Burçlara Göre Cilt Maskesi

(1 oy) 5/5 1293
Yorum Yaz


Burçlara göre farklı ve özel cilt maskeleri yapılması gerektiğini biliyor muydunuz? Peki hangi grup burçlar için hangi cilt maskesi uygun olur? Sizler için araştırdık, işte burçlara göre cilt maskesi;

Hava Grubu

Cildinizi Canlandırın

Hava grubu burçları İkizler, Terazi ve Kova burçlarıdır. Bu grubun özellikle kadınları yaratıcı ve pratik bir düşünüş biçimine sahiptirler. Yaşamları boyunca yoğun tempoda çalıştıklarından cilt bakımlarına yeteri kadar özen gösteremezler. Cildin gün geçtikçe yıpranması, yorgunluk, stres, makyaj gibi faktörler cildi oksijensiz bırakır. Hava alamayan cilt parlaklığını kaybeder. Bu sorunlarla başa çıkacağınız su bazlı maske ve peelingler cildinizi rahatlatacak ve güzelleştirecektir. Cildinize canlı ve bebeksi bir pembelik katacaktır. Her ne yaşarsanız yaşayın cildinize nefes aldırın.

Su Grubu

Denizden Gelen Güzellikle Cildinizi Şımartın

Su grubuna dahil olan burçlar Yengeç, Balık ve Akrep burçlarıdır. Hareketli, hiperaktif, devingen bir yapı arz ederler. Su burçları ciltlerine gereken önemi her zaman gösteremeyebilirler. Oldukça duygusal olan bu burçların kadınları fırsat buldukça deniz yosunları içeren maskelerle ciltlerini şımartmalıdırlar. Denizden gelen güzellikle ciltlerine uyguladıkları bu yosun maskesi cilde canlılık ve parlaklık kazandırır. Cildin yağ dengesini düzenleyerek cilde doğal bir yumuşaklık ve ışıltı kazandırır. Yosun ve deniz bitkilerinin mucizevi birleşimiyle cildinizi şımartın.

Ateş Grubu

Cildinizi Hareketlendirin

Ateş grubuna dahil olan burçlar: Koç, Aslan ve Yay burçlarıdır. Ateş burcu kadınlarının günlük hayatları çok hızlı ve enerjiktir. Kendilerine özgüvenleri son derece yüksektir. Ateş burcu kadınlarının bu aşırı hareketli halleri ciltlerinde yorgunluklara sebebiyet verir. Özellikle göz çevrelerinde çökmeler ve mor halkalar oluşması olağandır. Ciltlerine gereken önemi her zaman gösteremeyebilirler. Bitki ve meyve özlerinden yapılan karışımlar ciltlerini canlandırır. Cildi ferahlatır, yumuşatır ve taze bir görüntü kazandırır.

Toprak Grubu

Gözeneklerinizi Arındırın

Toprak burçları grubuna giren burçlar: Boğa, Başak ve Oğlak burçlarıdır. Mantık, disiplin ve akılcı düşünüş biçimi Toprak burcu kadınlarının değişmez vasıflarıdır. Olayları mantık süzgecinden geçirerek değerlendirirler. Her şeyi genellikle içlerine atarlar. Toprak burcu kadınlarının cildi aşırı stres ve sıkıntıdan sivilce ve akneye meyillidirler. Kil ve çamur karışımları Toprak burcu kadınlarının ciltlerinde kaybettikleri ışıltıyı yeniden kazandırabilir. Cildinizin iri gözenekleri sizi rahatsız edebilir. Doğal bitki özleriyle hazırlayacağınız maskeler cildiniz için oldukça uygun olacaktır.