Balık Burcu

(82 oy) 4/5 56644
Yorum Yaz

19 Şubat- 20 Mart tarihlerinde doğanların burcu olan Balık Burcu su elementi grubundandır. Hayalperest, duygusal ve romantiktir. Yakın temastan ve sevgi gösteri ile karşılaşmaktan hoşlanan Balık Burcu’nun empati yeteneği gelişmiştir ve başkalarının acısını bile sanki kendisine aitmiş gibi derinden hisseder. Maddiyatçı değildir ve maddi şeylere pek önem vermez. Balık Burcu özelliklerinin geliştirmiş olduğu hayalperestliği nedeniyle, para yaşamanın merkezine yakın bile değildir. Para konusu Balık Burcu gibi fantezi dünyası gelişmiş birine tuhaf bir şekilde fazlasıyla karmaşık gelir. O, zamanını parayı düşünerek değil, insanları ve dünyayı düşünerek geçirmek ister. Yalnızca ihtiyacı olduğu kadarını harcar. Arta kalanla ne yapacağını ise bilmez. Küçük şeylerle mutlu olmasını bilir. Güvenlikte olma ihtiyacını çok fazla hissettiğinden birlikte yaşayabilmek için her şeye dikkat eder. Huzurlu bir ev yaşamı, bakabildiğince çocuk, anlayışlı bir eş, hayattan beklentileri arasındadır bu burçların.

Balık Burcu erkeği hayalci yapısına rağmen zorluklarla başa çıkmayı bilir. Kinci değildir ve yaşananları geleceğine taşıyarak içinde büyütmez. Hoşgörü sahibidir. Romantiktir. Duygusal olarak hassasiyet sahibi olması nedeniyle sanatsal eğilimleri vardır.

Balık Burcu kadını fazla duygusal ve hayalperest olması nedeniyle kendisine karşı yöneltilen gerçekçi tavırları anlayamaz. Ancak sezgileri güçlüdür ve bazen mantığın ulaşamayacağı çözümlere ulaşmasına yardımcı olabilir. Samimiyete, dürüstlüğe ve insanların içindeki iyiliğe inanan içten bir kişiliğe sahiptir bu burçlar. İçtenliği, hakkında şüpheye düşülmeyecek denli dürüstlüğü ve tüm bu nitelikleriyle, sevilmeye değer, ideal biridir.