Balık Burcu Diyeti

(5 oy) 4/5 1917
Yorum Yaz

Rahatına düşkün olan Balık Burcu diyeti ve sporu konusunda biraz titiz davranmalıdır, çünkü metabolizması hareketsiz olan bu burçlar yaşam tarzından ötürü oldukça yavaştır. Güzellik ve estetik hayatlarında önemli yere sahip olsa da günümüzün zayıflık ve incelik algısı onlar için bazen yadsınabilir niteliktedir, çünkü kişiliğe ve iç güzelliğine daha çok önem verirler. Sağlıklı bir yaşam için formda kalmaya gayret ederse spora ayıracak vakti mutlaka bulur. Ancak unutulmamalıdır ki, bu kararın arkasında genellikle duygusal bir sebep yatar.

Yemeklerle arası çok iyi olmayan Balık Burcu’nun, genel olarak şişmanlıktan ziyade zayıflıkla başı derttedir. Ancak kimi Balık Burcu erkeği ve Balık Burcu kadını, günlük hayatta karşılaştığı sorunların üstesinden gelebilmek ve üzerindeki baskıyı hafifletmek için daha fazla yemek yeme ihtiyacı hisseder. Bu da istenmeyen kiloların habercisidir ve Balık Burcu bunu biraz geç fark edebilir.

Spor ve egzersiz dışında dans etmek Balık Burcu için eğlenceli bir fiziksel aktivitedir. Uygun ritme kendini kaptırıp dans ederken vücut dilini kullanır; bundan oldukça zevk alır. Su grubunda yer alan Balık Burcu dans etmenin yanı sıra yüzme, sörf ve yelkencilik gibi su ile haşır neşir olabileceği aktivitelerden hoşlanır. Su, onun için rahatlatıcı ve huzur verici niteliktedir. Kendini keşfetme konusunda istekli olan Balık Burcu bazı zamanlar yalnızlığa ihtiyaç duyar ve kendi iç yolculuğuna çıkabileceği rahatlama teknikleri arar. Örneğin, yoga hem fiziksel hem de psikolojik olarak kendiyle baş başa kalmasını sağlayıp ona rahatlama ve yenilenme imkanı sunar.

Diğer su grubu burçlarında olduğu gibi Balık Burcu’nun da vücudu ödeme yatkındır. Bu nedenle Balık Burcu diyeti ve beslenme alışkanlıklarına ve sıvı tüketimine oldukça dikkat etmelidir. Kaplıcalar ve su kürleri Balık Burcu için tedavi edici özelliğe sahiptir. Daha önce de belirtildiği gibi su, tüm burçlardan daha fazla Balık Burcu’nun yaşamında altın değerindedir. Örneğin, kaplıcalar kilo problemi yaşayan Balık Burçları için sağlıklı bir çözüm olanağı sunar. Rahata olan düşkünlüğü Balık Burcu’nun başladığı diyeti sürdürebilmesini engeller. Onun için duyguları daha ön planda olduğundan, kendini bu yolla motive etmesi onun yararına olacaktır. Masaj ve aroma içerikli yağlar onu motive edecektir. Duygusal yaşamında iniş çıkışlara yer vermeden dengeli bir ilişki kurabilirse dış görünüşüne gereken önemi verip formunu koruyabilir.