Başak Burcu Tatil

(2 oy) 3/5 787
Yorum Yaz


Gezegeni Merkür olan Başak, Zodiak’ın meraklı, entelektüel seviyesi yüksek, işkolik, ayrıntıcı, titiz ve planlı bir burcudur. Dolayısıyla tatil onlar için yeni yerler ve kültürler keşfetmek, farklı insanların yaşam şekillerini görmek, yeni heyecanlar yaşamak, dinlenmek ve kendini yenilemek demektir.

Başak burçları tatile çıkmadan önce mutlaka gideceği yerler, turlar, kalacağı oteller ve fiyatlar hakkında uzun ve derin araştırmalar yaparlar.

Tatil için ön araştırma yapar, fiyatlara, kalacağı otellere, gideceği yerlere mutlaka önceden bakar, bilgi toplar ve planını yapar. Tüm araştırmaları yapıp gideceği yerer karara verdikten sonra mutlaka ayrıntılı tatil planını yapar. Hiçbir şeyi tesadüfe bırakmayı sevmez.

Tatil için gideceği yeri seçerken o yerin temiz, düzenli, doğası ve tarihi yapısının korunmuş olmasına dikkat eder. Müzeleri, tarihi yerleri gezebileceği güzel bir şehir turu ya da kafasını dinleyip aynı zamanda yürüyüş, bisiklete binme gibi çeşitli sporları yapabileceği doğayla iç içe bir tatil tam onlara göredir. Temiz hava, oksijen, bir kır otelinde konaklamak, doğal ve sağlıklı besinlerle beslenmek Başak burçlarını çok mutlu eder. Gastronomi turları da ilgilerini çeker.

Çok büyük, kalabalık ve stresli şehirleri sevmezler, tatillerinde heyecanın yanı sıra huzur isterler.

Sağlına düşkün olan Başak burçları aynı zamanda termal- kaplıca tatillerini de sevebilirler.

Tatillerine asla kitapsız çıkmazlar, sürükleyici ve keyifli kitapları yanlarında olmadan mutlu olamazlar.

Paris, Prag, Roma, Viyana, Londra, İsviçre, Yunanistan gitmekten hoşlanabileceği yerlerdir.