Hangi Gezegen Hangi Hastalığın Habercisi?

(2 oy) 5/5 3333
Yorum Yaz


Tıp dünyasında her gün yeni gelişmeler yaşanıyor. Bu gelişmelerle birlikte birçok farklı hastalığın ortaya çıkmasıyla endişe içinde yaşıyoruz. Astroloji hayatımızın hemen her alanında olduğu gibi sağlık sorunlarımızla da ilgili olarak bizi erkenden haberdar ediyor ve uyarılarda bulunuyor. Örneğin birçok insanın şikâyetçi olduğu bel, boyun ve eklem ağrılarının sebeplerini bizlere sunabiliyor. Gezegenlerin oluşturduğu hareketler ve dönüşler sırasında yaptıkları açılar bizlere ne çeşit rahatsızlıklar geçirebileceğimize dair ipuçları veriyor. Şüphe yok ki bu araştırmalar bize oldukça faydalı bilgiler veriyor ancak doğduğunuz tarih, yer ve saat önem arz ediyor. Gezegenler ve dönüş hareketlerinden bahsetmiştik. İşte gezegenlerin sağlığımız ve sıhhatimiz üzerindeki tesirlerini şu şekilde ele alacağız:

MERKÜR: Nörolojik sağlığımız yani akıl ve ruh sağlığımız Merkür gezegeninin tesiri altındadır. Doğum anınız esnasında şayet Merkür ters bir açı, yanlış bir hareket sergilediyse siz henüz doğarken akıl ve zihin sağlığınızda problemlerle doğuyorsunuz demektir. Zekâ seviyesinin ortalamanın altında seyretmesine sebep olarak yanlış idrak etme, dikkati bir noktaya odaklayamama, geç algılama yani genel itibariyle zihinsel faaliyetlerin yavaşlamasına neden olur. Tüm bu olumsuzluklar akıl ve zihin sağlığımızın Merkür’ün yönetiminde olduğuna işarettir.

VENÜS: Venüs gezegeni dış görünüşümüzle ilgilenen bir gezegendir. Öyle ki güzellik ve estetik ile ilgili tüm etkiler Venüs’ün kontrolü altındadır. Doğum anında Venüs’te meydana gelen dalgalanmalar, yanlış açılar ve dönüşler özellikle böbrekler, pankreas, boyun bölgesi ve yumurtalıklarda ciddi zararlara dönüşebilir. Ancak bu olumsuzlukların üstesinden yeterli ve dengeli beslenerek gelebiliriz. Ayrıca açık havada sporu da ihmal etmemeliyiz ve iskelet sistemimizi bozacak, bel ve boyun ağrılarına sebebiyet verecek pozisyonlarda uzun süre kalmamalıyız. Bol bol yürüyüş ve kültürfizik hareketlerini de ihmal etmemeliyiz.

GÜNEŞ: Güneş’in sert açılar yapması özellikle en hayati organ olan kalbe ciddi zararlar verebilir. Bel ve boyun fıtıkları ve gözde uzağı görememe yani miyop da Güneşle yakından ilişkilidir. İlerleyen yaşlarda uzağı görememe, kitap okuyamama, gözlerde bozukluk ve kalp krizi gibi rahatsızlıklara sebebiyet verebilir. Bu nedenle Güneş ciddi anlamda bir sağlık düşmanıdır. Güneş’in dönüş sırasında Satürn gezegeni ile direkt kurduğu ilişki ise uzun sürecek hastalıklara davetiye çıkarabilir. Gezegen karşılaşmaları da hastalıklar üzerinde tesirlidir. A vitamini tüketerek, yiyecek içeceklerimize dikkat ederek ve düzenli sporla kalbimize iyi bakabiliriz. Zararlı alışkanlıklardan da uzak durmakta fayda var.

JÜPİTER: Jüpiter gezegeninin yanlış ve ters açıları daha çok kişinin manevi ve insani yönden eksikliklerle doğmasına sebep olur. Yani buradaki rahatsızlık diğer gezegen hareketlerinden kaynaklı fiziki faktörler değildir. İnsanın manevi dünyasındaki eksikliklerle ilintilidir. Örnek vermek gerekirse Jüpiter gezegeni yanlış açı çizerse doğum esnasında kişi ruhsuz, duygusuz, inançsız, sorumsuz bir insan olarak doğabilir. Ayrıca karaciğer, dalak ve koku alma duyumuzda sıkıntılar yaşamamızın nedeni de Jüpiter’in etki alanından ve ters açılarından ileri gelmektedir.

SATÜRN: Satürn gezegeni, insan vücudunda iskelet yapıyı temsil eder ve genellikle eklem ağrılarından mütevellit meydana gelen kemikler, dişler, deri, dizler ve kıkırdak dokudan oluşan kulaklarda sağlık sorunlarına, romatizma ve fıtık gibi kemik ve eklem bozukluklarına sebebiyet verir. Sebep olduğu bu rahatsızlıklar genellikle ağrılı ve kronik hastalıklardır. Önlem alınmaması durumunda çok ciddi ağrılı ve sancılı hastalıklara dönüşebilir. Satürn gezegeninin sebep olduğu bu hastalıklardan korunmanın yolları ise kalsiyum, fosfor ve D vitamini gibi vücudumuzun ihtiyacı olduğu faydalı besinleri almalıyız.

URANÜS: Doğum haritasına bakıldığında Uranüs’ün sert açılar yaptığı ve yanlış konumlandığı görülüyorsa el, ayak ve ayak bilekleri, baldırlar ve bazı bacak ve kol kaslarında rahatsızlık ve düzensizlik gözlenir. Bunun yanı sıra çok ince bir çizgide seyreden delilik ve dâhilik de Uranüs gezegenine tabiidir. Kişinin akıl sağlığında noksanlığa yahut tam tersi olumlu etkiye neden olabilir. Bahsedilen delilik-dâhilik sorunsalı buradan ileri gelmektedir. Açık ve temiz havada spor yapılması, kısa gezintiler ve düzenli beslenme hem psikolojik yönden kişiyi rahat kılacak hem de eklem rahatsızlıklarını önleyecektir. Ayrıca sigara, alkol, uyuşturucu gibi insanın bedeninin ve zihnini körelten kötü alışkanlıklardan uzak durulmalıdır.

NEPTÜN: Neptün gezegeninde meydana gelen dalgalanmalar psikolojik rahatsızlıklara, uyku problemine, madde bağımlılığına ve alkole meyledilmesine sebep olur. Bu olumsuzluklar kişiyi hem bedenen hem de ruhen yıpratan merhalelerdir. Ayrıca sosyal bir varlık olan insanı toplum dışına iterek izole ettirir. Sosyal hayattan soyutlanan insan kendini gerçekleştirmek için alkolizme sığınır ve kendini sonsuza dek kaybedebilir. Neptün gezegeninin sebep olduğu bu rahatsızlıklardan kurtulmak için önce kendimizi tanımalı ve kendimiz için iyi şeyler yapmaya kararlı olmalıyız. Kendimizi sevmeli, dostlarımızla hoşça vakitler geçirmeliyiz.

PLÜTON: Plüton gezegeni ile iyi geçinmekte fayda var. Şayet Plüton’la iş birliği ve dayanışma halindeyseniz güçsüz olmak yerine oldukça sağlıklı ve sıhhatli görünürsünüz. Plüton harika görünmeniz için sizi zorlayacaktır bu anlamda. Ancak eğer Plüton gezegeninin olumsuz açıları altında iseniz ciddi rahatsızlıklara hazırlıklı olun. Plüton’un yapacağı yanlış konumlanma üreme organlarınızda, safra kesenizde ve karaciğerinizde ciddi tahribata sebebiyet verebilir.