Burçlara göre psikolojik sorunlar

(14 oy) 5/5 10717
2 Yorum


Sevgili burclar.net okurları her bir burcun farklı ve öne çıkan özellikleri bulunmaktadır. Kimi özelliklerde yaşanan aşırılıklar nedeniyle çeşitli sorunlar ortaya çıkabilmektedir. Kişiler burçlara göre psikolojik rahatsızlıklarını öğrenmeli ve çözüm ararken burç unsurunu akıllarının bir köşesinde bulundurmalıdırlar. Bu yazımızda burçlara göre psikolojik sorunları sizlere anlatmaya çalıştık.

Koç burçları: Aşırı şüpheci oldukları için koç burçları paranoid şizofrene yatkındırlar.
Boğa burçları: Boğa burçları aşırı duygusallıkları nedeniyle depresyona diğer burçlara göre daha çok eğilimlidirler.
İkizler burçları: Düşünmeden hareket etmeleri ve inişleri çıkışları nedeniyle sınırda (borderline) kişilik bozukluğuna yatkındırlar.
Yengeç burçları: Sürekli dikkat çekmeye çalıştıklarından histrionik kişilik bozukluğuna  yatkındırlar.
Aslan burçları: Aşırı kendini beğenmişlik ve bunu kabul etmeme aslan burçlarını narsisistik kişilik bozukluğuna yatkın kılar.
Başak burçları: Aşırı düzen ve duygusal anlamda katılık başak burçlarını obsesif kompulsif bozukluğa yani düşünce davranış takıntısına yatkın kılar.
Terazi burçları: Dengesiz ruh halleri bipolar duygudurum bozukluğuna yani manik depresif rahatsızlığına yatkın kılar.
Akrep burçları: Aşırı kıskanç olmaları şizofreniye işaret etse de yengeç burçlarının aldatılma korkuları nedeniyle, othello sendromuna yatkın olduğunu söyleyebiliriz.
Oğlak burçları: Birçok şeye sahip olmadan öyleymiş gibi davranmaları oğlak burçlarının megalomani kişiliğine işaret eder.
Yay burçları: Yay burçları güvercin gibi ürkek ve hassas olduklarından kolaylıkla panik atağa yakalanabilirler.
Kova burçları: Kova sürekli planlar peşinde olması nedeniyle dikkatini tek birşeye odaklayamaz. Dolayısıyla potansiyel hiperaktivite ve dikkat bozukluğuna adaydırlar.
Balık burçları: Balıklar aşırı iyi ve duygusal olduklarında ve adaletsizliği de katlanamadıklarında majör depresyona yatkındırlar.