Güneş ve Ay Tutulmalarının Etkilerini Ne Zaman Hissederiz ?

(8 oy) 4/5 1011
Yorum Yaz


Bu konu ‘hakkında bilgi verebilmek ve konunun anlaşılmasında muvaffak olabilmek için öncelikle ‘’Tutulma’’ kavramını açıklamada fayda görüyoruz. Tutulma o yıl içinde kuzey ve güney ay düğümleri (bu düğümler insanın kaderinde ne yazılmışsa ona işaret ederler ve ne yaparsanız yapın alnınıza yazılan durumlardan kaçamayacağınızı gösterir) tutulmalar da burçlarla ilişkilidir. Gerçekleşen tutulmaların cinsini tespit etmek içinse Güneş’in ve Ay’ın kuzey ve güney ay düğümlerine derecesel uzaklıklarına göre takip etmek gerekir.

Tutulmaların oluşabilmesi için öngörülen şartların müsait olması gereklidir. Şartların oluşabilmesi için uygun bir zemine ihtiyaç vardır. Yani tutulma denilen olay bir anda olup biten bir süreç değildir. Şartların oluşması ve olgunlaşması uzun zaman alabilir. Sizin kişisel haritanızda tutulmanın vücudunuzda hangi bölgenize isabet ettiği önemlidir. Şayet önemli bir noktaya temas etmediyse tutulmayı hissetmeyebilirsiniz bile.

Tutulmaların meydana getirdiği oluşumlarla ilgili bilinmesi gereken bir diğer önemli nokta ise tutulmaların hangi yapıda bir burçla açığa çıktığıdır. Hava, su, ateş ve toprak gruplarında hangi burçla ne kadar bir sürede ortaya çıktığı son derece önemlidir. Burçlar öncü, sabit ve değişken olarak çeşitli sınıflandırmalara tabii tutulmuştur. Örneğin öncü burçta tutulmaların etkilerinin çok hızlı olduğu gözlemlenir. Ancak sabit burçlarda olan tutulmaların etkileri senelere yayılarak oldukça yavaş bir biçimde devam eder. Tutulmalar bizlere çok gizli kapıların anahtarını sunarlar. Gökyüzünde meydana gelen milyonlarca sır, tutulma sayesinde açığa çıkarak burçlar üzerinde tesirini gösterir.