Aslan Burcu Diyeti

(2 oy) 5/5 2175
Yorum Yaz

Ateş elementi grubuna dâhil olan Aslan Burcu, sıcakkanlı bir kişiliğe sahiptir. Bu nedenle metabolizması ağır çalışmaz. Hayati organı olan kalbi için, düşük kalorili yiyecekler öngörülmektedir. Sık yapılan aerobikler ile kalp sağlığı korunabilir. Aslan Burcu diyeti konusunda, kontrol altında tutulması gereken bir burçtur. Kendisine hizmet edilmesini sevdiği için dışarıda yemek yemeği tercih eder. Sağlıksız beslenme içi bundan daha büyük bir alışkanlık olamaz. Ne var ki tercihen fastfood tarzı yiyeceklerden uzak durması onun için bir şans sayılır. Aslan Burcu erkeği kendine çokça vakit ayırmayı sevdiğinden, yemek yapmayı bir zaman kaybı olarak görür ve bu anlamda mutfağa ilgisi yoktur. Eğlence hayatı ön plânda olduğundan bu burçlar alkol tüketimini arttırma potansiyeli taşır. Bu açıdan kendi denetlemesi yerinde bir yaklaşım olacaktır. Aksi halde alkolün neden olabileceği şişmanlık ve buna bağlı gelişen sağlık problemleri ile karşı karşıya kalabilir. Karbonhidrat Diyeti” olarak da bilinen, protein ağırlıklı diyetler fiziki dengesini bulmakta yardımcı olacaktır. Özellikle ızgara et, balık ve tavuk’tan oluşan bir liste onu son derece memnun edecektir. Peynir ve yoğurt ilavesi ile karbonhidrat ve şeker tüketmeden arzuladığı forma kısa zamanda kavuşabilir. Formuna kavuştuktan sonra ise diyet terk edilmeli, uzun müddet uygulanmamalıdır.

Sağlık konusunda zayıf düşerse kendisini, gücü elinden alınmış hissedeceği için, hastalıklardan nefret eder. Herhangi bir aktif madde barındırmayan homeopatik ilaçlar, alternatif bir tıp desteği olarak, hastalıkların seyreltilmesi hususunda yardımcı olur. Aslan Burcu spor için egzersiz salonlarında vakit geçirip, sosyal olmayı tercih eder.

Aslan Burcu kadını sürekli gidilen spor salonlarının arkadaşlarıyla vakit geçirebileceği bir tür toplanma yeri olması fikrinden zevk alır. Bunun yanı sıra, özel bir hoca vasıtasıyla kendisi için özel olarak hazırlanmış bir egzersiz programı son derece uygundur.

Aslan Burcu liderlik yönü gelişmiş olduğundan takım sporları içerisinde faaliyette bulunmaktan zevk alır. Hırslı olduğu için, kaybetmeye tahammülü yoktur. Bu yüzden denediği aktivite, hangi spor dalıysa, bireysel sporlar da dâhil olmak üzere, denediği her spor dalında başarılı olacaktır. Tenis ve golf bu anlamda onun için uygun sporlardır. Bedeninin zayıf noktaları olan, sırt ve omurga kısımlarını güçlendirmek için yürüyüş ve yoga egzersizleri eksiklerini kapatmak için önemli aktivitelerdir.