Burçlara Göre Makyaj

(5 oy) 5/5 1895
Yorum Yaz


Doğduğumuz günden ölene kadar her an hayatımızda etkisi olan burçlar, güzelliğin tacı olan makyaj alanında da her yerde olduğu gibi yer alıyor. Bu nedenle konu Burçlara Göre Makyaj’a gelince ihmal edilmemelidir. Bayanların yüz tiplerine ve gidecekleri yere göre makyaj yapmaları güzellik uzmanları tarafından sıkça önerilir. Biz de tam  bu sebepten astrolojinin dört ana grubu Toprak, Hava, Su ve Ateş elementleri burçlarından yola çıkarak ideal makyajın nasıl yapılması gerektiğini değerlendirdik.

Su Grubu’nun rengi yeşildir, sezgileri ve içgüdüleri temsil eder. Su Burcu Kadınları yeşilin her tonunu özgürce kullanabilirler ancak onlara esas gizemli havayı veren Nil yeşilidir. Özellikle Yengeç Burçları göz makyajında kahverengi kalemlerden, Balık Burçları da beyaz farla yapılmış gölgelerden vazgeçmemelidir. Akrep Burçları ise çocuksu tenlerini şeftali rengi şirin bir allıkla dengeleyebilirler. Su Grubu’nun tüm kadınları için ruj seçiminde pembenin bütün tonları ve oranj tonlar önerilir.

Kova Burçları, İkizler Burçları ve Terazi Burçları özgürlük ve bağımsızlığa düşkünlüklerinde ortak bir noktada buluşmuş olurlar. Hava Grubu kadınlarının rengi pembe ve mavidir bu nedenle gözlerde mavinin her tonu büyük bir rahatlıkla kullanılabilir. Yanaklarına uygulayacakları hafif pembe bir allık ciltlerine parıltıyı getirecektir. Pembe ve tonları ruj seçimleri için dahi idealdir.

Ateş Grubunun en büyük tutkusu fark edilmektir, bu nedenle göz önünde olmaya, çekici yönlerini belli etmeye üstün bir çaba harcarlar. Bu nedenle özellikle de Koç Burçları makyaj yaparken dikkat çekici çizgilerden kaçınmamalı, Aslan Burçları da göze çarpan renkler kullanmalıdır. Ateş Burcu’nu temsil eden renkler kırmızı ve siyahtır. Yay Burçları’na gözlerini ortaya çıkaracak siyah far ve kalem kullanmaları önerilir. Ayrıca beyaz farlarla gölgelendirmeler yapıp makyajınızı derinleştirebilirsiniz. Ruj ve allık seçimi yaparken çizgilerinizi belirginleştirecek göze çarpan bir kırmızı işinizi görecektir.

Toprak Grubunda ise Boğa Burçları, Başak Burçları ve Oğlak Burçları sakin, evcimen kadınlardır. Abartı hiç onların tarzı değildir, mümkün oldukça uzak dururlar. Sadelik pek çok şeyde ilk tercihleridir hatta makyajlarında bile ben buradayım demeyen sade renkler uygulamaya çalışırlar. Toprak Grubunu kahverengi temsil eder, bunu aklınızda tutarsanız makyajınız daha dengeli olacaktır.