Burçlar ve Şehirleri: Hangi Şehir Hangi Burca Uygun?

(5 oy) 5/5 6172
Yorum Yaz


Nerede yaşamak isterdiniz ve nerede yaşamak sizi mutlu eder? İşte burçlara göre en sevilen ve uygun şehirler…

Koç:  Hareketli, öncü, değişken, maceraperest ve eğlence düşkünü çılgın Koç burcunun şehri Amsterdam diyebiliriz. Amsterdam’ın çılgın gece hayatı ve barları, sınırsız ve özgür ruhu, kıpır kıpır sokakları Koç burçları için biçilmiş kaftandır.

Boğa: Değişiklikleri ve yeni şeyler denemeyi seven, gerçek aşkın peşinden koşan romantik, sabırlı ve zevkli Boğa burcunun şehri Barselona’dır. Mimar Gaudi’nin modern ve sıra dışı mimari eserleri, Barselona’nın dar, tarihi sokakları ve muhteşem lezzetleri tadabilecekleri restoran ve kafeler Boğalar için inanılmaz fırsatlar sunar.

İkizler: Değişken, sabırsız ve eğlenceli İkizler burcunun şehri Tokyo’dur. Tokyo’nun yüksek gökdelenleri, renkli neon ışıkları, eğlenceli gece hayatı ve Tokyoluların çok hızlı değişen günlük yaşamı İkizler burcunu çok etkileyecektir.

Yengeç:  Duygusal ve sezgileri çok kuvvetli olan romantik Yengeç burcunun şehri kesinlikle Paris’tir. Aşk ve romantizm şehri Paris’in sokaklarında aşık olduğu insanla dolaşmak ve kafelerinde oturup uzun sohbetler yapmak Yengeçler için unutulmayacak anlardır.

Aslan: İddialı, gösterişi seven ve tutkulu Aslan burcunun şehri Londra’dır. Londra’nın modern ve gösterişli yaşamı, insana dünyanın merkezindeymiş hissi veren geniş imkânları ve sunduğu sürprizler Aslan burçları için biçilmiş kaftandır.

Başak: Çok titiz, sorumluluk sahibi, planlı ve detaycı Başak burcunun şehri Sydney’dir. Bu Avustralya şehrinin düzenli ve insan dostu yaşam şekli,hayat seviyesinin yüksek olması ve  doğayla iç içe oluşu Başak burçlarını kesinlikle çok mutlu eder.

Terazi: Uyumlu, dengeli, romantik ve cazibeli Terazi burcu şehri İspanya’nın Mallorca ve İbiza ada -şehirleridir. İbiza ve Mallorca’nın doğal güzellikleri, muhteşem denizi, tarihi dar sokakları ve unutulmaz, eğlenceli gece kulüpleri Terazi burçları için çok keyif alacakları imkanlar sunmaktadır.

Akrep: Gizemli, cazibeli ve hırslı Akrep burçları için Maldiv adaları şiddetle tavsiye edilir. Gizemi seven Akrepler için egzotik ve çok bilinmeyen Madivler birçok sürprize sahiptir.

Yay: Maceraperest, sosyal, enerjik, gezgin ruhlu, romantik ve zarif Yay burcunun şehri Venedik’tir. Yaylar, Venedik’in büyüsü, tarihi, mimari güzellikleri, zarif kanalları ve sokaklarında kaybolmaktan büyük keyif alacaklardır.

Oğlak: Dışa dönük, çalışkan, hırslı, ciddi ve sevecen Oğlak burcunun şehri Berlin’dir. Bu Alman şehrinin sunduğu kültürel imkânlar, müzeler, Alman ciddiyeti ve planlılığı Oğlak burçlarının çok hoşlarına gidecektir.

Kova:  Özgür ruhlu, akıllı, kararlı ve farklılıkları seven Kova burcunun şehri tartışmasız New York’tur. Şehrin modern hayatı, birçok milleti bir arada barındıran çok kültürlü yapısı, sayısız restoran, kafe ve barları, müzeleri, kültürel imkanları, çok hızlı değişen yaşam şekli sanki Kova burçları için yaratılmıştır.

Balık: Romantik ve hayalperest Balık burcu aslında çok derin duygunlara sahiptir, çok meraklıdır, etrafını gözlemler ve dünyayı anlamaya çalışır. O nedenle Rönesans, Reform gibi birçok tarihi olayların çıkış noktası olan ve sayısız tarihi eserlere sahip Roma Balık burcunun şehridir. Bu her sokağı tarih, sanat kokan güzel şehir Balık burçları için sayısı imkânlar, güzellikler sunmaktadır.