Azem büyüsü var mı?

(5 oy) 5/5 2764
2 Yorum


Azem büyüsü – azem cin karası sinema filminin 2014 yılında gösterime girmesi ile birlikte literatürümüze giren bir büyü olarak karşımıza çıktı. Bu büyü ile ilgili herhangi bir kayda bizler rastlayamadık. Sadece bir internet sitesinde azem büyüsünün eski Arap yarımadasında çokça kullanılan bir büyü çeşidi olduğundan bahsedilmekte. Ancak biz bunu internet üzerinden doğrulatamadık. Dolayısıyla azem büyüsü var mı yok mu sorusu bizler için muammadır.

Azem: Cin karası filmi

Yönetmenliğini Volkan Akbaş’ın yaptığı filmde, kendilerine miras kalan evi görmek amacıyla Düzce’nin yolunu tutan bir genç çiftin 1954 yılında  evde yaşadığı esrarengiz olaylar konu almaktadır. Filmin senaryosuna göre evi cinler mesken tutmuş ve evin her tarafına azem büyüsü yapılmıştır.

Filmin yaşanmış olaylardan senaryolaştırıldığı söylenmektedir. Söylenene göre Düzce’nin Akçakoca ilçesi Dilaver köyünde yer alan bu ahşap iki katlı ev 75 yıl önce yapılmış ve evi cinler mesken tutmuştur. Bir vatandaşın söylediğine göre 25 – 30 yıldan bu yana evde kimselerin yatamamış, cinler her tarafı mesken tutmuştur.  Enteresan olan bir diğer husus da, cin karası filmine başlamadan önce bu evin bir hoca tarafından okutulmasıdır.

Azem büyüsüne rastlayamadığımızı biraz önce ifade etmiştik. Söylemek istediğimiz bir diğer husus ise azem büyüsü cin karası filminin çok fazla beğenilmediği, imdb puanının 10 üzerinden 3,3 olduğudur.

Burclar.net olarak son sözümüz şu: Keşke birileri azem cin karası büyüsü nedir ve nasıl yapılır? sorusunu cevaplasa da hepimiz bu meraktan kurtulsak.

    Üzgünüz, bu içerik için benzer bir başlık bulunamadı

Yorum Yaz

Tüm alanlar doldurulmalıdır.

  • ziyaretci

    Azem büysü vardr ve gercektr

  • Alise

    Tabi vardir. İnternet den tabiki bulamazsin. İnternetede her seyi isnanlar koyar her bilgiyi her halde bilgiler uzaydan gelmiyor internete ve üzerine internet de bilhi var azem büyüsü ser sanilan seylerden korunma amacli korunulmasi istenen seye yaklasmaya izm verilmeyen bir buyudur. Korunan sey ne ise ister insan ister esya ev dag bina kasaba ve s ne ise cinler tara findan korunur.