Astroloji ve Sağlık İlişkisi

(5 oy) 5/5 3617
Yorum Yaz


Astroloji her alanda olduğu gibi sağlık kadar ciddi bir konu üzerinde de önemli etkilere sahiptir. Yaşadığımız sağlık sorunu ne kadar ciddi? Şayet bu hastalık devam ederse başka ne tür rahatsızlıklara sebebiyet verir? Ameliyat gerekliyse hangi tarihler arası ameliyat olunmalıdır? İşte tüm bu soruların yanıtını doğum haritamıza bakarak saptayabiliriz. Bu yazımızda sizlere Astroloji ve Sağlık ilişkisi hakkında bilgiler vermeye çalışacağız. Öncelikle Burçlar ve Sağlık konulu yazımızı sizinle paylaşıyoruz. Aşağıdaki bilgiler sadece burca ve yükselen burca göre değil genel olarak harita üzerinde etkili olan ve yukarıda saydığımız bahsi geçen göstergeler ışığında oluşturulmuştur.

KOÇ: Koç burcunun etki alanı vücutta genellikle kafa, yüz ve üst beyin bölgesinde kendini gösterir. Şiddetli baş ağrıları, yüzde akne oluşumları, sivilce ve siğiller, felç, çiçek hastalığı gibi rahatsızlıklar Koç burcu yönelimli hastalıklardır. Vücudun kafa bölgesini temsil eden Koç burcu insanlarında ilerleyen yaşlarda saç dökülmelerine ve saç beyazlamasına sebep olabilecek hastalıklar baş gösterir. Tansiyonda alçalıp yükselmelere meyillidirler.

BOĞA: Boğa burçları insan vücudunda kaslar, omuz ve ense bölgesini temsil eder. Boğa burcu bireylerinin yaşayacağı belli başlı hastalıklar: Boğaz ağrıları, ses kısılmaları, bademcik ağrılarıdır. Vücudun kalsiyum dengesi Boğa’nın etkisi altındadır. Beyincik ve paratiroid ayrıca boğaza inen boğaza inen akıntılar da Boğa burçlarının yaşayacağı sağlık sorunlarıdır.

İKİZLER: İkizler burcu insan vücudunda el parmakları, kollar, safra kesesi, dil ve kalça bölgesini temsil etmektedir. Omuz ve sırt ağrıları, kan zehirlenmeleri, ağızda kuruluk, akciğerlerde rahatsızlık, solunum yolu enfeksiyonları İkizler burcu insanlarının yaşayacağı sağlık sorunlarıdır.

YENGEÇ: Yengeç burcu vücutta göğüs, göğüs kafesi, kalp, kalp kapakçıkları, akciğer ve mide bölgelerini temsil eder. Bu bölgelerde meydana gelebilecek rahatsızlıklar Yengeç burçlarını ciddi anlamda sıkıntıya sokar. Kanser hastalığına yakalanma riski Yengeç burcu insanlarında oldukça yüksektir. Özellikle göğüs kanserine yakalanma riski taşırlar. Mide yanması, midede ekşime, ülser, gastrit gibi rahatsızlıklar da Yengeç burcuna tabii hastalıklardır.

ASLAN: Aslan burçları vücutta mide, omurga, iç salgı bezleri ve kalple ilişkilendirilebilir. Kalp sıkışmaları, mide ağrıları, bağışıklık sisteminin zayıflaması, gribe yakalanma gibi rahatsızlıklara maruz kalabilirler. Şiddetli bel ve boyun ağrılarından şikâyet edebilirler. Salgın hastalıklara yakalanma riskleri Aslan burçlarında fazladır.

BAŞAK: Başak burçlarının yaşayacağı başlıca sağlık sorunları karın ve bağırsak bölgelerinde toplanmıştır. Nörolojik rahatsızlıklar, psikolojik sorunlar ve sinir sisteminde bozukluklara sebebiyet verebilecek hastalıklara yakalanma riskleri fazladır. Bunun nedeni Başak burcunun Merkür yönetiminde olmasıdır. Başak burçlarının cilt derileri oldukça narin ve hassastır. Ciltte kuruluk, çatlamalar, dudak çatlakları da Başak burçlarının yaşadığı sağlık sorunlarıdır.

TERAZİ: Üreme organları, uyluk ve kaval kemiğinde ağrı, böbrekte sorun ve şiddetli baş ağrıları genellikle Terazi burçlarının yaşayacağı sağlık sorunlarıdır. Böbrek yetmezliği sonucu hayatlarını kaybetme riskini büyük ölçüde taşırlar.

AKREP: Akrep burçları genellikle cinsel problemler yaşamaktadırlar. Östrojen ve testesteron oranlarının normalin çok üstünde veya çok altında seyretmesi mümkündür. Rahim ağzı kanseri ve peniste rahatsızlıklarda Akrep kadınının ve Akrep erkeğinin yaşayacağı sağlık sorunları arasındadır.

YAY: Yay burçları vücutta karaciğer, akciğer, dalak, böbrek, dil, mide ve damar yolu hastalıklarına meyillidirler. Kol ve bacaklarda ağrı, vücuttaki kanda meydana gelen pıhtılaşmalar, spor sakatlıkları, hipofiz bezi sorunları, karaciğer yetmezliği gibi hastalıklar Yay burcu bireylerinin yaşayacağı sağlık sorunları arasındadır.

OĞLAK: Oğlak burçları diş ve kemiklerde meydana gelecek sağlık sorunlarını sıkça yaşarlar. Kemiklerde kırılma, incinme, deride yanma, kızarıklık, soyulma, kaşıntı, dişlerde ağrı, sızı, baş ağrısı, mide bulantısı, tansiyon yükselmesi gibi sağlık sorunlarına yatkındırlar. Beynin ön lobu ilerleyen yıllarda ciddi nörolojik hastalıklara davetiye çıkarabilir. Ayrıca şeker hastalığı Oğlak burcu bireylerinin sıkça yaşayacağı sağlık sorunları arasındadır.

KOVA: Kova burçları spor sonucu oluşacak baldır, bacak, uyluk ve kaval kemiği bölgelerinde ciddi sağlık sorunları yaşarlar. Dolaşım sistemlerinde bozukluklar dikkat çeker. Kasıklarla kramp ve kasılmalar görülür. Bacak, baldır ve kollarda şiddetli ve sarsıcı ağrılar görülür. Yani genel itibariyle ayak, ayak parmakları, bacak ve kol bölgelerinde hastalık yoğunlaşmıştır.

BALIK: Balık burçları vücutta ayakları temsil eder. Ayaklarda meydana gelebilecek her türlü rahatsızlığı yaşayabilirler. Örneğin ayakta mantar oluşumu, kızarıklık, şişlik, kaşıntı, deride yanma, nasır ve ayakta topallık Balık burcu bireylerinin sıkça yaşadığı sağlık sorunlarıdır. Balık burcu bireylerinde herhangi bir nesneye, bir insana yahut bir varlığa aşırı derecede düşkünlük, bağımlılık söz konusudur. Bu durum da onların psikolojik rahatsızlıklar yaşandığına dikkat çekmektedir.