Türkiye’nin Doğum Haritası Ve Burcu

(4 oy) 5/5 3459
Yorum Yaz


Türkiye’nin Doğum Haritası Nedir?

Türkiye’nin doğum haritasının tarihi 29 Ekim 1923, yeri Ankara ve saat 20:30’dur.Yani Cumhuriyet’in ilanı Türkiye’nin doğum haritasıdır.

Doğum haritasında Türkiye’nin burcu Akrep’tir. Yükselen burcu ise Yengeç’tir. Akrep burcu 5.evle kesişmekte ve burada ‘stellium’adı verilen gezegen kümeleşmesi görülmektedir. Jüpiter, Venüs, Güneş, satürn ve Merkür bu gezegen kümesini oluşturmaktadır. 5. Evde kesişen bu gezegenler olumsuzluklara neden olmaktadır. Astrolojide 5. Ev; yaşam arzusu, sanat, yaratıcılık ve spekülasyon gibi sürekli varlığını gösterme çabası içinde olmak demek, sürekli hareket ve devinim demektir.

Türkiye’nin sürekli bir hareket haline olması ve ülke yönetimiyle ilgili bazı şeylerin oturmaması doğum haritasından anlaşılmaktadır.

Türkiye Karakter Olarak Nasıl Bir Ülkedir ?

Mundane astrolojisi içinde bulunan “Transantal Gezegenler” araştırması ülkelerin ve milletlerin karakter oluşumları hakkında bilgi verir. Transantal gezegenler insan bilincinin sınırlarını aşan fizikötesi güçleri veya olayları yöneten doğaüstü enerjileri açıklamaktadır.

Doğum haritasında en az görünümde tutulan gezegenin transitlerinde ve coğrafi izdüşümün yükselen, başucu, alçalan burç ve nadir noktalarındaki yerleşimleri gezegensel enerjileri tetikleyici olarak görev yapar. Buradan ortaya çıkan enerji yaşam boyunca öteki gezegenlerin enerjilerinin hangi yaşam alanlarına odaklanarak üstünlük sağlayacağını gösterir.

    Türkiye’nin transantal gezegenlerini ve güçleri aşağıdaki gibidir;

   Güneş = 111 ; Mars = 131 ; Jüpiter = 141 ; Venüs = 201 ; Uranüs = 201 ; Plüto = 202 ;

   Merkür = 210 ; Satürn = 210 ; Neptün = 220 ; Ay = 320

Yukarıdaki listeye göre Türkiye’nin 1.ci transantal gezegeni Güneş olup 2.ci gezegen ise Mars’tır. Güneş, kişilik gelişiminde kahramanlık olgularını sembolize eder. Mars ise bunu başarma yolundaki rastlanacak serüvenleri simgeler. Mars ayrıca, hedefe ulaşmakta izlediğimiz yolda ihtiyacımız olan cesaret, yiğitlik, dayanma gücü, sabır ve tahammül gibi temel enerjileri temsil eder. Güneş ve Mars arasında birbirini tamamlayıcı pek çok özellikler bulunmaktadır.

Türkiye’nin transantal gezegenlerine bakarsak ülkenin kimliğinin cesaret ve kahramanlık olguları üzerine kurulduğunu, dinamik ve agresif bir tarzda sahneye çıkartıldığını görebiliriz.