok kötümser bulunabilir. Soğuk konuşma tarzı bile olabilir. Ama o tutkulu ve sorumludur. Bu onun açısından abartılı bir karakterdir.

Kova burçlarının zekası

Bilimsel bir zekası ve duyguları vardır. Açık şekilde düşünebilir ve ve bunu belli eder. Duygularını, ve düşüncelerini birbirleriyle karıştırmaz, Fakat adil olmaya odaklanır. Farklı görüşlere açık ve son derece reformcu olabilir. Liberal ve hümanist düşüncelere sahiptir. Ama karar almada zorlanır. Aşırı durumlarda, çok soyut ve teorik olabilir.

Balık burçlarının zekası

Hassas ve pasif bir zekaya sahiptir. Ama harika bir duyguya sahiptir de. Bu konum ona insanların duygularının en derin anlayışının anlaşılmasını sağlayacaktır. Güçlü duygular onlara harika bir yol sunar. Yaratıcılık gerektiren alanlarda başarılı olabilirler. Dikkati kolayca dağıldığı için, eğitimde katı kurallar onlar için değildir. Kolayca endişelenebilirler.

Burclar.net olarak bize göre  en zeki burç : İkizler burçlarıdır.