Başak Burcu Erkeği Yıldızname

(8 oy) 4/5 21166
Yorum Yaz

Başak Burcu erkeği yıldızname yorumuna göre toprak sınıfına girerler. Toprak grubunun belirgin özelliği olan şehvet, erkek Başak Burçlarının vazgeçemediği bir özellikleridir. Yaptıkları her işi büyük bir keyif alarak ve sevgi göstererek yaparlar. Çocukların yanında çocuklaşırken, büyüklerle çok olgun bir insan gibi konuşabilir. Fazlasıyla alçak gönüllü davranırlar. Tek başlarına çalışmaktan hoşlanmazlar, grup çalışmaları erkek Başak Burçları için idealdir. Erkek Başak Burçları, Yıldızname’de beyaz tenli, uzun boylu ve büyük ayaklı olarak anlatılırlar. Başak Burçlarının dizlerinde ağrı, vücutlarından kaşıntı olmasının normal olduğunu yazar. Aynı zamanda kalp ağrısı, baş ağrısı, nezle ve safra kesesi ağrıları çekmeleri normaldir.

Erkek Başak Burçları kardeşleri arasında en güzel ve en yakışıklı olanıdır. Girdikleri ortamlarda bakışları üzerlerinde toplamaktan imtina etmezler. Bu yüzden kardeşlerinin onu kıskanması ve kin beslemesi ihtimali vardır. Fakat bu düşmanlık onlar için hiçbir zaman zararlı olmaz.  En nihayetinde kardeş hukuku bunu gerektirir. Ebeveynleri ise erkek Başak Burçlarından her zaman memnun olmuşlardır. Yıldızname’ye göre erkek Başak Burçlarının çocukları genellikle kız olur ve erkek evlatlarından genelde hayır görmezler. Erkek Başak Burçlarının bolca talibi olur ve birden fazla evlilik yapma ihtimalleri yüksektir. İlk eşleri genellikle kendilerinden önce vefat eder. Yaptığı evliliklerin birinde eşi onun bütün mal varlığını yer ve onu felaketin kıyısına getirir.

Akrabaları erkek Başak Burçlarını genellikle kıskanırlar ve ona karşı düşmanlık duyarlar. Aynı zamanda, çalışanlar da kendisine düşmalık duyabilirler. Yıldızname, erkek Başak Burçlarının dostlarını toprak grubundan seçmesini söyler. Özellikle Akrep burcundan olanlar, erkek Başak Burçları için en uygun dostturlar. Ayrıca, hava grubu olan burçlar onların en büyük düşmanlarıdır, kesinlikle Yay burcu olan insanlarla arkadaş olmaktan çekinmelidirler. Yıldızname, erkek Başak Burçlarının en belirgin özelliklerinden birinin temizlik yapmak olduğunu söyler. En büyük idealleri toplumda beğenilmek, bunun için de en büyük arzularının işlerinde başarılı olmak olduğu yazar Yıldızname’de. Fakat bunları yaparken en büyük hatası çekingen olmasıdır. Bu tavırları erkek Başak Burçlarının önünde bir kettir. Hatta bazen o kadar çekingen davranırlar ki, bütün emekleri boşa gider.

Yıldızname, erkek Başak Burçları için ısrarla yolculuk tavsiye eder. Seyahat onların hayatlarına içkin olmalıdır. Deniz yolculukları, erkek Başak Burçları için iyi bir gelecektir. Bir gemide güzl bir kamara bir çok şeye değer. Özellikle yolcukları sırasında yeşil, beyaz veya lacivert elbiseler tercih etmeleri onların çok yararına olacaktır. Bir rakam seçmeleri gerektiğinde 5’i seçmeleri onlara uğurlu gelir. Erkek Başak Burçları maddi açıdan bazen çok fakir kalabilirler bazen ise çok zengin olurlar. Kadınlara karşı dikkatli olduğu ve işlerinde planlı ilerlediği sürece fakirlikten korkmalarına gerek yoktur. Yaptığı işleri genelde fazla zahmetli bulur. Fakat azmini kaybetmemesi, işlerine şevkle devam etmesi gerekir. Hile ve haramdan kesinlikle uzak durmalıdır, hile ve harama en ufak yönelişinde bile işleri yolundan çıkabilir.