Burçlar:Hangi Burç Öncü Değişken ve Sabittir?

(6 oy) 4/5 8438
Yorum Yaz


İlkbahar mevsimi Koç burcu, yaz Yengeç, sonbahar Terazi ve kış mevsimi Oğlak burcu ile başlar. Mevsim başlarında olan ve ilk başlangıçları temsil eden bu burçlara astrolojide öncü burçlardır. Öncü burçlar; güçlü, karar alabilen, bir değişimimi tetikleyebilecek, yeniliklere açık, hareketli ve enerjik burçlardır. Evrende hareketi başlatan ve enerjiyi belli yöne akıtma, yönlendirme yeteneği olan burçlardır bunlar.

İkizler, Başak, Yay ve Balık burçları değişken burçlardır. Her koşula ve değişime uyum sağlayabilen esnek burçlardır. Uyum sağlama yetenekleri çok gelişmiştir. Değişimi ve farklılıkları severler, yeniliklerden korkmazlar. Her ortama ve koşula çok çabuk uyum sağlarlar. Bu dört burç sürekli değişimi, esnekliği ve enerjinin sarmal biçimde hareketini temsil eder.

Boğa, Akrep, Kova ve Aslan burçları sabit burçlardır. Sabit burçlar gelenekseldir. Kurulmuş bir sistemi ya da herhangi bir şeyi güçlendirme eğilimi taşırlar. Kuvvetli bir enerjinin dışarıdan merkeze ya da içerden dışarıya doğru yönlenmesini temsil eder.