Gezegenlerin Mitolojisi ve Burçlarla İlişkileri: Neptün, Plüton

(3 oy) 5/5 2628
Yorum Yaz


Neptün (Balık Burcu): İsmini Eski Roma’nın denizler tanrısı Neptün’den almıştır. Güneş’e en uzak gezegen olan Neptün; zarafet, incelik, yaratıcılık, estetik, gizem, hassaslık, fedakârlık ve hayal dünyasını temsil etmektedir. Burcunun insanı hayal dünyası çok zengin, yaratıcı, gizemli, edebiyata ve sanata yetenekli kişilerdir.

Tanrı Neptün, Eski Yunan mitolojisinde deniz tanrısı Poseidon’a karşılık gelmektedir. Poseidon tanrı Zeus’un kardeşidir. Tanrı Zeus’tan sonra en önemli ve güçlü ikinci tanrıdır. Hırslı, savaşçı ve çok güçlü bir tanrıdır.

Neptün gezegeni ve tanrı Poseidon Balık burcunu temsil etmektedirler. Aynı zamanda Neptün Balık burcunun yönetici gezegenidir. Balık burcu da gezegeni ve tanrısı gibi sezgileri güçlü, hayal dünyası zengin, gizemli ve yaratıcı bir burçtur.

Plüton (Akrep Burcu) : İsmini Eski Roma mitolojisindeki yer altı tanrısı olan Plüton’dan almıştır. Plüton; karanlık olan, bilinmeyen, yer altı, ölüm v ölümden sonra yaşam gibi konuları temsil etmektedir. Burcunun insanını hep güçlü olma, gizem ve çekicilik bakımından etkilemektedir.

Plüton Eski Yunan mitolojisinde yer altı ve ölülerin tanrısı Hades’e karşılık gelmektedir. Hades acıması olmayan, çok güçlü, insafsız ve amansız bir tanrı olarak bilinirdi.

Plüton gezegeni ve tanrı Hades Akrep burcunu temsil etmektedirler. Aynı zamanda Plüton Akrep burcunun yönetici gezegenidir. Akrep burcu da gezegeni ve tanrısı gibi sezgileri kuvvetli, yönetici gücü çok gelişmiş, gizemli ve yaratıcı bir burçtur.