İlişkiler Astrolojisi

(9 oy) 4/5 4104
Yorum Yaz


İlişkilerin de astrolojisi var.  İlişkiniz hangi burç ?  Gelin ilişkiler astrolojisini tanıyalım …

Koç (21 Mart-20 Nisan arasında tanıştıysanız)

Koç burcu insanı ile bir ilişkiye başlamadan önce 2 defa düşünmenizde fayda var. Koç burcu aşkı uçlarda ve en doruklarda yaşar. Fırtınalı, dur durak bilmez aşklar Koç burcuna çok uygundur. Koç burcunun sevgisinin şiddeti tahayyül edilemeyecek kadar güçlüdür. Şehvet, tutku ve sadakat Koç burçlarında hat safhadadır. Aşk onlarda bir başka yaşanır. Aklınızı başından alarak ayaklarınızı yerden kesebilir. Buna hazırlıklı olun.

Avantajları: Koç burcu ile yaşayacağınız birliktelikte yoğun tutkuya, şiddetli melankoliye, fırtınalı bir aşka hazırlıklı olmanız gerekiyor. Çok güçlü kuşanmalısınız. Sizi fazlasıyla yoracak ve duygudan duyguya sürükleyecektir. Ancak bu zorluk acı vermeyecek size. Aksine bu acı sizi daha da mutlu kolacak. Cinsel konularda harika zamanlar yaşayabilirsiniz Koç burçlarıyla. Harikulâde bir partnere sahipsiniz.

Zorlukları: Böylesine tutkulu bir burcun olumsuz bir özelliğini söylemek gerekirse o da aşırı bencil oluşunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Tüm işlerinde kendi çıkarlarını gözetirler. Fedakârlıktan kaçınırlar. Egoist insanlardır.

Tedavisi: Koç burcu ile ilişki yaşıyorsanız her zaman bir hedefiniz olsun. Zorluklar karşısında yılmadan hedefe doğru adım adım kararlılıkla yürüyün. Sonunda siz muvaffak olacaksınız.

Boğa ( 21 Nisan-21 Mayıs arasında tanıştıysanız)

Boğa burçları aşırı hassas, duygu ve sevgi dolu insanlardır. Romantik zamanlar yaratmayı severler. Romantizmi doruklarda yaşarlar. Gece olduğunda sevgilisiyle yatakta vakit geçirmek, masaj yapmak, yatakta dondurma kaşıklamak gibi fantezileri vardır. Boğa burçlarının biraz sosyalleşmeye ihtiyaçları var. O kuruldukları yataktan kalkıp insanlarla kaynaşmaya çalışmaları gerekir.
Avantajları: İlişkinizde her şey yolunda. Büyülü bir aşka sahipsiniz.
Zorlukları: Boğa burcunun belirgin en önemli dezavantajı aşırı korumacı oluşu ve asla ödün vermediği inatçılığıdır.

Tedavisi: Boğa burcu sevgilinize dokunmaktan asla geri durmayın. Okşamanın tadına varın, onu teninizde hissedin.

İkizler (22 Mayıs- 21 Haziran arasında tanıştıysanız)

İkizler burcu aktif ve sosyal bir burç olduğundan onunla iletişim her zaman samimi, sıcak ve içtendir. Takdir edilir ki İkizler burcu hava grubunun tüm karakteristik özelliklerini yansıttığı için onunla birlikte olacak kişi toprak burcu olmalı ki beyinler uyuşsun ve fikir alışverişleri en mükemmel şekilde yaşansın. Yani fiziksel temastan ziyade kafaların uyuşması ve fikirlerin çarpışması daha önemli olacaktır bu ilişkide.

Avantajları: İletişim sizin ilişkinizin temel çatısını oluşturuyor. Birbirinizle çok konuşuyorsunuz. Problemlerinizi konuşarak dile getiriyorsunuz. Bu birlikteliğinizi canlı kılıyor. Konuşmaya ve iletişim kurmaya devam o halde.

Zorlukları: Konuşmak sizin için vazgeçilmez olduğundan yatakta dahi birbirinizle konuşmayı tercih ediyorsunuz. Bu sebeple heyecan ve tutku dolu bir cinsel yaşamınız olduğu söylenemez. İstek ve tutumlarınız çokça zaman zıt düşüyor.

Tedavisi: Ayrılık çanlarının çaldığını fark ettiğiniz anda hemen harekete geçmelisiniz. Aşk dolu bir mektup ilişkinizde taşları yerine oturtabilir. İlişkinizin sorunsuz ilerlemesini istiyorsanız çok ve boş konuşmak yerine daha yapıcı, ciddi ve makul konulara ağırlık vermelisiniz.

Yengeç (22 Haziran- 23 Temmuz arasında tanıştıysanız)

Yengeç burcu ile birlikteyseniz anne şefkatini en derininizde hissediyorsunuz demektir. Yengeçler sevdiklerine anne duyarlılığı ile yaklaşır. Klasik aile yaşamı, anne-baba-çocuk üçgeni mutlu bir evliliğin ilk basamağıdır Yengeç burcuna göre. Bu nedenle Yengeç burcu sevgiliniz sizinle evlilik düşünüyordur. Aileci, anaç ve samimi bir burçtur.
Avantajları: Ev yaşamıyla ilgili kurmuş olduğunuz her hayali Yengeç burcu ile gerçekleştirebilirsiniz. Yemek yapıp TV karşısında saatlerce zaman geçirebilir ve çocuklarınızla oyunlar oynayabilirsiniz. Uzun alışveriş listeleri oluşturabilir o ay elektrik ve su faturasını kimin ödeyeceği tartışmalarına girebilirsiniz. Yani klasik aile yaşamı sizi bekliyor.

Zorlukları: Aile yaşamı rahatlığının vermiş olduğu güvenle aşkınız tehlike altına giriyor. Aşkınızın ateşi sönerse birlikteliğiniz çok monoton olmaya başlayacaktır. Şehvetsiz aşk olmaz. Bu ateşi yeniden yakmak için de uzun uğraşlar gerekebilir. Dikkatli olmanızda fayda var. Her şeyin dozunu iyi ayarlayın.

Tedavisi: Birbirinize katacağınız çok fazla şey var bu hayatta. Birbirinizi zenginleştirmek için uğraşın. Ev ortamında çok farklı paylaşımlar gerçekleştirebilirsiniz. Örneğin film izlerken film hakkındaki görüşlerinizi birbirinizle paylaşın. Yemek yapın hatta temizlik işlerini paylaşım yaparak tamamlayın.

Aslan ( 24 Temmuz- 23 Ağustos arasında tanıştıysanız)

Aslan bir Ateş burcudur. Bu sebeple Aslan burcunun olduğu bir ilişkide monotonluğa yer yoktur ve olmayacaktır. İlişki fırtınalı bir şekilde seyir edecektir. Yükselmeler, alçalmalar, gelgitler yani medcezirler bu ilişkinin temel yapısını oluşturacaktır. Bu ilişkiden asla sıkılmayacak, sabrı ve mücadele etmeyi öğreneceksiniz.

Avantajları: Aslan burcunun kontrol mekanizması çok gelişgendir. İlişkiyi dinç tutmak için türlü yollar bilir ve bunu başarıyla uygular.

Zorlukları: Tutkulu, şehvet dolu, gelgitli bu ilişki harikadır ancak bu ateş ilişkiyi yerle bir edebilir. Her şeyin fazlası zarar olduğu gibi şehvette uçuruma sürükleyebilir. Zorluklar karşısında yılmamalı ve mücadeleci ruhunuzu her daim dinç tutmalısınız. Gerekirse hayatınızdan ödünler vererek. Bu ilişki bunları fazlasıyla hak ediyor.

Tedavisi: Muvaffakiyetinizi her daim koruyun. Aşırı duygusal tepkiler vermekten kaçının. Dimdik ve sağlam durun.

Başak (24 Ağustos- 23 Eylül arasında tanıştıysanız)

Başak burçları çok ince detayları dahi akıllarında tutarlar. Onların hafızaları sizi zaman zaman şaşırtabilir. İlk tanıştığınız günde söylediğiniz ilk kelimeden tutun yediğiniz yemeğe giydiğiniz kıyafete kadar her şey dün gibi Başak burcu sevgilinizin aklına mıhlanmıştır. Cinsel yaşamınız Başak burcuyla çok renkli geçiyor. Sizi büyülüyor. Bir tutku olmuş ondan vazgeçemiyorsunuz.

Avantajları: Birbirinizin gönlüne taht kurmuşsunuz. Kıymetinizi bilmeli ve küçük sebeplerden büyük kavgalar etmeyerek ilişkinizi yıpratmamalısınız.

Zorlukları: İlişki konunda aşırı mükemmeliyetçi davranıyorsunuz. Hayatı biraz akışına bırakın. Su akar yatağını bulur. İnce detayları yaşamınızda çok büyütmemelisiniz. Bu size ve partnerinize büyük zararlar verebilir.

Tedavisi: Sevgilinizle büyük kavgalar ettiğinizde mutlu günlerinizi anımsayın. Siz harika bir çifttiniz, hatırlasanıza. Her daim bunu getirin aklınıza ve aşamayacağınız sorunlarda tıkanıp kalmayın. Hiçbir şey yapamıyorsanız onu sevdiğinizi yüksek sesle söyleyin kalpler yumuşayacaktır böylelikle.

Terazi (24 Eylül- 23 Ekim arasında tanıştıysanız)

Bu ilişkide ayrılıktan ve pes etmekten bahsetmek bir hayli zor. Birbirinize görünmez halatlarla bağlı gibisiniz. İltifatlar, şiirler, güzel sözler, tatlı bakışlar sizi canlı kılıyor ve birbirinize karşı duyduğunuz sevgiyi, saygıyı ve elbette aşkı perçinliyor. Dürüstlük, öz güven, saygı ve sonsuz sevgi ilişkinize can katıyor.

Avantajları: Herkese nasip olmayacak bir ilişkiniz var. Nazarlardan sakının.

Zorlukları: Bazen inanılmayacak şekilde kararsızlık yaşıyor Terazi burcu. Onu anlamak için onu dikkatlice dinleyip ne söylemek istediğini iyi tahlil etmeniz gerekiyor. Bu da zaman istiyor. Terazi burcu partnerini çok yoruyor, kendisi de yoruluyor ama vazgeçmiyor mücadeleden. İstekleri sürekli değişiyor. Örneğin akşam yemeğinin yenileceği restoran hakkında gün boyu değişiklik yapıyor. Bu da büyük bir zaman kaybı yaratıyor haliyle.

Tedavisi: Dengesizlik yaşadığınız çokça durum var. Önce ne istediğinize karar vermeli ve müzakereye başlamalısınız. Uyum ve çaba olmadan mutlu bir ilişki söz konusu bile değil.

Akrep (24 Ekim- 22 Kasım arasında tanıştıysanız)

Akrep burcu cinsel yönü en ağır basan burç olarak akıllarda yer etmiştir. Akrep burcuyla yaşayacağınız ilişkinin temelleri cinsellik üzerine kuruludur. Yatakta şahin bir kuş bir atmaca olur.

Avantajları: Siz daha iyi biliyorsunuzdur muhakkak. Bir daha hatırlatalım öyleyse. Cinsel yaşamınız herkese nasip olmayacak cinsten.

Zorlukları: İlişkide söylenmesi gereken ve hiç ama hiç söylenmemesi gereken bazı durumlar ve olaylar vardır. Her şeyi dile getirmekten vazgeçin.

Tedavisi: Akrep burcu olarak acınızı içinize atmayı tercih ediyorsunuz çokça zaman. Kendinizi yiyip bitirmek yerine çıkın partnerinizin karşına ve açık açık konuşun. Kavga ederiz, birbirimizi kırarız diye korkmayın. Bazen susmak ilişkinize yaptığınız ve yapacağınız en büyük ihanettir. Bu sakın unutmayın.

Yay (23 Kasım- 21 Aralık arasında tanıştıysanız)

Yay burcu aşkı dibine kadar, en derininde ve en delice yaşayan burçtur. Yay burcu sevince pazara kadar değildir o birliktelik can bedenden çıkıncaya kadardır.

Avantajları: Bu ilişki heyecan ve adrenalinin öteki adıdır. Partnerinizle birlikte seyahate çıkabilir ve türlü çılgınlıklar yapabilirsiniz. Aşkınıza heyecan katmak sizin elinizde. Macera ve delilik tam anlamıyla size göre.

Zorlukları: Vazgeçmek, yılmak, pes etmek bu ilişkiye büyük ölçüde zarar verir. Şehvetinizi ve ateşinizi yitirirseniz ilişkiniz sıkıcı hale gelecektir.
Tedavisi: İlişkinizi heyecanlı kılmak için hafta sonlarını iyi değerlendirin. Pikniğe gidin, uçurtma uçurun, lunaparkta çocuklar gibi eğlenin.

Oğlak (22 Aralık- 20 Ocak arasında tanıştıysanız)

Oğlak burçları için ilişkide güven her şeyin başında gelir. Partnerine güvenmek ister Oğlaklar. Bu nedenle güvenilir bir ilişki arıyorsanız bu burçla yaşayacağınız aşk tam size göre. Oğlak ilişkisi her şeyden çok düzen, güven ve farkındalık aşılar bireye. Bu nedenledir ki ilişkinin ömrü diğer burçlara nazaran daha fazladır.

Avantajları: Düzenli bir ilişki var karşımızda. İş paylaşımı yapılmış, herkes ne yapacağını ve dolayısıyla ne yapmayacağını çok iyi biliyor. Bu ilişkinin uzun süreli olması muhtemeldir.

Zorlukları: Oğlak burçları duygusal olmayışlarıyla nam salmışlardır. Ama onları harekete geçiren ve kalbine heyecan tomurcukları eken biri olunca ne denli duygusal ve şehvetli olduğuna inanamazsınız. Onu heyecanlandıracak başlıca burçlar Koç, Aslan ve Yay burçlarıdır.

Tedavisi: Bu ilişkinin devamı için iş bölümü yapmak kaçınılmazdır. Pratik, pragmatik ve disiplinli çözüm önerileri bulmaya gayret gösterin. Örneğin ‘’ Sen çamaşırları topla, ben toz alayım’’ gibi söylemler ve iş bölümleri ilişkiyi disiplinli hale getirecektir.

Kova (21 Ocak- 19 Şubat arasında tanıştıysanız)

Herkesten farklı, sıradan olmayan, sıra dışı bir ilişki yaşıyorsunuz. İsteseniz de monoton bir hale gelemezsiniz. Paylaşımlarınız çok entelektüel. Filmler ve kitaplar hakkında yorum ve değerlendirmeler yapabiliyorsunuz. Birbirinizi zenginleştirmekten asla vazgeçmeyin.

Avantajları: Bu ilişkinin varlığı size öz güven duygusu aşılıyor. Siz farkında değilsiniz ama düşünceleriniz çok zenginleşiyor ve birlikte büyüyorsunuz. Bu durum aranızdaki münasebeti daha da artırıyor.

Zorlukları: Çok çekici bir burç olan Kova burçları partnerini sonsuz mutlu edebilir ancak her burçla anlaşmama sorunu vardır.

Tedavisi: Hedeflerinizi her daim birleştirin. Aynı hedefi paylaşmak sizi birleştirecek ve dayanışma duygunuzu artıracaktır. Beraber planlar yapın, hayatı paylaşmaya bakın. Bunları yaparken birbirinizle özel olarak da ilgilenmekten vazgeçmeyin.

Balık (20 Şubat- 20 Mart arasında tanıştıysanız)

Balık burcu ile yaşayacağınız ilişkiyi bütün ömrünüz boyunca unutamazsınız. Romantik, duygusal, yoğun ve tutkulu bir ilişkiye hazırlıklı olun. Balık burçları gördüğü filmlerdeki aşklara çok inanırlar ve öyle bir aşk yaşamak isterler. Eşi benzeri olmayan, bir daha yaşanmayacak bir aşk hayaliyle yaşarlar.

Avantajları: Gerçek olabilmesi için fazlasıyla güzel dedirtecek cinsten bir ilişki. Parmak ısırtacak, harikulâde duygusal bir ilişki.

Zorlukları: Balık burcu aşırı hayalperest olduğu için zaman zaman üst düzey beklentiler içine girebilir. Böylesi bir durum ilişki için ciddi sorunlar oluşturur.

Tedavisi: Canınız her istediğinde aşık olacaksınız diye bir kaide yok. Evvela bunu aklınızdan çıkarmayın. Gerçekçi hayaller kurmayı deneyin. Uçuk hayaller peşinde koşmayın. Beklentilerinizi düşük tutun daha mutlu olursunuz.