Aslan Burcu

(94 oy) 4/5 64387
2 Yorum

23 Temmuz-23 Ağustos tarihleri arasında doğanların burcu olan Aslan Burcu’nun yönetici gezegeni Güneştir ve ateş elementi gurubundandır. Nasıl ki güneş, gezegen sisteminin merkeziyse, Aslan Burcu da ilginin odak noktası olmak arzusundadır. Baskın karakteriyle etrafındakilerin çoğu onun yanında geri plânda kalır. Gururu başkalarının üzerlerinde baskı hissetmesine neden olacak kadar aşırıdır.   Etrafındaki insanların hayatları üzerinde iyileştirici etkisi olduğunu düşünmesi nedeniyle, müdahalecidir. Bu nedenle lider olarak doğduğuna inanır, ona göre hareket ederler. Aslan Burcu özellikleri gereğince, özgüveni yüksek, yaratıcı, çocuksu, kibar, tutkulu, hırslı, çalışkan, cesur, soylu bir yapıdadır. Özellikle kültürel alanlarda son derece yaratıcı olurlar. Yaptığı iş ne olursa olsun altına imzasını mutlaka atacaktır. Yüksek özgüveni ve otoriter kişiliği sayesinde, bulunduğu yeri fetheder bu burçlar.

Aslan Burcu erkekleri ataerkil yapıları gereğiyle,  erkeklerle yapılan grup aktivitelerinden hoşlanırlar. İş çıkışı bir yerlerde oturup vakit geçirmek, grup halinde maça gitmek gibi sosyal faaliyetler hoşlarına gider. Eğer bir Aslan Burcu ile birlikteyseniz, doğru adımlar atar ve onun gururunu okşarsanız, saygısını ve takdirini kazanırsınız.

Aslan Burcu kadını sanki doğanın kayırdığı biri gibi, doğuştan güzel, zeki ve alımlıdır. Daima popülerdir. Bu, onun hayatında olmak istiyorsanız, sıkı bir rekabetçi olmanız gerektiği anlamına gelir. Sosyal çevresinin lideridir ve o varken başka kadınlar, farkında olmadan onun etkisi altına girerler.