Astrolojide su grubu burçları

(0 oy) 0/5 798
Yorum Yaz


Astrolojide su burçları üç tanedir ve aşağıda yer alan burçlardan oluşmuştur:

  • Yengeç burçları 23 Haziran – 23 Temmuz
  • Akrep burçları 24 Ekim – 22 Kasım
  • Balık burçları 20 Şubat – 21 Mart

Su burçlarının genel özellikleri

Su unsuru birçok şekilde olabilir. Sıvı, buhar, gaz veya buz şeklinde olabilir. Küçük bir su kabarcığı kadar masum ya da okyanusta kabarmış bir dalga kadar vahşi olabilir. Her şeyi çok derinden hisseden su takımyıldızlarında, tutkulu fırtınaları ile ilgili dışarıya çok şey anlatmazlar. Pasifik suları gibi derindir. Su takımyıldızları bir şeyleri anlamaya çalıştıklarında, susarlar ve giderler. Onları tanımak ve anlamak zaman alacaktır. Kendilerini yavaşça açarlar. Derin ve güçlü duygularını dikkatlice korumaya çalışırlar. Aşık olduklarında, yürekten severler ve tutkulu olurlar. Su burçları romantik ve çok duyarlıdır. Duyguları çok güçlüdür ve beden dilinizi yüz ifadenizden anlarlar. Bu özellik Balık burçları üzerinde daha fazla gelişmiştir. Suyu temizler ve hayatı canlı tutar. Su evrensel çözümleyicidir. Maddeleri çözer ve özelliklerine uyar. Su burçlarından birine sıkıntınızı anlatın, kendi sıkıntısı gibi çözüm aramaya çalışır. Sizi dikkatlice dinler, duygularınızı hisseder, manevi destek verir ve iyi tavsiyelerde bulunur. İnsanların acılarından ve üzüntülerinden dolayı sürekli fedakârlık yapmaktan rahatsız olurlar. Bu nedenle, bazen yalnız kalıp kendi özlerine gelmeye ihtiyaç duyarlar.

Su grubu burçlar ruhu yönetir. Su burçları kısıtlamalardan hoşlanmaz. Hayal gücü çok gelişmiştir ve çok yaratıcıdır. Diğer insanlardan ilham alarak dans,  sinema, müzik, fotoğraf, edebiyat gibi kültürel aktivitelerde yaratıcı olurlar. Yaratıcılıkla ilgili işlerde; küçük işletmeler, atölyeler veya kendi işleriyle ilgili çalışmaların tadını çıkarırlar. Mali konularda çok başarılı olabilirler. Su burçları yakın ilişkilerde çok başarılıdır.

Yengeç su burçları

Yengeç burcu su grubu burçların özelliklerini ailesine ve evine bağlılığı ile gösterir. Yengeç burçları ailesini besler, büyütür ve korur. İyi bir aile kurucusu olan Yengeç burçları için en önemli şey, sevgisini karısı ve çocukları ile paylaşmaktır. Akrep burçları cinsel konular ile parasal mevzulara çok ilgi duyar.

Akrep su burçları

Astrolojide 8. Evi temsil eden temsil eden Akrep, doğum, ölüm ve yeniden doğuşu temsil eder. Bu ev aynı zamanda başkalarının parasını da temsil eder. Akrepler, başkalarının parasını kontrol etmede oldukça yeteneklidir. Gizemli yapıları vardır ve kendileri hakkında ipuçları vermekten imtina ederler.

Balık su burçları

Balık son burçtur ve ondan önce gelen tüm burçların karakteristiğini almıştır. Bu nedenle, tüm burçlarla iyi anlaşır. Ahlaki değerleri kucaklayan balıkçılar, diğer insanlara yardım eder. Balık burçları fedakârlık demektir ve akrabaları için yapamayacağı bir fedakarlık yoktur.