Mustafa Kemal Atatürk’ün Doğum Haritası

(8 oy) 4/5 4679
Yorum Yaz


Mustafa Kemal Atatürk’ün doğum haritası incelendiğinde Yükselen burcunun Aslan olduğu, Güneş burcunun Boğa ve Ay burcunun ise Oğlak burcu olduğu tespit edilmiştir. Bu tablo incelendiğinde toprak ve ateş burçlarının mükemmel bir kararlılıkta uyum içinde olduğu görülür. Duyguların kontrol edilmesinde başarılı bir profil çizmektedir.

Atatürk’ün Doğum Haritasının Özellikleri

Atatürk’ün Batı haritasında Güneş, Merkür, Plüton, Neptün, Jüpiter, Venüs ve Satürn’ün müthiş bir uyum içinde olduğu gözlemlenmiştir. Bu uyum Boğa burcunda toplanmış ve ileride tüm dünyanın kaderini etkileyecek olayların tohumlarını atmıştır denilebilir. Bu uyumun aynısı 1881 yılında da yaşanmıştır. Yani Atatürk’ün doğduğu sene…

Yükselen Burcun Mükemmel Yerleşimi

Atatürk’ün doğum haritasını eşsiz kılan yegâne unsur Yükselen burcun mükemmel yerleşimidir. Astrolojik elemanları ve yerleşimleri harita sahibinin seçilmişler içinde olduğunu göstermektedir. Bir doğum haritasını eşsizler arasına sokan birinci unsur, yükselen burç ve bunun ardından gelen de Yogakara yerleşimleridir.  Bu yerleşmede yükselen burcun Aslan olarak ‘’Vargottama’’ olmaktadır. Yükselen burcun Vargottama oluşu bize çok şaşırtıcı ipuçları sunmaktadır. Bu burç geçmişte ülkeleri yöneten liderlik vasfı taşıyan bireylerde meydana gelmiş bir yerleşim olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu haritada bir diğer önemli olay ise Yükselen yöneticisi Güneş, 10. Eve yerleşerek haritaya sahip kişiye, yani burada bahsi geçen Mustafa Kemal’e, toplumları yönetmekte en yüksek kabiliyet ve şanslı insan, lider kişi vasıflarını yüklemektedir.