Boğa Burcu Diyeti

(1 oy) 5/5 2154
Yorum Yaz

Boğa Burcu’nun metabolizması yavaş çalışır. Damak zevki gelişmiştir. Lezzetli yemekten, kaliteli içkiden ve güzel müzikten anlar. Lüks ve rahatına düşkün olduğundan, yaşamını bu konfora sahip olabileceği doğrultuda kurgulamaktan hoşlanır. Dinlenmeye çok önem verir ve fiziksel yapısı hareket için pek uygun değildir. Bütün bunların üzerine alkol ve tatlı yiyecekler de eklendiği zaman, önü alınmaz bir kilo problemi ile karşılaşması kaçınılmazdır.

Boğa Burcu’nun duyuları hassastır. Düzenli bir egzersiz programına kendini sokabilmesi için kendine uygun şartların hazırlanması gerekecektir. Örnek olarak, egzersiz kıyafetleri, müzik ve spordan sonra hoş kokulu sabunlarla alınacak bir duş, spor zorunluluğunu cazip hale getirecektir. Masaj sonrası uygulanacak egzotik aromalı yağlar, rahatlatıcı olarak destekleyici olacaktır. Boğa Burcu erkeği doğayla iç içe olmayı ve toprakla bütünleşmeyi sever. Açık hava yürüyüşleri ve temiz hava iştahını açacaktır. Bu nedenle yemeğe karşı direnç göstermesi oldukça güçtür. Belki de diyet yapmakta en çok zorlanan burçtur. Ancak sabırlıdır ve başladığı işi kolay kolay bırakmaz. Yol kat ettiğini görecek olursa motive olur ve azimle başarı yolunda ilerler.

Boğa Burcu kadını her öğünde yediklerini not eder, düzenli ve kontrollü bir diyet yaparsa, kısa zamanda büyük ilerleme kaydedecek bir metabolizmaya sahiptir. Aromaterapi uygulaması da bu noktada kullanılabilecek alternatif yöntemlerdendir. Bitki kökler kaynatarak ya da çeşitli karışımlar hazırlayarak, sıcak bir banyo sonrası veya masaj esnasında uygulaması, fiziksel rahatlığı için son derece uygun bir teknik olacaktır. Boğa Burcu diyeti, listeden dönemsel olarak protein kaynaklı gıdaları çıkartırsa, bu son derece yararına olacaktır. Bir süreliğine yalnızca vejetaryen beslenmeye yönelerek, sebze ağırlıklı yiyecekleri tercih etmeleri, sağlıkları açısından hayli faydalı olacaktır. Eti hayatından bütünüyle çıkartmak konusunda zorlanacaklarından, bu ihtiyaçlarını beyaz et ile karşılamaları bedenlerinin rahatlamasına neden olacaktır. Bunu başaramadıkları takdirde düzen ve disiplin içerisinde spora yönlenmeleri gerekir. Vücudun dengelenmesi ve ağır gıdaların zararından olumsuz etkilenmemesi için sporla desteklenmesi fiziksel sağlıkları için ön şarttır. Boğa Burcu spor konusunda koşu, tenis gibi açık hava sporları gibi aktivitelerle fiziksel zindeliğe ulaşabilirler. Bu alanlarda başarıya yatkındırlar.