Burçlara göre tarihler -Burçlara ait özellikler

(5 oy) 3/5 1575
Yorum Yaz


Sevgili burclar.net okurlarımız burçların tarihleri ve burçların özellikleri hepimizin burçlar ve astroloji konusundaki araştırmalarımızın ilk basamağını oluşturmaktadır. Bu yazımızda burçların genel özelliklerini detaylı bir biçimde sizlere sunacağız. Bunun yanı sıra burçlara göre tarihler konusunda da bilgiler verilecek.

Burçların tarihleri – Burç tarihleri

 • Kova Burçların tarihleri:      22 Ocak – 19 Şubat
 • Balık Burçların tarihleri:      20 Şubat – 20 Mart
 • Koç Burçların tarihleri:        21 Mart –  20 Nisan
 • Boğa Burçların tarihleri:      21 Nisan – 21 Mayıs
 • İkizler Burçların tarihleri:     22 Mayıs – 22 Haziran
 • Yengeç Burçların tarihleri:  23 Haziran – 22 Temmuz
 • Aslan Burçların tarihleri:     23 Temmuz – 22 Ağustos
 • Başak Burçların tarihleri:    23 Ağustos – 22 Eylül
 • Terazi Burçların tarihleri:    23 Eylül – 22 Ekim
 • Akrep Burçların tarihleri:    23 Ekim – 21 Kasım
 • Yay Burçların tarihleri:        22 Kasım – 21 Aralık
 • Oğlak Burçların tarihleri:    22 Aralık – 21 Ocak

Burçlara göre tarihler ve özellikleri

Koç Burcu (21 Mart – 19 Nisan)

Burçlar kuşağının ilk burcu olan koç, hareketi temsil etmektedir. Bu burçtaki bireyler enerjik bir yapıya sahip olup hareketli olmalarıyla bilinirler. Maceraperest ruh hallerinden dolayı hayatı doya doya yaşamayı severler. Bu burçtakiler benmerkezci yapılarından dolayı paylaşımı sevmezler ve kendilerini ispatlamaya ihtiyaç duyarlar. Toplum içinde saygınlık kazanmış olmaları onlar için önem arz eder.

Kendilerine olan güvenlerini hiçbir zaman kaybetmediklerinden dolayı elde etmek istedikleri şeylere mutlaka ulaşırlar. En büyük sorumlulukları bile üstlenmekten asla çekinmezler. Özgüvenleri oldukça yüksek olan koç burcuna mensup olan bireyler meydan okumayı severler ve bulundukları ortamda baskın karakter olmaya çalışırlar. Oldukça cesaretli ve enerjik yapıda olmaları doğuştan gelen liderlik özelliklerindendir. Kimseye minnet etmeyi sevmezler ve kendi ihtiyaçlarını kendileri karşılamayı tercih ederler. Bu sebepten dolayı da her ortamda rahtça yaşayabilirler. Çalışkan bir burçtur ve sürekli yenilik peşindedir.

Stratejik davranma kabiliyetleri sayesinde iş hayatlarında oldukça başarılıdırlar. Ayrıca rekabet duyguları da oldukça gelişmiştir. Sürekli rekabet ederek galip gelmek istemektedirler. Bu sebeple de kariyer ve iş hayatında başarılı olurlar. Ayrıca son derece yardımsever kişilerdir.

Bu burcun insanlarının fiziksel ve ruhsal enerjilerinin üst seviyededir ve hayatı neşeli geçmektedir. Koç insanları gayretli, hareketli ve güler yüzlü, bir o kadar da öfkeli, sabırsız ve kolay vazgeçmeyen bir yapıya sahiptirler.

Boğa Burcu (20 Nisan – 20 Mayıs)

Burçlar arasında en dengeli ve huzurlu burç olarak bilinen boğa burcu, oldukça kararlı yapılarıyla ön plana çıkmaktadır. Son derece sabırlı ve istikrarlı olan boğa burçlarındaki bireyler sürekli düşürerek hareket ederler ve nerede nasıl davranacaklarını bilirler. Hayatlarında mantıklarından ziyade duyguları ön plandadır. Son derece vefakar ve sebatkar olan bu burçtaki kişilerin kendilerini takip etme güçleri de yüksektir. Yani bir işe başladıkları vakit mutlaka o işi bitirmeden ellerinden bırakmazlar.

Boğa burcundaki bireyler hayatın güzel taraflarını görmeyi bilirler ve çevresinde meydana gelen olumsuz olayları elinden geldiğince el atıp düzeltmeye çalışırlar.

Oldukça rahat bir yapıda olan boğa burçları kendilerini yıpratmazlar. Oldukça zeki olan bu kişilerin bilişsel ve duygusal zekaları dengeli çalıştığı için özellikle iş hayatlarında başarıyı yakalamaları kolaydır. Genellikle sabırlı ve doğru yargılama gücüne sahip olduklarından kariyerlerinde sağlam adımlar attıklarından dolayı çalıştıkları iş yerine kolayca uyum sağlayabilirler ve böylece çok az iş yeri değiştirirler. Bununla birlikte kariyerlerinde rahat bir şekilde yükseldikleri söylenebilir.

Bu burcun etkisi altında olanlarda ilk olarak göre çarpan özellik inatçı olmalarıdır. İnatçılıklarının getirdiği oldukça kararlı ve hırslı yapılarından dolayı kariyerlerinin en üst seviyesine çıkabilmek için ellerinden geleni yaparlar. Gerekirse iş dışındaki her şeyi bir kenara itip gece gündüz gerekirse tatillerde bile çalışırlar.

Neredeyse bütün mesleklere yetenekleri vardır ancak ticaret ve iş alanında daha başarılı olurlar. Askerlik, doktorluk, kimya alanı, dişçilik, demir çelik işleri, ticaret, mühendislik, endüstri alanları ve pratik mesleklerde başarılıdırlar.

Bu burçta doğanlar haberleşme, bilgi transferi gibi alanlarda başarılıdırlar. İletişimdeki başarıları çevrelerinde arabuluculuk yapmalarını kolaylaştırmaktadır. Devamlı bilgi toplayıp bu bilgileri değerlendirerek sonuca ulaşmayı iyi bilirler. Bu burçtakilerin hafızaları ve zekalarının oldukça kuvvetli olduğu söylenebilir. Zekalarından dolayı kavrama yetenekleri yüksektir ancak bir durum hakkındaki bütün olasılıkları değerlendirirler.

İkizler Burcu (21 Mayıs – 21 Haziran)

Bu burçta doğanlar haberleşme, bilgi transferi gibi alanlarda başarılıdırlar. İletişimdeki başarıları çevrelerinde arabuluculuk yapmalarını kolaylaştırmaktadır. Devamlı bilgi toplayıp bu bilgileri değerlendirerek sonuca ulaşmayı iyi bilirler. Bu burçtakilerin hafızaları ve zekalarının oldukça kuvvetli olduğu söylenebilir. Zekalarından dolayı kavrama yetenekleri yüksektir ancak bir durum hakkındaki bütün olasılıkları düşünebildiklerinden dolayı karar verme hususunda zorluk yaşarlar.

İkizler burcu insanı, yeni konular hakkında bilgi edinmeyi severler ve bildiklerini çevrelerindeki insanlarla paylaşmayı kendilerince görev sayarlar. Karşılarındaki insanın fikrine farklı da olsa saygı gösterirler. Zekalarından dolayı ilk kez konuştukları insanları bile kolayca etkileyebilirler. Değişken bir kişiliğe sahip olduklarından değişikliklere kolayca uyum sağlayabilirler ancak bu özellikleri karşı tarafta güvensizlik oluşturabilir. Kişilerle kolayca iletişime geçebilen, sosyal ve entelektüel yapıları nedeniyle toplum hayatında aranan kişilerdir.

İkizler burcunun etkisinde olan bireylerin duyguları sıklıkla değişkenlik gösterebildiği için ne zaman ne yapacağı belli olmayabilir. Çift karakterlilik özelliğinden dolayı bir konudan diğerine ansızın geçiş yapabilirler ve bir güne birçok işi sıkıştırabilirler. Ancak iyi organize olamadıklarından önemli olan şeyleri yapmaya zamanları kalmayabilir. Her bireyin başarı anlayışı farklı olup, ikizler burcu insanının ruh haline göre başarı algısı değişkenlik gösterir. Bu kişiler bir işe odaklanmakta başarılıdırlar.

Mantık ve duygular arasında çoğunlukla bocalarlar ve mantık çerçevesinde karar vermek isterlerken birden duygularına göre karar verebilirler. Çevresindeki kişilerin duygu ve düşüncelerini zaman zaman hiçe sayarak kendi duygularını ve düşüncelerini ön plana çıkarabilirler.

İkizler burcu insanı kendi duygularını kolaylıkla gizleyebildikleri gibi çevresindekilerin gizli duyguları da kolaylıkla anlayabilme yeteneğine sahiptirler

Yengeç Burcu (22 Haziran – 22 Temmuz)

Yengeç burcuna sahip bireylerin karakteristik özellikleri duygusal, değişkenlik ve çekingenliktir. Bu kişiler iyi niyetlidir ancak zıt duyguları da barındırırlar. Ayın hareketlerine bağlı olarak ruh hallinde sık sık değişebilir. Bu burçtakiler oldukça duygusal olup hissettikleri şeylere çok önem verirler. Hislerinin kendilerini yönetmesine izin verdiklerinden dolayı çevreleri tarafından çok kolay olarak etkilenebilirler. Bununla birlikte sezgisellik bu burçtakilerin sahip olduğu en belirgin özellikleridir. Güçlü sezgileri sayesinde hayatlarında doğru adımlar atarlar. Çok dayanıklı ve sabırlı olup, güçlü iradeleri vardır ancak özgüvenlerini çabuk kaybedebilirler ve çabuk depresif hale bürünebilirler.

Bu kişiler bir kelime ile bile sarsıldıklarından duygusal yönlerini anlamak ve tahlil etmek çok zordur. Yengeç burçlarının hafızaları oldukça güçlüdür. En belirgin özellikleri ise kendileri ile barışık olmalarıdır.

Duygusal kişiler olmalarından dolayı beklenmeyen bir durumdan korunmak için tüm dikkat ve anlayışlarını bu duruma odaklarlar. Çevresindeki insanların sıkıntılarından etkilenerek onlara yardımcı olmaya çalışırlar. Neşeli yapıdadırlar. İş dünyasında hırslı olmadıklarından dolayı sürekli tedirgindirler.

İçe dönük, ağır yapılı ve utangaç yapılı olan yengeç burçları hiç beklenmedik bir anda cesur bir hareketle işlerinde ve çevrelerinde birinci plana geçebilirler. Bu burçtakilerin en büyük hezeyanları kendi hayallerini gerçek zannetmeleridir.

Başarılı olan yengeç burçları bir şeye takılıp kalmanın kendilerine bazı durumlarda zararlı olabileceğini bilirler. Bu burçtakiler çevrelerine karşı ilgili ve merhametli olmalarıyla aynı zamanda zihinsel olarak etrafına uyum sağlama kabiliyetleri birleşince başarılı bir hayat sürebilirler. Ancak konsantrasyon sağlamak için geçmişten kalan sıkıntılı anıları ve hayalciliği bırakarak başarıya ulaşırlar. Aksi taktirde geçmişe bağlı kalma huyları onları hem iş hem aile hayatında başarısız kılmaktadır.

Aslan Burcu (23 Temmuz – 22 Ağustos)

Aslan burcundaki kişilerin duygusal kimlikleri oldukça farklıdır. Çevresine karşı oldukça soğuk ve mesafeli görünmelerine rağmen iç dünyalarında son derece hassas, naif ve duygusal olabilirler. İçe kapanık yapılarından dolayı etrafındakiler bu kişilerin ne düşündüklerini, ne hissettiklerini anlamakta zorlanırlar

Aslan insanları güçlü bir kişiliğe sahiptirler. Doğal olmalarından dolayı kolaylıkla arkadaş edilebilirler. Genel olarak davranışları kibirli ve gururlu olup karşılarındakiler bunu anlayabilirler. Azimli kişiler oldukları için problemleri rahatça çözerler ve bu onlara itibar kazandırır. Ancak eleştiriden hiç kaçınmazlar (Gül, 2012: 61-62).

Bu burçtaki kişiler çevresindekileri yönetmek ve yönlendirmek isterler. Bu yüzden her zaman lider olmayı hedeflerler. Çevrelerindeki herkese hükmetmek istediklerinden dolayı sosyal ilişkilerinde sıkıntılar yaşarlar. Başkalarını tanıma konusunda başarılı değildirler. Herkesi kendileri gibi bilip güvenirler ve kolaylıkla kandırılabilirler. Sevdiği işlerde başarılı oldukları gibi sevmedikleri işlerde başarılı olsalar bile mutlu olamazlar. Aktif ve dinamik kişilerdir. Liderlik özelliklerinden dolayı inisiyatifi ele alırlar fakat zaman zaman tembellikleri ile ön plana çıkabilirler.

Bu kişiler bir menfaat karşısında bile benliklerinden ve gururlarından ödün vermezler, kimseye boyun eğmezler. Hislerini açığa vurmayı sevmezler ve medeni cesaretleri oldukça yüksektir.

Aslanlar dahil oldukları herhangi bir sohbetten dışlandıklarında ya da çevrelerindeki herhangi biri kendilerinden daha fazla övüldüğünde mutsuz olurlar. Biraz alçak gönüllü olduklarında başarıyı daha kolay yakalayabilirler.

Organizasyon yetenekleri oldukça gelişmiş olan aslan burcu bireyleri içinde bulundukları ortamı adaletli bir şekilde yönetmeyi başarırlar. Amaçladıkları şeye ulaşmada oldukça sabırlıdırlar. Önceden tahmin edebilme yetenekleri çok iyi olup stratejik ve plan yaparak hareket ederler.

Başak Burcu  (23 Ağustos – 22 Eylül)

Başak burçları işlerinde oldukça titiz ve mükemmeliyetçi olduklarından kendilerine düşen görevleri en iyi şekilde yaparlar. Pratik zekalıdırlar. Başka bir deyişle aklı selimdirler. Başak insanları düzen ve temizliğe oldukça önem verirler. En önemli özelliği akıllı olmalarıdır. Doğruyu yanlıştan ayırmada son derece başarılıdırlar.

Eleştirmen ve analizci olarak bilinen başak burçları çevrelerinde gördüklerini ve kendilerini bile eleştirerek hata bulmaya çalışırlar. Bu burçtaki kişiler detaylara çok fazla dikkat ederler. Başkalarının kusurlarını kolaylıkla fark ederler ve eleştirirler. Başak insanlarının ayakları yere sağlam basar, dürüstlük ve samimiyet konusunda hassas davranırlar. Çalışkan olmalarıyla ön plana çıkarlar. Başka bir deyişle duygusal olduklarından kendilerini ve iletişim kurdukları kişileri tahlil ederler ve aynı zamanda mantıklı ve zeki olduklarından dolayı herkesin göremediği hataları, eksiklikleri kolayca farkedebilirler.

Başak burçları kendilerini analiz ederler ve zayıf oldukları noktaları çok iyi bilirler, bu yüzden de kendilerinden bile zaman zaman şüphecidirler. Dostluğa ve arkadaşlığa önem verirler ve yeri geldiğinde fedakarlıktan kaçınmazlar. Özellikle çevresindeki kişilerde ve kendisinde duygusal sebeplerden dolayı meydana gelen problemleri çözmede son derece başarılıdırlar. Bu kişiler çalışkan, aklını verimli şekilde kullanabilen, güvenilir ve dikkatlidirler.

Etraflarında olup biten her şeyden haberdar olmak isterler ve bunun için bütün dikkatlerini sarf ederler.

Terazi Burcu (23 Eylül – 22 Ekim)

Terazi burcundaki bireyler adaleti ve adil olmayı çok severler. Rahatlarına çok düşkün olup hayatlarının huzur ve sükunet içerisinde geçmesini arzu ederler. Sakin ve dengeli bir mizaçları vardır. Lüzumsuz ve çok konuşmayı sevmezler.

Bu burcunun insanları sosyal hayatlarında oldukça aktif olup saygın bir yerleri vardır. Ruhsal ve akılsal yönden sürekli gelişmeye açıktırlar. Mantıklı hareket etmeyi severler. Zekidirler ancak saf duygularla hareket ederler.

Birçok duyguyu bir arada barındıran renkli kişilikleri vardır. Duygusal olarak hassastırlar. Örneğin nadiren öfkelenirler ancak çabucak öfkeleri geçer.

Terazi burçları hayatlarında fikirlerine saygı duydukları,en içten düşüncelerini rahatlıkla paylaşabildikleri, önerilerini dinleyen bir insan bulunmasından oldukça fayda görürler. Ancak bu terazi burcunun her zaman birine ihtiyacı olduğu anlamına gelmemekle beraber, pek çok zaman kendi kendine yeten bireylerdir. Bununla beraber kendilerinin farkında olmaları hayattaki başarılarını arttırmaktadır.

Bu burçtaki kişiler çabuk sinirlenirler ve sinirlendikleri zaman dillerine hakim olamazlar. Çabuk kızarlar fakat kızgınlarıkları uzun sürmez. Ortaklarla çalışmayı severler ve yalnızlıktan pek hoşlanmazlar. Herhangi meydana gelen konuşmalarda adil davranırlar. Bu da onları kararsız bir noktaya götürür. Bulundukları ortamı iyi analiz edip uyum sağlayabilirler. Zıt görüşleri uzlaştırmada ve huzuru sağlama konusunda oldukça yeteneklidirler. Haksızlığa asla tahammül edemezler hatta tanımadıkları kişileri dahi samimiyetle savunabilirler. Bilgi birikimlerini paylaşmaktan zevk alırlar. Dinlenmekten hoşlanırlar ve dinlenmedikleri zaman sinir olurlar. İnsanların fikirlerini açıkça ifade etmelerinden hoşlanırlar. Sözlerinde dururlar. İnatçı bir yapıya sahiptirler. Zaman zaman tembellik gösterirler ancak belli bir yaştan sonra daha fazla sorumluluk sahibi olurlar.

Akrep Burcu (23 Ekim – 21 Kasım)

Geç karar vermelerine rağmen oldukça kararlı bir karaktere sahip olan akrep burçları, kendi isteklerini bilen ve hedeflerine planlı ve programlı yürüyen kişilerdir. Oldukça çalışkan olup güçlü bir iradeleri vardır ve hırslı yapılarından dolayı akıllarına koydukları şeyleri mutlaka gerçekleştirirler. Akrep burcundaki bireylerin irade ve tahammül yetenekleri emsalsizdir. Azim ve sebatları sayesinde tuttuklarını koparırlar.

Herkesle iyi geçinebilen akrep burçları statüsü yüksek kişilerle arkadaşlık kurmayı tercih ederler, yani statüye önem verirler. Sezgisel olarak oldukça güçlüdürler ve sezgileriyle birlikte doğru hareket ederler. Duygu ve düşüncelerini rahatlıkla ifade edebilirler ancak şüpheci bir yanları da vardır. Bununla beraber temkinli hareket ederler. Bu tedbirli ve kuşkucu yapılarından dolayı içe dönüktürler. Yaptıkları her şeyi çok ciddiye alırlar ve amaçları uğrunda her şeyle savaşmaya hazırdırlar. Güçlü sezgi yetenekleri sayesinde insanların kendilerine karşı tutumlarını kolaylıkla anlayabilirler. İlgilendikleri konularda detaya inebilirler ve yalnızlıktan hoşlanmazlar.

Hiç bir şeyi özellikle de kendisine yapılanları kolay kolay unutmayan bireylerdir. Bununla beraber kinci yapıları nedeniyle intikam almaktan çekinmezler. Akrep burcundaki bireyler hayatta olumlu olup, nasıl bir başarı elde etmek istediğine odaklandığında içgüdülerinden yardım alırsa çok daha başarılı olurlar.

Otoriter olan akrep burçları her konuda kendilerinin dinlenmesini isterler. Hiddetli bir karakterleri vardır. Benmerkezci kişiliklerinden dolayı kendisini karşısındaki kişi yerine koymayı istemezler. Daima kendilerini haklı görebilirler.

Yay Burcu (22 Kasım – 21 Aralık)

Oldukça canlı bir karaktere sahip olan yay burçları yaşama çok bağlıdırlar. Özgürlüklerine çok düşkün olan bu kişiler idealist, parlak zekalı ve görevlerinin bilince olmalarıyla ön plana çıkmaktadırlar.

Bu burçtaki kişiler detayları çok iyi görüp analiz edebilirler. Zaman zaman bir konuya takılıp saatlerce üzerinde düşünebilirler. Eğer sevdikleri işi yapıyorlarsa sorumluluk almaktan asla çekinmezler. Ancak kendi istedikleri işte çalışmıyorlarsa yaşamdan zevk almazlar.

Yay burcunda doğanlar dostluk kurmada zorluk çekmezler. Bu kişiler güçlü ve olumlu düşünceleri sayesinde hedefledikleri başarıya ulaşabilmektedirler. Sorumluluk duyguları çok gelişmiştir. Gerçekçi karakterlerinden dolayı yapmacılıktan uzaktırlar. Zaman zaman aceleci ve sabırsız davranışları olsa da bu ideallerine ulaşmalarına engel değildir. Sezgileri oldukça güçlü olan yay burcu insanlarının öngörüleri yüksektir. Yardımsever yapılarından dolayı tüm enerjilerini başkalarının iyiliği için harcayabilirler.

Bu burçtakilerin en güzel özelliklerinden biri duygusal olarak yenilgiye uğradıklarında, birçok kişinin aksine tekrar toparlanıp ayağa kalkmaya çalışmasıdır. İlginç fikirler ortaya atmak konusunda oldukça başarılı olmalarına rağmen o düşünceleri hayata geçirme konusunda o kadar başarılı değildirler. Tam anlamıyla ne istediklerini bildikleri taktirde duygusal olarak amaçlarına ulaşabilirler.

Birden fazla konuyla alakadar olmayı ve sürekli değişim içinde olmayı severler. Enerjik yapılarından dolayı hareketsiz durmayı ve otoriteyi asla sevmezler, bunu yapamadıklarında duygu durumları negatif olarak etkilenir. Keyiflerine oldukça düşkün olan yay burcu insanı hayatını keyif alabileceği şekilde yönlendirmek ister.

Oğlak Burcu (22 Aralık – 19 Ocak)

Oğlak burcunda doğanlar oldukça disiplinli, düzenli ve işlerini ciddiye alan kişiler olup sözlerine sadıktırlar. İdealist yapılı olan bu kişiler her zaman yükselmeyi hedeflerler. Çok sabırlı olduklarından dolayı herhangi bir sorumluluğu üstlenmekten kaçınmazlar. Girişimcilik yetenekleri ön plandadırlar ve bu sayede sosyal alanlarda ve ticaret gibi alanlarda da başarılı olmaktadırlar. En zayıf yanları olan kibirliliklerinden dolayı kendilerine itiraz edilmesinden hiç hoşnut olmazlar.

Hırslı bir yapıya sahip olan oğlaklar hayata kötümser olarak bakabilirler. Olumlu oldukları sürece başarıyı daha kolay elde edebilirler. Duygularını ifade etmekte zorluk çekebilirler. Statüye çok önem veren oğlak burçları çevresindekiler sahip oldukları konumlara göre değerlendirebilir. Bu nedenle zaman zaman eleştirel konuşmalar yaparak karşısındaki kişileri etkisi altına alabilir. Özgüven eksikliğinden dolayı ara sıra farklı görünmeye çalışabilirler. Oldukça zeki ve pratik zekalı olan oğlak burçları stratejik düşünme yetenekleri sayesinde politika, yöneticilik ve askeri alanlarda başarılı olmaktadırlar.

Yalnızlık ve sessizlikten çok hoşlanan oğlak burçları kalabalık ortamlardan kendilerini soyutlarlar. Kendileri ile baş başa kalıp düşünceleriyle birlikte yaşam sürmeleri kendilerini mutlu eder. Duygulara pek önem vermedikleri gibi mümkün olduğunca mantık çerçevesinde hareket ederler.

Kova Burcu (20 Ocak – 18 Şubat)

Kova burçları dahice bir zekaya sahip olma özellikleri ile ön plana çıkmaktadırlar. Olayları kavrama, analiz etme yetenekleri oldukça yüksek olan bu kişilerin bilişsel zekaları oldukça yüksek iken duygusal zekaları bazen geri planda kalabilir. Yani dönem dönem duygularını etkili ve verimli bir şekilde kullanamayabilirler. Değişken duygusal yapıları nedeniyle dengesiz ruh hallerine sahip olabilirler.

Son derece uyumlu olan bu kişiler arkadaşlık kavramına önem verirler ve arkadaşlarıyla olan ilişkilerini her durumda devam ettirmeye çalışırlar. Özgürlüğe, faklı yaşamaya ve maceraperest bir hayat sürmeye düşkün olan kova burcu insanları kararlı olmalarıyla göze çarpmaktadır. Hep daha iyiye ulaşmaya çalışırlar ve bunun için gerekli eğitimi almaktan kaçınmazlar.

Balık Burcu (19 Şubat – 20 Mart)

Balık burcundaki kişiler değişken yapılarıyla bilinmektedirler. Genellikle kararsızlık içinde bulunurlar. Aşırı merhametli olmaları da bu burçtaki kişilerin en belirgin özellikleridir. Bu özellikleri o kadar gelişmiştir ki çoğu kişinin düşünemeyeceği konularda bile hassas davranırlar. Hiç kimsenin üzüntü içinde olmasını istemezler. Bu burçtakilerin sezgileri ise oldukça gelişmiştir. Hayal gücünde sınır tanımazlar.

Oldukça parlak bir zekaya sahip olan balık burçları detayları çok iyi fark ederler. Duygusal bir yapıları vardır fakat bu duygusallık genelde kendilerine yöneliktir. Çevrelerine çok sezdirmemeye çalışırlar. kendilerine yapılan kötülükleri kolay kolay unutmazlar. İyi niyetli kişilerdir ve herkese faydalı olmaya çalışırlar. Güçlü maneviyatlarından dolayı duygularını derin yaşarlar. Balık burcundaki kişler rahatlarına düşkün olduklarından çalışmak istemeyebilirler. Şüpheci yanları da vardır. Körü körüne hiçbir şeye inanmazlar ve bazen sorunluluk almaktan kaçabilirler.

Hayal ettikleri uyumlu mutlu hayata ulaşamadıkları zaman karamsarlığa kapılabilirler. Şüpheci kimliklerinden dolayı bazen meydana gelmemiş şeylerden bile korkup karamsarlığa düşebilirler. Bunun yanında sezgileri ise güçlüdür.