Başak Burcu Özellikleri

(21 oy) 4/5 17136
2 Yorum

Başak Burcu toprak elementindendir ve değişken nitelik gösterirler. Başak Burcu toprak elementinin özelliklerini titizlik, çalışkanlık, sağlık, düzen, dakiklik olarak gösterir. Başak Burçlarından yazarlar, yöneticiler, muhasebeciler, doktorlar, sağlık görevlileri çıkar. El işlerinde de başarılıdır Başak Burcu, düzen, dikkat, dakiklik isteyen işlerde oldukça başarılıdırlar. Başak Burcu ayrıntılara dikkat eder, bu yüzden diğer insanların göremediklerini o görebilir. Fakat ayrıntılara odaklanması onun olayları bir bütün olarak algılamasının önüne geçmektedir. Ayrıntılara dikkat etmesi, titizliği ve çalışkanlığı onu başarılı kılan özellikleridir.

Başak Burcu akıl, mantık ve analiz yeteneğini yöneticisi Merkür’den almıştır. Nasıl konuşmasını bilir, güzel yazar, kafası hızlı çalışır. Ama olayları göze gözükmeden halletmeyi seçer Başak Burcu. Başak Burcu kadını ve Başak Burcu Erkeği’nin hayatındaki en önemli şey iştir. Durmadan, yorulmadan çalışır. Kendisi çalışmayı çok sevdiği için başkalarına da iş bulmaya çalışır. Zor koşullarda pratik bir çıkış yolu bulmakta üzerine yoktur. Başak Burcu yaptığı her şeyi ayrıntılı düşünüp her küçük detaya dikkat eder. Hayatın amacının bir şeyler üretmek olduğunu düşünür ve böylece durmaksızın kendini geliştirmeye çalışır. Kusursuzluğun peşindedir Başak Burcu. Hataların düzeltilmesi gerektiğini savunur. Eleştiri yaparken insanların kırdığını fark edemez. Kusursuzluğu araması onu huysuz ve aksi birine dönüştürebilir. Başak Burcu Zodyak’ın en endişeli burçlarındandır. Geçmişte yaşananlar, gelecekte olanlar, şuan yaşananlar onun için hep bir endişe kaynağıdır. Bu endişelerinin altında mükemmeliyetçiliği yatar. Titiz ve düzenlidir, sabah uyandığı anda gününü planlamak ister. Son derece dakiktir, gideceği her yere tam zamanında varır. Güvenilir bir insandır, asla yalan söylemez. Mütevazi, kibar, nazik bir kişiliği vardır fakat yeni tanıştığı insanlarla arasına mesafe koymayı tercih eder.

Başak Burcu insanı yuvasına bağlanacak, ona arkadaşlık edecek, aynı zamanda evin her şeyiyle ilgilenecek bir eşin hayalini kurar. Fazla romantik sayılmazlar, önce kafalarının uyuşmalarını ve arkadaş olmalarını isterler. Mizahtan hoşlanırlar. Karşısındakine gerçekten güvendiği zaman duygularını serbest bırakır, standartlarını yüksek tutması yüzünden kolay evlenemez. Giyim zevki vardır ve giyime özen gösterir, ancak hiçbir zaman marka meraklısı fazla süslü biri olmamıştır. Sadelikten hoşlanır. Bir derdiniz olduğunda hiçbir karşılık beklemeden yardımınıza ilk koşacak kişi odur.