Çocukların Meslek Seçiminde Astrolojinin Etkisi Nedir?

(6 oy) 5/5 1778
Yorum Yaz


“Çocuğum doktor mu olsun yoksa benim gibi müzisyen mi?”

Günümüzde pek çok insan çok para kazandıran popüler mesleklere gözünü dikiyor. Çocuklarının da bu mesleklere ilgi ve yakınlık duymalarını isterler. Böylesine hassas bir konuda astroloji, her alanda olduğu gibi, çocukların kariyer ve meslek seçiminde de onlara yardımcı oluyor.

Ebeveynler astrologlarla birlikte doğum haritasını inceleyerek çocuklarının sağlık ve eğitim durumunu, arkadaş seçimini ve ruh sağlığını, yeteneklerini, ilgi alanlarını, hobilerini ve çocuklarıyla ilgili hemen her konuyu tayin edebilme şansına sahiptirler. Ancak bu noktada çocuğun yalnızca burcunu bilmek bu konuda muvaffak olabilmek için tek başına yeterli olmayacaktır. Her çocuk özeldir ve her çocuğa ayrı bir doğum haritası çıkarılarak bu işin altından başarıyla kalkılabilir. Örnek vermek gerekirse şöyle bir öngörü bizi başarıya götürmeyecektir:

‘’Çocuğum Koç burcu. Kesin futbolcu olur.’’

Koç burcu olmak tek başına sporcu olmaya yeterli değildir. Öncelikle bunun ayırdına varmak gerekir. Bu ön yargıdan anne-babaların kendilerini arındırmaları gerekmektedir. Her burç için bu böyledir. Şayet mantıklı ve sağlıklı sonuçlar elde edilmek isteniyorsa muhakkak uzman bir astrolog tarafından gezegenlerin yerleri ve durumları titizlikle incelenmelidir.

Doğum haritası çocuğun hayatı ile ilgili çok önemli ipuçları sunar. Bu küçük ayrıntı ve şifreler çok iyi değerlendirilmelidir. Öyle ki burçlara göre çocuklar hangi karaktere sahipse o karaktere uygun mesleklerde başarılı olma şansları çok daha yüksek olacaktır. Bunu saptamak ve meslek göstergelerini bir doğum haritası üzerinde tayin etmek özen gerektiren ve ciddi bir çalışma gözeten işlemlerdir. Özellikle de üniversite seçim zamanında bu saptamalar birçok gencin çok daha doğru ve bilinçli karar verebilmeleri adına önemli bir yol göstericidir.

Çocuğunuzun doğum haritasında Güneş burcu, Ay burcu ve Yükselen burcu üçlüsü genel karakteri hakkında epeyce bilgi verir. 3.ve 9. evler ilköğrenim ve üniversite yaşantısı hakkında bilgi verir. Başarısızlığı yani engelleri, zorlu öğretmenleri veya yine 3.ve 9.evlerde algıda güçlüğü Satürn getirir. Buna rağmen iyi disipline edilmiş, sorumluluk almayı öğrenmiş bir çocuk Satürn’le uyumlu çalışıp başarılıda olabilir. Eğitim alanında yerleşen Jüpiter birkaç konuda eğitim almayı sağlayabildiği gibi, yapacağı açılarla doğru orantılı olarak aşırı boş vermiş ve şımarık bir havada yaratabilir.