Astroloji ve sihirli kareler

(6 oy) 5/5 17225
1 Yorum


Astroloji, insanların kaderini veya geleceğini Güneş’in, Ay’ın ve gezegenlerin durumuna göre önceden tahmin etmek olarak tanımlanmıştır. Astrolojinin, bireylerin ve ulusların kaderlerini önceden tahmin eden hukuki astroloji ve iklim değişiklikleriyle yıldızların doğal şeyler üzerindeki etkisini önceden tahmin eden doğal astroloji gibi türleri vardır.

Geleneksel astroloji gezegenlerin hareketlerini izlemiş ve onları yıldız falı tablosunda teorik olarak resmetmiştir. Geleneksel astrolojinin inceleme sahasına alıp izlediği yedi geleneksel gezegen Güneş, Ay, Merkür, Venüs, Mars, Jüpiter ve Satürn’dür. Diğer üç gezegen olan Uranüs, Neptün ve Plüton keşfedildikten sonra yıldız falının inceleme sahasına dahil edilmiştir sevgili burclar.net okuyucuları. Elbette modern astrologlar Güneş ve Ay’ın gezegen olmadığını biliyorlardı ancak onlar genel olarak geleneksel terminolojiyi muhafaza etmişlerdir.

Astroloji ve sihirli kareler – astroloji ve vefk – ilişkisinde, İslam büyü geleneğinde kullanılan vefklerin yapılış zamanları için zaman zaman ay saati, güneş saati gibi kavramlar karşımıza çıkmaktadır. Bu saatler gezegenlerin şerefli vakitleri yani onların hükmettiği vakitler olup her iş için bu vakitlerden uygun olan bir tanesinin seçilmesi gerektiği ve bir iş için rastgele bir zaman seçilmesi durumunda bunun kargaşaya ve kaosa sebep olabileceği belirtilmiştir. Sevgili burclar.net okurları aşağıdaki tablo gezegenlerin şerefli vakitlerini göstermektedir.

Gezegenlerin şerefli vakitleri

GECE

PAZAR PAZARTESİ SALI ÇARŞAMBA PERŞEMBE CUMA CUMARTESİ
GÜNDÜZ PERŞEMBE CUMA CUMARTESİ PAZAR PAZARTESİ SALI

ÇARŞAMBA

1

GÜNEŞ KAMER MERİH UTARİT MÜŞTERİ ZÜHRE

ZÜHAL

2

ZÜHRE ZÜHAL GÜNEŞ KAMER MERİH UTARİT MÜŞTERİ
3 UTARİT MÜŞTERİ ZÜHRE ZÜHAL GÜNEŞ KAMER

MERİH

4

KAMER MERİH UTARİT MÜŞTERİ ZÜHRE ZÜHAL GÜNEŞ
5 ZÜHAL GÜNEŞ KAMER MERİH UTARİT MÜŞTERİ

ZÜHRE

6 MÜŞTERİ ZÜHRE ZUHAL GÜNEŞ KAMER MERİH

UTARİT

7

MERİH UTARİT MÜŞTERİ ZÜHRE ZUHAL GÜNEŞ KAMER

8

GÜNEŞ KAMER MERİH UTARİT MÜŞTERİ ZÜHRE

ZUHAL

9

ZÜHRE ZUHAL GÜNEŞ KAMER MERİH UTARİT MÜŞTERİ
10 UTARİT MÜŞTERİ ZÜHRE ZUHAL GÜNEŞ KAMER

MERİH

11 KAMER MERİH UTARİT MÜŞTERİ ZÜHRE ZUHAL

GÜNEŞ

12 ZUHAL GÜNEŞ KAMER MERİH UTARİT MÜŞTERİ

ZÜHRE

Halit Ahmet ÇİFTÇİ-ylt