Balık Burcu Kadını Yıldızname

(22 oy) 4/5 41399
Yorum Yaz

Kadın Balık Burçları su grubunda yer alırlar ve Balık Burcu kadını yıldızname yorumu  incelendiğinde görülür ki onların bu grupla olan ilişkisini de tarifler.  Uzun ya da orta boylarda olan Balık Burçları genellikle esmer tenli, kaşları düzgün ve gözünde bir iz bulunan kadınlardır. Yüzlerinin herhangi bir yerinde bir ben vardır. Hastalıklar konusunda da oldukça hassastırlar. Özellikle safra kesesi kadın Balık Burçlarının başına bayağı iş açar. Sinir bozukluklarından da muzdariptirler. Mart kapıdan baktırır, kazma kürek yaktırır. Özellikle bahar aylarında soğuk havalara karşı dikkatlerini korumalı, tedbirlerini her zaman almalılardır. Hayatlarındaki en büyük idealleri rahat içinde olmak olan kadın Balık Burçlarının, Yıldızname’nin öngörüsüne göre 30 yaşından sonra kısmetleri artar. Uğurlu ayları Mart ayıdır fakat bu ayda karşılarına çıkacak olan kısmetlerine karşı tedbiri elden bırakmamaları gerekir. Talibinin tekliflerine karşı dikkatli olmalı, ölçüp biçtikten sonra cevap vermelidir. Kadın Balık Burçları erkeklere karşı her zaman fazladan dikkat sahibi olmalıdırlar. Çünkü onu sevenlerin yanı sıra, onu kıskanan hatta ona karşı düşmanlık besleyen erkekler de vardır. Düşmanları genellikle akrabaları olan erkeklerdendir. Bunun yanı sıra, İkizler burçlarına dahil olan insanlar onun en büyük düşmanlarıdır. Onlara karşı her zaman tetikte olmaları gerekmektedir. Boğa Burcu insanları ise onlar için biçilmiş dostlardır, onlarla daima iyi geçinmeleri ve dostluklarına güvenmeleri kendi yararlarınadır.

Yıldızname, kadın Balık Burçlarının, aşk için en şanslı aylarının Haziran ve Ocak olduğunu yazar. Yıldızname’ye göre bu burçtaki kadınlar kardeşlerinin çok faydasını görür. Kardeşleri her zaman kadın Balık Burçlarıyla iletişimlerini daim tutmaya çalışırlar., her fırsatta onlarla muhabbet etmek için çabalar. Aynı zaman kadın Balık Burçlarını, babalarının gözünde hep ayrı bir değerdedirler. Kızına yardım edebilmek için elinden geleni arkasına koymaz. Kadın Balık Burçlarının Yıldızname’si onların çok sayıda çocuğunun olacağını ve erkek çocuklarının kız çocuklarına nazaran daha bağlı ve daha hayırlı olacağını öngörür. Yıldızname’ye göre anne ve babaları kadın Balık Burçlarını çok sever. Akrabalarının bir kısmından saygı ve hürmet görür. Yıldızname, kadın Balık Burçlarının her gittikleri yerde sevgi gördüğünü yazar. Sempatik yapıları sayesinde herkes tarafından kolayca sevilirler. Kadın Balık Burçları çok sevgi gördükleri için geniş bir çevreye sahip olurlar. Yıldızname’ye göre dara düştükleri anda bir tanıdıkları onlara yardım eder ve bütün işlerini onun için düzene sokar.

Yıldızname, kadın Balık Burçlarının 5-6-12-20-24-37-40 yaşlarında ölüm tehlikesiyle yüzyüze geleceklerini yazar. Eğer bunlar başarıyla savuşturulursa kendilerini 80 yıllık bir ömür beklemektedir. Kendini sıkıntıdan, dertten tasadan ve kötülüklerden korumak için mutlaka çabalamalıdır. Kadın Balık Burçları pek hesaplı değillerdir. Genellikler kazanımlarını kaybetme ihtimali içerisindedirler. Kısa bir süreliğine fakirlik yaşar fakat sonrasında işleri yolunu bulur. Eski mal ve itibarını kısa süre içinde toparlar. Uğurlu günleri Perşembe olan kadın Balık Burçlarının uğurlu ayları ise Marttır. Önemli bir işleri olduğunda bu zamanlara getirmeleri kendileri için en hayırlısı olacaktır. Cumartesi ve Pazar günleri ile Çarşamba geceleri onlar için hayırsız zamanlardır. Bu günlerde sağlıklarına dikkat etmeli, hastalanmamaya özen göstermelidirler. Temizliklerine önem vermeli ve hamama sık sık gitmeye dikkat etmelidirler. Yılda bir kez kan aldırmak onlar için faydalı olur. Kadın Balık Burçlarının Yıldıznamesi kış aylarında ve Salı günü doğuya doğru yapacakları kara yolculuklaının onların işlerini açtığını ve genişlettiğini yazar.

Yaz mevsiminin bunaltıcı sıcağı kadın Balık Burçlarının yolculuk yapması için uygun değildir. Zira onlar sıkıntı çekmeyi hiç istemezler. Yıldızname onlar için en uygun renklerin yeşil , mavi ve açık renkli olduğunu söyler. Bu renkler onları açar, güzel ve şirin görünmelerini sağlar. Yüzük seçiminlerini yeşil zümrüt taşlı olanlardan yana kullanmalıdırlar. Kadın Balık Burçlarının en kötü huyları ise boşboğaz olmalarıdır. En büyük arzuları dünyayı dolaşmaktır ve bunun rahat olmasını da gönülden isterler. Zambak ve limon kokuları onlar için rahatlatıcıdır ve bir rakam seçmeleri gerektiğinde uğurlu rakamları olan 4’ü seçmelilerdir.