Burçlar ve hastalıklar

(4 oy) 5/5 2082
Yorum Yaz


Araştırmalarda burçlar ve  hastalıklar arasında ilişki olduğu görülmektedir. Buna göre insanların doğduğu dönem kimi açıdan kuvvetli bir bağışıklık sistemine neden olurken, kimi zaman da bazı hastalıklara meyilli olabiliyor. Alerjik rahatsızlıklara ilkbahar döneminde doğan boğa, ikizler ve koç kişilerinde daha çok rastlanırken, oğlak, yay ve kova gibi kış dönemi burçlarında bu gibi rahatsızlıklara yakalanma riski azalıyor. Bu durumu bahar dönemi çoğalan polenlere bağlıyorlar.

Amerika’da yapılan bir araştırmaya göre:

Kova ve oğlak burcuna sahip olanların beyin tümörüne yakalanma olasılığının yengeç ve aslan burcuna sahip kişilerden daha yüksek olduğu görüldü. Öte yandan 600 şizofrenik kişi üzerinde yapılan araştırmaya göre haziran ve temmuz dönemi doğumlularda bu hastalığın daha ağır geçirildiği görülmüştür. Nedeni tam olarak açıklanmasa da özellikle güneşe fazla maruz kalma ve d vitamini nedeniyle bu durumun ortaya çıkmış olabileceği üzerinde duruluyor.

Japonya’da yapılan bir araştırmaya göre:

1900-1960 seneleri arasında Japonyada doğan 850.000 kişi üzerinde yapılan araştırmada 1986-1994 yılları arasında beyin damarı hastalıkları nedeniyle ölen kişilerin doğum ayları incelenmiş, özellikle beyin kanaması nedeniyle ölenler içerisinde haziran-eylül döneminde doğanların diğerlerinden % 10 daha fazla olduğu görülmüştür.

İsrail’de yapılan bir araştırmaya göre:

İsrail’de 300.000 denek üzerinde yapılan araştırmaya göre, haziran ve temmuz aylarında doğan kişilerin diğer kişilerden % 24 oranında daha fazla miyop olmaya meyilli olduğu tespit edildi. Belçika’da yapılan bir araştırmaya göre ise bağırsak enfeksiyonuna bağlı olarak ortaya çıkan rahatsızlıkların ikizler burcuna sahip olan kişilerde daha az olduğu belirlendi.

Burçlar ve hastalıklar arasında ilişki için kimi araştırmacılar bebeğin anne rahmine düştüğü ay  ile doğduğu ay  arasındaki dönemin içindeki mevsim ve buna bağlı olarak ortaya çıkan çevresel faktörler ve gıdaların insanın kişiliğini ve sağlığını bir ölçüde belirlediğini düşünmektedirler. Dolayısıyla burçlara göre sağlık veya hastalıklar sadece basit bir iddia değildir.