Balık Burcu Erkeği

(3 oy) 4/5 6476
Yorum Yaz

On iki burcun en karmaşık ve değişken ruhlu erkeği Balık Burcu erkeğidir. Balık Burcu erkeğiyle tanışan bir kadın sonraki görüşmelerinde şaşkınlığa uğrayabilir, çünkü bu erkeğin ilk görüşmedeki tavrıyla sonraki tavırları arasında müthiş farklar vardır. Ancak Balık Burcu erkeği, bu farkları yaratmak için bilinçli bir değişime gitmez, yalnızca içinden geldiği gibi davranır. Bu da hal ve tavırlarına yansıyınca karşısındaki insanı şaşırtmaması imkansızdır.

Balık Burcu erkeği Zodyak’ın en hassas ve iyi niyetli erkeğidir. Zaman zaman duygularının esiri olsa da, Neptün gezegeninin ona bahşettiği derin sezgi ve gözlem yeteneği sayesinde bazı durumlarda nasıl hareket etmesi gerektiğini bilinçsiz olarak bilir. Kimi davranışları onun “arkadan iş çeviren” olarak anılmasına sebebiyet verse de, o asla ikiyüzlü değildir. İçgüdüleri ve sezgileri sayesinde kendine olan güveni zamanla artacaktır. Tüm burçlar içinde Balık Burcu ile beraber olan kadın ise şanslıdır; bu yükselişten nasibini alacak, o da yükselecektir. Balık Burcu erkeği çok hayalcidir, hislerini ön planda tuttuğu için kimi zaman gerçeklerle yüzleşmek istemeyecektir. Bu tür durumlarda sezgileri ile hayallerinin ayrımına varamayıp gerçek dışı hayallerinin peşinden gidebilir. Bu da hem onun hem de partnerinin düşüşüne sebep olur. Doğasında romantizm ve duygusallık yatan Balık Burcu erkeği partnerini öyle etkiler ki, partneri de onunla birlikte düşmekten kendini alıkoyamaz.

Kimi Balık Burcu erkekleri sezgilerine ve içgüdülerine güvenmez, sonunda başarılı olacaklarını bilseler bu fırsata sırtlarını çevirirler. Ancak bunun sebebi zayıf karaktere sahip olmaları ya da başarısızlıktan korkmaları değildir. Balık Burcu erkeğinin doğasında zayıflık veya korku yoktur. Bu tür fırsatları değerlendirmemelerinin sebebi o sırada ilgilerini ve enerjilerini daha farklı bir alana kanalize etmeleridir: bir kadın veya istedikleri sonucu elde edemedikleri bir iş gibi… Halbuki sezgilerine güvenip fırsatları değerlendirseler yapamayacakları iş neredeyse hiç yoktur. Çünkü Neptün gezegeni Balık Burcu erkeğinin zeka ve sezgisel kapasitesini güçlendirici etkiye sahiptir.