Balık Burcu Tatil

(1 oy) 5/5 636
Yorum Yaz


Hayaller ve sisler gezegeni Neptün tarafından yönetilen romantik Balık burcu, masalları andıran tatilleri arzu eder. Balık burçları tatillerinde, stresten, iletişim araçlarından, işten, şehir gürültüsünden ve koşturmacısından uzak olmak isterler. Onlar için tatil sıradan hayatın dışında farklı duygu ve tecrübelerin yaşanacağı, tabiî ki romantik bir kendini dinleme ve rahatlama anıdır. Sıradan turistik tatillerden sıkılır.

Su grubu Balık burçları için deniz ve göl kenarları gibi tatil yerleri çok uygundur. Özellikle egzotik adalar, okyanus kenarında dalga seslerinin duyulduğu manzaralı villa otel ya da evler, şelaleler ve tropik ormanlar tam onlara göredir. Çok atletik değillerdir ama yaratıcıdır, yeni heyecanlar peşinde koşar. O nedenle durgun tatili sevmezler; sörf, yelken, dalış gibi hafif su sporları yapmaktan hoşlanırlar.

Balık burcunun sezgileri ve altıncı hissi çok güçlüdür, seyahati sırasında keşfetmeyi ve sürprizleri çok sever. O nedenle programlı bir grupla gezmek ona göre değildir. Özgür kalmalı, doğaçlama ve sürprizlere açık, hayal dünyasını harekete geçiren, sezgilerinin peşinden koşacağı geziler yapmalıdır. Ne de olsa iflah olmaz bir romantik ve hayalcidir.

Tatilinde her şeyden kaçıp inzivaya çekilmek isteyen Balık burçları için tekne kiralayıp ıssız koyları gezmek ve demir atıp denize girmek de çok tercih edilir.

Balık burçları tam bir sinema ve sanat tutkunudur. Sadece film festivallerinde film izlemek için bile başka ülkelere gidebilirler. Özellikle Cannes, Berlin, Venedik gibi önemli film festivallerini mutlaka görmek isterler.

Fotoğraf konusunda da çok yeteneklidirler, tatilleri esnasında makinesiz gezmek istemezler. Gördükleri, hoşlarına giden manzaraları, olayları ve insanları mutlaka fotoğraflamak isterler. O nedenle gezi arkadaşlarının biraz sabırlı olması gerekiyor…

Karayip Adaları, Madivler, Hindistan, Tibet, Yunan Adaları, Amsterdam, Venedik, Paris gitmekten hoşlanabileceği yerlerdir.