Boğa Burçları İçin Önerilen Vitamin Ve Besinler

(3 oy) 5/5 1168
Yorum Yaz


Boğa burçları Venüs gezegenin etkisi altındadır. Eğer Venüs gezegeni ters açıdaysa vücuda giren şeker ve karbonhidrat kolay kolay yakılamaz ve doğrudan yağa dönüşür. O nedenle vücuttaki mineral ve vitamin dengesine dikkat edilmeli. Özellikle; A,K ve E vitaminleri, mineral olarak da bakır, çinko, biotin, iyot alımları çok önemli Boğa burcu için.

Aşağıda verilen besinler Boğalar için yararlıdır;

İyot içeren: Kuşkonmaz, soğan, sarımsak, havuç, bezelye, domates, ıspanak, deniz ürünleri, iyotlu tuzlar.

Vitamin A içeren: Süt, tereyağı, peynir, yumurta, muz, balık yağı, sarı ve yeşil renkli tüm sebze grubu, bamya, ıspanak, avokado, mango, papaya, ananas, portakal, kayısı, balkabağı, et ve ciğer ürünleri.

Vitamin E içeren: Tereyağı, süt, peynir ürünleri, bitkisel sıvı yağlar, yeşil yapraklı sebzeler, yumurta, kahverengi pirinç uygundur. Patates cipsleri, tuzlu fıstık, fındık gibi çerezler vücuttaki E vitaminini eksiltir ve yok eder. Bu tip besinler klorlu maddelerle kaplanarak hazırlanır (Unutmayın, klorlu bu çeşit yiyecekler ve klorlu su, vücuttaki E vitaminini yok eder).

Vitamin K içeren: Yeşil yapraklı sebzeler, ıspanak, süt, domates, havuç, yulaf.

Bakır içeren: Deniz ürünleri, taze ciğer, badem, patates, üzüm, salatalık, mısır, kuşkonmaz.

Çinko içeren: Buğday tohumu, sebzeler, limon, kestane, soda, bal, deniz hayvanlarının çoğu, havuç, soğan, tavuk, kuru maya.

Biotin içeren: Maya, baklagiller, et, midye, faydalı besinler arasındadır.