Balık Burcu Özellikleri

(19 oy) 4/5 15941
Yorum Yaz

Zodyak’ın son burcu olan Balık Burcu özellikleri içinde kendinden önceki on bir burcun özelliklerini taşır. Bu da onun diğer tüm burçlarla arasının iyi olmasını, iyi geçinmesini sağlar. Neptün gezegeninin kendisine sağladığı değişken nitelik sayesinde sezgileri ve içgüdüleri yüksektir. Aynı zamanda hassas ve duygusaldırlar. Bu şekilde insanları kolayca tanıyabilir, iç dünyalarını çözümleyebilir. Balık Burcu’nun simgesinde zıt yönlere bakan iki balık vardır. Bu iki balık kişinin sahip olduğu iki farklı karakteri simgeler. Balıkların zıt yönlere bakıyor olması da bu karakterin birbirinden farklı olduğunu, diğer bir deyişle kişinin kararsız yapısını simgeler. Duygusallığı ön planda olan bu burcun insanı zaman zaman mantığını ön plana koymaya çalışır, ancak bu aklı ile kalbinin çatışması haline dönüşür. Genellikle kolayca karara varamaz, fikirleri çabuk değişir. Dışardan bakıldığında insanlar onun dengesiz olduğunu düşünürler.

Balık Burcu erkeği ve Balık Burcu kadını on iki burç içinde çevresinden en çok etkilenen burçlardır. Duygusal yapısı ve duyarlılığı sebebiyle çevresindeki insanların enerjileri kendi bünyesinde toplanır. Ancak bu enerjilerden öyle etkilenir olumsuz duygulardan ne kadar uğraşırsa uğraşsın kurtulamaz. Bunu başarabilmesi için kendi kabuğuna çekilip bir süre kendisiyle baş başa kalması gerekir. Ancak bu şekilde iyileşebilir. Su grubunda yer alan bu burç ancak suyun varlığında huzur bulup rahatlayabilir. Bu nedenle deniz kenarında bir yer onun için ideal mekandır. İnsana ve insanla ilgili her şeye değer verip saygı duran Balık Burcu kadını fedakar, merhametli ve sevgi doludur. Merhameti çoğu kez acıma duygusunu tetikleyerek yardıma muhtaç insanlara, çocuklara ve hayvanlara yardım eli uzatmasını sağlar. Hiçbir çıkar gözetmeksizin herkesin yardımına koşar, onlara öğütler verir, destek olur. Kimi zaman karşısına iyi niyetini suistimal eden insanlar çıksa da o, buna aldırış etmez. Yüce gönüllü oluşu tüm bunları gözardı etmesini sağlar. Neptün gezegeninin Balık Burcu üzerindeki etkilerinden biri de kişinin sahip olduğu geniş hayal gücüdür. Hayalperest bir burç olan Balık Burcu gerçek hayatın acımasızlıklarına maruz kaldığında bu zorluklara göğüs germeyi başaramaz ve çözümü kaçmakta bulur. Kaçıp saklandığı, yaralarının iyileştiği yer ise yine hayal dünyasıdır. Ancak bu bireyden bireye farklılık gösterebilir. Örneğin, kimi Balık Burçları kurtuluşu ve rahatlamayı içki ve uyuşturucu gibi keyif verici maddelerde ararken kimi Balık Burçları sanatçı ruhlu yapılarını ortaya çıkararak sanata yönelirler.

Neptün gezegeninin etkisiyle sezgi ve içgüdüleri oldukça gelişmiş düzeyde olan Balık Burcu erkeği çevresindeki insanların gerçek yüzlerini bu yolla keşfeder. Dışardan bakıldığında gizemli görünen bu burç insanlarda hayranlık uyandırır. Bu yüzden uyumlu biridir, herkesle iyi geçinebilir. Duygusal yapısı ve sezgisel gücüyle dışarıdaki herkesin enerjisini çeken Balık Burcu’nun enerjisi kolayca düşebilir, karamsar bir hale bürünebilir. Bunu önlemek için duygularını canlı tutmak, gerekirse hayal gücünden yardım alması gerekir. Kendini sevdiklerine adadığından gözü bazen kendini görmez. Kalbine mantığından daha çok kulak veren bu burcun hayatında aşk, en önemli duygudur. Aşık olmak onun için duygularını canlı tutmanın diğer bir yoludur. Sürekli heyecanlı olmayı seven Balık Burcu sevdiği insan için her şeyi yapar. Aşkı biterse kısa bir süreliğine tekrar eski köşesine çekilip hayal dünyasında yaşar ama yeniden aşık olmaktan da geri kalmaz.