Boğa Burcu Çocuğu

(2 oy) 5/5 5774
Yorum Yaz

Boğa Burcu insanlarını şevke getiren etkenler kendi iç dünyalarında duydukları keyif ve huzur gibi hislerdir. Bu insanlar hızlı ve uzun yaşamaktansa daha kısa ama yoğun bir hayat yaşamayı yeğlerler. Boğa Burcu Çocuğu toplum içine çıkmadan, mesela topluluk içinde bir konuşma yapmadan önce her şeyi uzun uzadıya düşünmek ve tartmak ister. Bu özelliklerinden dolayı hemen ortaya atılmaz. Bulunduğu ortamın sessiz ve düşünceli üyesidir. Fakat özgüven duyduğu zaman ise beklenmedik başarılarıyla herkesi şaşırtır. Kişiliğinde duygusal yönü ağır basar. Boğa Burcu Çocuğu adım adım ve uygulamalı olarak öğrenir. Yeniliklere açık değildir ve hemen alışamaz. Daha önce bildiği ve kendisine tanıdık gelen şeyleri yapmaktan hoşlanır. Gerçeklerle ve ayakları yere basarak yaşamak ister. Rahatsız edilmeden, sahip olduğu enerjiyi tek bir etkinliğe yoğunlaştırarak atmak ister ve bunun için sessiz ve sakin bir çalışma ortamına ihtiyacı vardır. Öğrenmeye karşı isteklidir, bu yüzden de bir şey yapıyorsa bunu rahatsız edilmeden tek başına yapmak ister. Boğa Burcu Çocuğu genellikle müziğe yatkındır ve hoş bir sese sahiptir. Çocukluğundan itibaren duyduğu seslere karşı hassastır. El çırparak ritim tutar, salına salına oynamaya çalışır. Bazı Boğa Burçları’nın Venüs’ü de boğadadır bu nedenle güzel bir çehreye ve sese sahip olması muhtemeldir. Bazı Boğa Burcu Çocukları dinledikleri şarkıya eşlik etmeyi çok severler ve bunu yapmaktan büyük bir zevk duyarlar. Aynı zamanda kin estetik zekâya da sahip iseler, dans etmeye de oldukça istekli olurlar. Eğer mistik yanları gelişmişse, semavi ve meditatif danslara ilgi duyabilirler. Soğukkanlı, dikkatli, barış yanlısı ve uyumlu tiplerdir.

Boğa Burcu Çocuğu genelde sessiz, sakin, huzurlu ve sevimli bir çocuktur. Tek başlarına oturup oyun oynamayı hatta bir kitaptaki resimlere öylece bakmayı bile eğlenceli bulabilirler. Yeni şeyler öğrenmek için belli bir zamana ihtiyaçları vardır. Güçleri, sabırlı olmalarından gelir. Hedeflerine ulaşıncaya kadarki azimle ve sabırla ilerlerler. Erken dönemlerde Boğa’nın bu özelliği sevdiğine karşı sadık, bağlı ve kimi zaman da inatçı olmasına neden olabilir. İhtiyaçlarına karşı duyarlıdır ve yaptığı eylemleri en eğlenceli şekilde ve sessizce geçirmeyi yeğler. Soyut düşüncelerdense, somut olarak algılayabildikleri şeyleri tercih ederler. Bebeklik dönemlerinde diğer bebekler gibi ağlamadığını görüp sevinebilirsiniz ancak hiç beklemediğiniz bir anda çığlığı basabilirler. Bu çığlıklar hiçbir zaman boş yere değildir. Boğa Burcu Çocuğu birkaç aylıkken bile rahatsız edilmek istemediğini ağlayarak belli eder. Her zaman kendi hallerine bırakılmak isterler. Onları yönlendirmek zordur çünkü uysal görünümlerine rağmen siz onu bir şeye zorladığınız takdirde bir anda inatçı yönlerini açığa çıkarabilirler. Olara zaman tanıyın, kendilerini geliştireceklerdir.

Eğer onları zorla ve baskıyla yönetmeye çalışırsanız bu onlarda ters etki yaratacaktır. Özellikle zaten içe kapanık Boğa Burçlar’ı daha da fazla iç dünyalarına yöneleceklerdir çünkü özgüvenleri zedelenecektir. Küçükken evde tek kalmaktan ve tanımadığı insanlardan korkabilir. Boğa Burcu Çocuğu’nun ev dışında bir yere alışması zaman alabilir ve bu oldukça olağandır. Uysal yapıları genelde söz dinlemelerine neden olur ve okul disiplinine adapte olmalarında yardımcı olur.

Konulan kuralları ve prensipleri yıkma düşüncesi içinde değillerdir. Tam aksine beli kurallar çerçevesinde kendilerini daha güvende hissederler. Okul yaşamındaki düzen ve tertip kendini rahatlattığı için yetişkin bir Boğa Burcu’nun yaşamında bile belli kurallar görmek mümkündür.