Burçlar ve cinsellik

(9 oy) 4/5 3986
1 Yorum


Her burcun kendine özgü cinsellik anlayışı var. Cinsellikte çok aktif olup yaşamının merkezine koyanlar olduğu gibi, cinselliğe mesafeli olanlar da var. Burclar.net olarak sizlere burçlar ve cinsellik yazısını sunuyoruz.

Koç burcunun cinselliği:

Seks hayatında çok aktiftir. Değişikliğe her zaman açık ve yenilikçi olan koç burcu için pasif ve rutin bir cinsel hayat çekilmez olacaktır. Akrep burçları ve yay burçları ile iyi uyum sağlar. Uzun süreli ilişkileri yeniliğe açık olması ve kafasına yattığında partnerinin istediklerini uygulamasıyla cinsellikte aktif bir burç olduğunu söyleyebiliriz.

Boğa burcunun cinselliği:

Cinselliğe olan isteği ve yatkınlığının genlerinden kaynaklandığını söyleyebiliriz. Belki dış görünüş olarak cinsel bir çağrışımı bulunmasa da, aslında müthiş potansiyeli olan bir burçtur. Bu yönüyle cinsellik konusunda çok ihtiraslı ve tutkuludur.

Yengeç burcunun cinselliği:

Cinsellikte her zaman güveni öne çıkarır. Bu yüzden önce geri planda kalarak partnerini tanımaya çalışır. Yoğun duygusallık içine olduğu dönemler cinsellik açıdan en verimli olduğu dönemdir. Yengeç burcu cinsellikle romantizmi bir arada götürebilen bir burçtur.

Terazi burcunun cinselliği:

Sevmek kadar sevilmeyi de önemseyen terazi burcu aşk tanrıçası Venüs’ün de etkisiyle cinselliğe çok önem verir. Sırf bu nedenle sekste kendisine benzeyen partnerler ararlar. Cinsel uyumunun olduğu burçlarla performansının sınırlarının ötesine geçebilirler.

Başak burcunun cinselliği:

Başak burcu diğer burçlara nazaran cinsellikte çekingendir. Her şeyi planlamaya çalışması ve ayrıntılarda dolaşmayı tüm hayatının parçası haline getirmesi yüzünden cinsel hayatında da basit düşünmez ve cinselliği bir kompleks haline getirebilir. Bu nedenle partnerinin sır saklayabilen güvenilir bir kişi olması başak burcunun cinsel performansı açısından vazgeçilmezdir.

Aslan burcunun cinselliği:

Aslan burcu liderlik özelliği nedeniyle seks hayatını yönetmek ten zevk alır. Cinsellikte her zaman sıcak ve samimi yaklaşımlar sunar. Cinsellik hayatının tam merkezindedir. Cinselliği teklif etmede hiçbir zaman çekingen davranmaz. İlk teklifi kendisinin sunmasını tercih eder. Cinsellik yaklaşımı partnerinin onunla birlikte olmasını kendisine yapılmış bir lütuf olduğu inancıdır. Biricik olan kendisidir ve cinselliği her zaman başkaları için caziptir. Bencildir fakat partnerini duyduğu saygı onu mutlu etme isteği bencilliğini kamufle eder.

Yay burcunun cinselliği:

Cinsellik onun için değişimdir. Bu nedenle farklı insanlar mekanlar ve zamanlar onun büyülü fantezilerini harekete geçirir. İlişkilerinde duygusallık aramadığı için tamamen zevk almaya dayalı tek gecelik aşklara kendisini adar. Onun idealize ettiği partneri bulmak kolay değildir. Sürekli arayışının gerekçesini bunu yerleştirir. Cinsellikte eğitime ve hijyene çok önem verir. Öğrendiklerini cinsel yaşamında uygulamak ister.

Oğlak burcunun cinselliği:

Programlı ve düzenli olan hayatını cinsel yaşamında da uygulamaya çalışır. Bu nedenle çok eşlilik ona göre değildir. Cinsel yaşamında tek partneri ile uzun dönemli ilişki yaşamak ister. Güven her zaman ön plandadır. Cinsel hayatında performans sağlayabilmesi için güven duyduğunu hissetmesi gerekir.  Özellik oğlak kadını partnerini memnun etmede aşırı bir duyarlılık içerisindedir.  Akrep burçlarına karşı cinsel istek duyarlar.

Balık burcunun cinselliği:

Duyguları ile cinselliğini iyi harmanlar. Balık burçlarına göre cinsellik duygusallığın önemli bir parçasıdır. Gizemli görünüşü onu bazıları için bir seks objesi haline getirebilir. Cinselliğini direk olarak gösteremez. Duygusal tavırları her zaman ön plandadır. Bu nedenle karşısındaki kişilerce farklı anlaşılabilir. Bunun ötesine geçtiğinde çok zengin fantezi dünyasını partnerine sunar. Balık burcu seksi burç olmasa da cinsel dürtüleri ve fantezileri gelişmiş bir burçtur.

Akrep burcunun cinselliği:

Güçlü cazibeleri ve çekim güçleri nedeniyle bir partner bulmakta hiç zorlanmazlar. Akrep burçları bu özelliğinin farkındadır ve bundan yararlanmaktan hiç çekinmezler. Derin düşünme gücüne ek olarak sahip olduğu zengin ve aktif cinsel yeteneği partnerlerinin kendisinden beklentisini her zaman en üste çıkartır. Onun için cinsellikte zaman ve mekan sorunu bulunmamaktadır. Hayal dünyası çok gelişmiş olduğundan cinsel deneyimlerinde değişime açıktır. Egoist tavırlarını cinsellikte fantezileri için kullanabilir.

İkizler burcunun cinselliği:

Değişken bir karaktere sahip olduğundan partnerleri her zaman farklı bir kişi ile birlikte olduğunu düşünebilir. Farklı deneyimler ve farklı kişilerle birlikte olmaktan çekinmez. Bu nedenle tek kişilik ilişkiler için biçilmiş kaftandır. Cinsel aktivitesi fiziksel doğasından değil merakından kaynaklanır. Konsantrasyon problemi yaşadığından cinsel aktiviteleri çok kısa olabilir. Ancak bu durum cinsellikten sıkılmasına neden olmaz. Kafasında cinsellik için hep farklı planlar bulunur. Çabuk ister çabuk sıkılır. Cinsellik esnasında sessiz kalamaz ve ellerini kullanmada mahirdir.

Kova burcunun cinselliği:

Kova burçları cinsellikte yenilikçidir. Diğer taraftan tek bir eşle uzun süreli birlikteliklere yatkın değildir. Aptal kişilerden hoşlanmaz. Cinselliğe sadece fizik olarak bakmaz karşısındaki kişinin zekası cinsel uyarımı açısından önemlidir. Cinsellik hayatında en önemli unsur değildir. Demokrat ve eşitlikçi yapısını cinsel yaşamında da gösterir. Partnerinin düşüncelerine saygı duyar.  Soğuk yapısı olmasına rağmen gerekli uyarılmayı aldığında performansı en üst noktadadır.