Amber taşının faydaları nelerdir?

(0 oy) 0/5 39
Yorum Yaz


Ülkemizde kehribar olarak da bilinen amber taşının bedensel ve ruhsal sağlığımız üzerine faydalarını biliyor musunuz? Bu haberimizde amber taşının  faydaları ve sağlık üzerine etkilerinden bahsedeceğiz.

Amber Taşının Bedensel Etkileri

Soğuk algınlığı, astım, guatr, bronşit ve alerji tedavisi için boyun bölgesinde kullanılır. Boğaz ve tiroit enfeksiyonlarını tedavide diğer taşlardan üstündür. Roma devrinde amber, guatrı tedavisinde kullanıldığı gibi günümüzde de bu yöntem çok yaygındır. Siyatiğe, adale iltihabına, sırt ağrılarına, baldır kramplarına, romatizmaya iyi geliyor. Toz haline getirilmiş şekli yaraların üstüne konarak kapanması için kullanılır. Özellikle ısıtıldığı zaman elektriksel ve manyetik özellikleri açığa çıkar. Yaydığı sıcaklık enfeksiyonun yayılmasını önlediği ve soğuk algınlığını giderdiği için, genelde boynun çevresine takılır. Ağrıyan yerlere koyulduğunda ağrıları hafifletir. Kullanılan amberin, ağrıyan yerin büyüklüğü kadar olması etkisini güçlendirir.

Sivilce, akne, siğil, egzama ve aşırı kepeklenme gibi birçok cilt hastalığı ve alerjiler amber ile hafifletilebilir. Solunum yolu alerjileri ve ağız -boğaz-geniz enfeksiyonları da tedavi edilir. Kemik ve artrit, gut, romatizma, gibi eklem rahatsızlıklarında da çok etkilidir. Küçük çocuklarda diş çıkartmada yardımcı olur. Taş suyu hazırlayarak her sabah aç karnına içmek gerekir. Bütün bunlar için amberı sık ve cilde temas edecek şekilde taşımak gerekir. Yaydığı sıcaklık enfeksiyonun yayılmasını önlediği ve soğuk algınlığını giderdiği için, genelde boyun çevresine takıluır. Boğaz vetiroid bezi enfeksiyonlarını tedavi etme özelliği de vardır. Bağışıklık sistemini dengeler.

Guatr, astım, bronşit ve alerjiye karşı iyidir. Tılsım olarak, hem kör talihe karşı korunma hem de talihi kendine çekme için kullanılmıştır. Sindirim sistemi, iç salgı bezlerini dengeler ve karaciğeri temizleyerek güçlendirir. Yaydığı sıcaklık, enfeksiyonu önlediği ve soğuk algınlığı tedavisinde rol oynadığı için genelde boyun çevresine takılır. Boğaz ve tiroid enfeksiyonlarını diğer tüm taşlardan daha iyi tedavi ettiği düşünülmektedir.

Amber Taşının Ruhsal Etkileri

Sol elde oynandığında bedenin elektriğini toplar. Elektrik yükünü azalttığı için depresyona karşı da faydalıdır. Yaşamın bir yük olduğunu düşündüğünüz ve sorumluluklar altında ezildiğinizi hissettiğiniz anlarda, şifa yüklü enerjisiyle sizi canlandırır. Yaşamın güzel yanlarını fark etmenizi ve böylece içinizin neşeyle dolmasını sağlar. Günlük olağan yaşantınızla, zihinsel ve ruhsal gelişiminiz arasındaki dengenin kurulmasını sağlar. Para getiren bir taş olduğu düşünülür ve bu amaçla kasalara koyulur. Takıntılara karşı iyi gelir. Bütün sarı taşların aslan burcu insanına iyi geldiği bilinir. Bu sebeple aslanlara uyarıcı bir etki yapar.

Huyu ve yaradılışı olumlu etkiler. İçinde hapsettiği Güneş bizi neşelendirir ve iyimserlik verir. Bundan dolayı özellikle depresyona yatkın kişilere önerilir. Kendine güveni arttırarak, hedeflere ulaşmamızı sağlar. Sıcak ve hayli yumuşak bir taş olarak, bize esneklik ve içtenlik verir. Uysallık ve parlak bir karakter sağlar. Yaratıcı kişiliklerin taşıdır.