Yıldızname Nasıl Bakılır

(11 oy) 4/5 7550
Yorum Yaz


Yıldızname nasıl bakılır bunu öğrenebilmek ve yıldızname  ile haşır neşir olabilmek için Yıldızname kitabı gereklidir. Temel olarak iki farklı yöntem uygulanıt. Burçlar ve astroloji konusu Yıldıznamenin dahilindedir. Burçlar tespit edilerken ilk  yöntem kişinin kendi ismiyle annesinin isminin ebcet hesabıyla toplanarak 12 ye bölünmesidir. Kalan rakam astrolojik evrende burçların Zadyok sıralamasıyla eşleştirilir. Burçları Yıldızname ile tespit etme yöntemi bu şekilde işler. Kişinin doğum tarihinin bilinmemesi durumunda bu yöntem burçlar konusunda oldukça başarılıdır. Ebcet hesaplamaları sonunda bulunan burç yılzdıznamenin cinsiyete göre ayrılmış kısmında bulunarak okunur. Ancak bu yöntem çoğu zaman eksik kalmakta ve yanlış anlaşılmalara yol açabilmektedir.

İkinci yöntem ise burçların doğum tariherine göre hesaplanması veYıldıznamede cinsiyetle ilgili bölüme bakılarak okumasının yapılmasıdır. Günümüzde bu yöntem daha revaçtadır. Çünkü resmi kayıtlar sayesinde  doğum tarhileri net olarak bilinmektedir. Yıldızname kişilerin burçlarının astroloji alanındaki uyumlarına bakmakta da kullanılabilir. Burçları belirlenen kişilerin uyumları, dostluk ve düşmanlık ihtimaller Yıldıznamenin sunduğu astroloji tahminlerinden biridir. Yıldıznameye göre yıldız uyumu olan kimseler, daha rahat ve samimi bir birliktelik içerisinde olabilirler. Ancak bu durum zıt kutupların anlaşamayacağını belirtmez. Zir bir çok farklı etken esasında Yıldızname uyumu taşımayan kimselerin oldukça iyi anlaşmasına sebep olmuştur. Gelenekler ve alışkanlıklar da belirleyicidir.

Yıldızname incelemesi en verimli olarak kötü etkilere karşı yapılandır. Büyü bozmak, nazar kaldırmak gibi alanlarda etkindir. Hz. Muhammed’in torunu İmam Cafer’in ortaya koyduğu yıldız ilmi Yıldıznamenin bir gösterdesidir. Yıldızname için cifir ve astroloji ilimleri kullanılır. Yıldızname esasında kötü etkinlerden korunabilmek için tayin edilen burçlar bilgisini oluşturur. Yıldızname ruhani ve mistik ilimlerin bir yan alanıdır. Telepati dahi Yıldızname ile ilişkilendirilebilir. Yıldıznameye bakarken ve bitirilirken dua edilir. Bu sebeple faldan ayrışır.

Yıldızname Ne Kadar Güvenilirdir?

Yıldıznamenin kişilere sunduğu bilgiler kesinlikle sorgulanmaz değildir. Unutmayın ki Yıldızname burçlar için bir din kitabı değildir. O sadece bir astroloji rehberidir. Eğer ki Yıldıznamenin yorumları kişilerin hayatlarını tam anlamıyla belirliyor olsaydı dünyada burçların işaret ettiği 12 hayat tarzından başka bir şey olmazdı. İnsanlar ve onların hayatları birbirinden çok farklıdır. Yıldızname iyi bir fikir kaynağıdır ancak sadece yönlendirici konumda olabilir. Astoloji kaynakları asla belirleyici değillerdir.  Bunların yanısıra Yıldızname yorumu hafife alınmamalıdır. Yıldıznamede burçlar dünyasına ait kişilerin üzerlerindeki etkileri gözlemlemek için farklı görüşler yer alabilir. İnsanların genel olarak ruh halleri ve bu haller ile giriştikleri işlerde, bulundukları alanlarda ne ile karşılaşacakları sorusu ortadadır. Yıldıznamenin kişilere sunduğu, elde edilen verilerin belirli prensiplerle değerlendirmesinden ibarettir. Modern astroloji Yıldızname’den devraldığı geleneği onunla birlikte devam ettirir.