Burçlara göre karakter özellikleri

(2 oy) 5/5 259
Yorum Yaz


Sevgili dostlar Burçlara göre karakter özellikleri hakkında güzel bir yazı hazırladık sizlere. Hangi burca göre hangi karakter karşılık geliyor bu yazı sayesinde öğreneceksiniz. Burclar.net sizlere göre burçlara göre kişilik analizi yapıyor.

Koç burçlarına göre karakter analizi

Koç burçları, lider ruhlu, inatçı ve içgüdüleriyle davranan burçlardır. Söylediğini kabul ettiren, içlerinden geldiği gibi hareket eden, sabırsız ruhlu yerinde duramayan kişiliklerdir. Adalete, özgürlüğe ve bireysel kararlılığa karşı büyük saygıları ve sevgileri vardır.

Koç burcuna göre olumlu ve olumsuz özellikler şu şekildedir:

Pozitif Özellikleri: Liderlik ve maceraperestlik, girişkenlik, yüksek enerji, sınırlamalardan nefret etmek.

Negatif Özellikleri: bencillik, daima kendini ileri sürmek, ileriye atılmak, alay etmek, çabuk demoralize olmak ve her şeyi hemen birden talep etmek.

Boğa burçlarına göre karakter analizi

Boğa burçlarının en belirgin özellikleri çok fazla sabırlı olabilmeleridir. Boğalar; her şey yolunda iken sakin huylu ve yapıcı, ama tahrik edildiklerinde çabuk kızan ve yeniden sakinleştirilmesi çok zor bireylerdir. Yapıcı, disiplinli, hareketlerini düşünerek yapan, fakat çok fazla farklı şeylere tutkusu bulunmayan kişilerdir.

Boğa burcuna göre olumlu ve olumsuz özellikler şu şekildedir:

Pozitif Özellikleri: Çabukluk, güvenilirlik, mesleklerine uyumu, dayanma gücü, güçlü değerleri, sanata düşkünlükleri, kararlılık, tutkulu arzular, samimi mizaçlı ve sadakat.

Negatif Özellikleri: çalışmayı sevmemeleri, bencillik, sıkıcılık, değişmez fikirler, esneklikten yoksunluk, orijinalite eksikliği, aşırı yeme, inatçılık, çabuk alınma; marazi ve musallat olucu karakter ve davranışlar.

İkizler burçlarına göre karakter analizi

İkizler burcunda doğan birçok kimse hayatta haberleşmeyle, yazışmayla ilgili ya da düşüncelerin aktarılması veya bunların paylaşılmasının önemli olduğu alanlarda çalışırlar. Hemencecik heyecanlanan, kıvrak zihne sahip, mağlup edilmesi zor olan kişilerdir. Her şeyi kendi düşündükleri şekilde yapmakta ısrar ederler. Hem sağ hem de sol ellerini kullanan, değişken mizaçlı ama uyanık karakterlerdir.

İkizler burcuna göre olumlu ve olumsuz özellikler şu şekildedir:

Pozitif Özellikleri: Çabuk uyum sağlamak, çok işini bilmek, entelektüellik; nüktedan ve mantıklı; heyecanlı, konuşkanlık ve sohbetlerde esprili olabilme. Yazı ve konuşma zekası, sağlıklı kalabilmek.

Negatif Özellikleri: Değişken mizaçlı olma, yerinde duramazlık, açıkgözlülük, aşırı meraklılık, karar verebilme güçlüğü ve ikiyüzlülük. Gergin ruh hali, enerjiyi iyi biçimde kontrol edememe. Sathilik ve dedikodu yapma.

Yengeç burçlarına göre karakter analizi

Yengeç burçlarını yöneten, gök cisimlerinin en hızlı olanı edeni, dünyamızın uydusu Ay’dır. Güneş Yengeç pozisyonundayken doğanlar duygusal, değişken mizaçlı ve mahcup kişiler olurlar. Ruh halleri çok sık değişir. Garip isteklerinden bir tanesi, hemen yanı başlarında yiyecek içecek şeyler bulundurma isteğidir. Aşırı ihtiyatlı ve çok çalışkanlardır. Yengeç burçları kişilerinin hafızası çok kuvvetli olduğundan, söylenen iyi ya da kötü sözleri hiç unutmazlar.

Yengeç burcuna göre olumlu ve olumsuz özellikler şu şekildedir:

Pozitif Özellikleri: Nazik olma, hassas tabiatlılık, sempatiklik, kuvvetli önsezi; analık veya babalık hissiyatı; istek ve koruma, tedbir, vatanseverlik, ısrarcılık, beceriklilik.

Negatif Özellikleri: Aşırı duygusallık, kendinden geçirici derecede hassas olma, dağınıklık, değişken ruh hali, kuvvetsiz karakter, kendine acıma eğilimi, sabit bir yerde duramamak, etrafındaki insanların egosunu okşayıcı şekilde konuşmak, düzenli olamamak.

Aslan burçlarına göre karakter analizi

Aslan burcunu Güneş yönetmektedir. Bu burçların simgesi ise krallar kadar ihtişamlı Aslan’dır. Açık sözlü, ikiyüzlü olmayan, eli açık, hayır yapmayı seven bireylerdir. Karakterinde belirli bir burcun statik özellikleriyle, ateş unsurunun hareketliliğinin yarattığı bir çelişki vardır. Aslan burcunu, kalbi ve duyguları yönetir.

Aslan burcuna göre olumlu ve olumsuz özellikler şu şekildedir;

Pozitif Özellikleri: geniş gönüllülük, cömertlik, yenilikçilik, sevk etme, organizatör, geniş bakış açısı, oyunculuk tabiatı.

Negatif Özellikleri: Kurallara fazla bağlılık, diktatörlük, tantana, snopluk, hoşgörüsüzlük, sabit düşünceler, güce tapma, egosantrik ruh hali

Başak burçlarına göre karakter analizi

Başak burçları da İkizler burçlarına benzer şekilde Merkür gezegeninin himayesindedir ve zihinsel pratiklerin burcudur. Yazılı ve sözlü kelime üretmede yeteneklidirler. Retorikleri kuvvetlidir. Ciddi, anlayışlı, mütevazı ve çalışkanlar kişilerdir. En büyük tutkuları bilgi toplamak ve zihinsel anlamda iyi bir kalite düzeyine erişmektir.

Başak burcuna göre pozitif ve negatif özellikler şu şekildedir;

Pozitif Özellikleri: Analitik düşünme, ayrıntıcı, tevazu sahibi olma, temiz ve güzel giyinmek.

Negatif Özellikleri: Gereksiz meşguliyet, acele etme, aşırı eleştiri, aşırı titiz olma, hemen beğenmemek. Geleneklere aşırı önem verme, çok fazla meraklı olma.

Terazi burçlarına göre karakter analizi

Mütevazı, sanata düşkün, düzenli ve özenlidirler. Sanat dallarının çoğunu, tüm kültürel unsurları ve eğlenceyi çok severler. Doğuştan barışçıl, yapıcı ve uzlaştırıcı kişiliklerdir. Kavga ve anlaşmazlık durumu içerisinde kaldıklarında bütünüyle mutsuz olurlar.

Terazi burçlara göre olumlu ve olumsuz özellikler şu şekildedir;

Pozitif Özellikleri: sevimli kişiler, uyumlu olma, letafet, kolay mizaçlılık; duygusal, diplomatik, idealist kişilik, incelik.

Negatif Özellikleri: Kararsızlık, çabuk alınma, değişkenlik, çapkınlık; diğer kişilere çabuk elde edilir gibi bir intiba verme, sadakatsizlik.

Akrep burçlarına göre karakter analizi

Şüpheci, güvensiz, eleştirel, içe dönük ve hesapçı kitapçı  kişilerdir. Rekabete yönelik meslek gruplarında, örneğin siyasette ve hukukta çok agresif olabilirler. Meydan okumaya meyillidirler. Açık denizi ve bununla ilgili tüm aktiviteleri sınırsız derecede enteresan bulurlar. Bir taraftan tutumlu, hemen hemen cimri, diğer taraftan lükse ve gösterişe çok meraklıdırlar.

Akrep burcuna göre olumlu ve olumsuz özellikler şu şekildedir;

Pozitif Özellikleri: Mükemmel hale getirme, yeniden oluşturma, kuvvetli seziler.

Negatif Özellikleri: gaddarlık, akla gelmez istekler.

Yay burçlarına göre karakter analizi

Yay burçları öteki burçlara göre, özgürlüğüne çok daha fazla düşkündürler. Baskın karakterlerden, diktatörce hareketlerden nefret ederler. Öz güveni yüksek, fikirlerinde samimi, açık sözlü ve değer yargılarını gizlemeyen kişilerdir.

Yay burcuna göre olumlu ve olumsuz özellikler şu şekildedir;

Pozitif Özellikleri: Keyifli olma, enerjik, çok fazla işini bilme, açık görüşlü, çabuk uyum sağlayan, muhakeme gücü kuvvetli, iyi filozof; özgürlük tutkusu, dışa dönük olma hali

Negatif Özellikleri: Cesaretlilik, gözü kapalı iyimserlik, tantanacı, sorumsuz kişilik, bıktırıcı kapris

Oğlak burçlarına göre karakter analizi

Oğlak burçları Tıpkı küçük oğlaklar gibi hedeflerine ulaşırken yollarının üstünde çok fazla engel olduğunu görürler. Ama irade, sabır ve azimle nihayetinde hedefe giden yoldaki tüm aksilikleri aşmayı bilirler. Çok sık hayal kırıklığına uğrarlar, ama cesaretlerini ve azmini hiçbir zaman kaybetmezler.

Oğlak burçlarına göre pozitif ve negatif özellikler şu şekildedir:

Pozitif Özellikleri: Güvenilir kişilik, iradeli, tutkulu, sabır ve sebat, tedbirli; espri ve disiplin isteği. Negatif Özellikleri: Bükülmez dışa bakış, tutku, kötümser bakış açısı, fanatiklik, pintilik.

Kova burçlarına göre karakter analizi

Kova burçları idealist bir karaktere sahiptirler. Özgürlüklerine çok fazla önem verirler. Çoğu zaman kararlı, sakin, sabırlı, iletişime geçilmesi kolay olan kişilerdir. Ama yine de dikkatli ve ihtiyatlıdırlar. Akıl yürütme özellikleri iyi olsa da, sezgileri de bundan geri kalmaz.

Kova burcuna göre olumlu ve olumsuz özellikler şu şekildedir;

Pozitif Özellikleri: iyi niyet, özgürlük, arkadaşlık, ilerletici pozisyonlara hazır olmak, orijinal kişilik; yenilikçi ve reformcu mizaç, vefalı kişi, sadık, idealist, entelektüelliğe meraklılık.

Negatif Özellikleri: ön görülemeyen gariplikler, isyan etme, muhalif olma, sabit fikirli kişilik, gelenekleri zaman zaman zorlayabilmek.

Balık burçlara göre karakter analizi

Balık burçları birçok açıdan en mistik, en garip ve en fazla doğa üstülüğe yakın olan burçtur. Bu burca sahip olanlarda merhamet hissi bir kusur derecesinde fazladır. Diğer kişilerin acı çektiğini görmeye hiç tahammül edemezler. Hayvanlara, küçük çocuklara ve çaresizlik içerisinde bulunan insanlara karşı iyi ve anlayışı olurlar.

Balık burcuna göre olumlu ve olumsuz özellikler şu şekildedir;

Pozitif Özellikleri: Tevazu sahibi olma, sezgisellik.

Negatif Özellikleri: Belirsizlik, ihmalkarlık, gizemlilik, kolay demoralize olma, zayıf istekler, kararsız kişilik hayatın zor taraflarıyla mücadele etmede zorluk.

Burçlara göre meslekler için: Bkz