Boğa Burcu Kadını Yıldızname

(31 oy) 4/5 45071
Yorum Yaz

Boğa Burcu kadını yıldızname yorumu, Yıldızname kitabında toprak grubu olarak sınıflandırılmışlardır. Toprak grubu olması onun çekingenliğine neden olur. Beyaz tenleri ve ince gür saçlarıyla alımlıdırlar. Kendileriyle temasta bulunan bir insanın başkalarının düşünme ihtimali yok kadın Boğa Burçları şehvetlidirler. Büyük burun, kalın dudak ve beyaz dişler onları çekici yapan karakteristik özellikleridir. Yüzlerinde siyah bir benleri olması olasıdır. Kadın Boğa Burçları için eğlence ve müzik vazgeçilmezdir. Bulundukları ortam onlara keyif verir ve orada dikkat çekerler. Esmer kadın Boğa Burçları kendisine düşmanlık etmek için çabalar. Kadın Boğa Burçlarının kıskançlıkları kendilerine karşı olabilecek kadar yoğundur. Yıldızname, bu kıskançlığın onların başına dert açtığını yazar, kendi kendilerine zarar vermelerine neden olur.

Kadın Boğa Burçlarının, iri vücutları olan erkeklerden uzak durmaları kendi yararlarına olur. Bu tipteki erkekler kadın Boğa Burçlarından çok onların mal varlığıyla ilgilenirler, gözleri paralarındadır. Erkeklerin onlara bu şekilde yaklaşmasından dolayı 2 veya 3 kez nikah masasına oturabilirler. İlk evlilikleri vefat veya boşanma sebebi ile biter. İkinci evliklerinin bitme sebebi geçimsizliktir fakat maddiyat da olabilir. Kadın Boğa Burçları en belirgin özellikleri olan dayanıklılıkları sayesinde bunun üstesinden gelir ve tekrar hedeflerine rahatlık içinde yaşamayı koyarlar. Kendilerini en mutlu edecek eşin hava grubuna dahil olduğunu düşünen kadın Boğa Burçları, bu içgüdülerine göre hareket ederler.

Kadın Boğa Burçlarının ölüm nedeni neredeyse hep safra fazlalaşmasıdır. Aynı zamanda kendilerini soğuktan da iyi korumalılardır çünkü hassas bir boğaza sahiptirler. Bu tehlikelere karşı dikkatli olduklarında ömürlerinin 100 yılı bulmaması için bir neden yoktur. Kadın Boğa Burçlarını hayatlarının iyi olması için çabalarlar. Saf ve temiz insanlardır, güler yüzlü ve tatlı dilli olmak onların belirgin özellikleridir, bu yüzden çevreleri onlara çok sevgi gösterir. Fakat bu sevginin ara sıra kıskançlık derecede olması onlar için tehlike yaratabilir. Bu da onların kalabalık ve bilhassa kadınlarla dolu olan çevrelerden uzak durmaları gerektiğinin kanıtıdır. Çünkü kadınlar kadın Boğa Burçlarının baş düşmanlarıdırlar. Karanlık yerler Boğa Burçları için tehlikelidir, karanlık yerlerde uzun süre bulunmaktan kaçınmalıdırlar. Yıldızname, kadın veya erkek beyaz tenli insanlardan çok düşmanı olabileceğini işaret eder. İyilikle yaklaştığı şahıslar bile ona düşmanlık besler, onun kötülüğünü isterler. Bu insanlara karşı her zaman tetikte olması gerekir. Yıldızname, kadın Boğa Burçlarına esmer tenli bir kadının onu çok fazla kıskandığını işaret eder, bu kadın onu eşinden ayırmak için elinden geleni arkasına koymaz. Fakat kadın Boğa Burçları inatları sayesinde bu kadını def etmeyi başarırlar.

30 yaşına kadar mal ve mülk birikimi sağlayabilirler, bu yaştan sonra onu servetini kaybetme korkusu ve tehlikesi sarar. Kardeşleri onun serveti ve saadeti yüzünden ona haset duyarlar, bu yüzden kardeşleriyle mesafeli olması onun yararına olur. Babası ve annesinden kalan mirasını ilk başlarda yiyip hayır görmese de sonraları daha iyi bir hayata sahip olur. Yattığında eğer başını kıbleye doğru koyarsa huzur içinde uyur, parmağına akik bir yüzük takması onun için çok iyi olabilir ve rahatlamasını sağlayabilir. Çok sayıda kişinin evlenmek istediği kadın Boğa Burçları bu tekliflerinin birçoğunu reddetmiştir. İlk arzusu olan servet, ona aynı zamanda mutluluk getirecektir. Uğurlu rakamı olan 6’ya hayatının her yerinde yer verir. İş,aşk veya herhangi başka bir konuda 6 rakamı onu ön plana taşıyacaktır. Karanfil kokusu ona hoş gelir, bunun nedeni erkeklerin ilgisini çektiğini düşünmesidir. Senfoniler onun için biçilmiş kaftandır ve bunları dinlemekten büyük haz duyar.