Akrep Burcu Özellikleri

(32 oy) 5/5 22966
1 Yorum

Akrep Burcu su elementi grubuna ait olduğu için son derece duygusaldır. Ancak duygularını açık etmeyi bir zayıflık belirtisi olarak gördüğünden, hislerini gizlemek konusunda yeteneklidir. Sabit nitelikli olduğu için inatçı ve kolay pes etmeyen bir yapısı vardır. Fikirlerini değiştirmek zordur ve aynı inatçılıkla sevdiklerine karşı bağlılığı güçlüdür.

Bir Akrep Burcu hayatını tümüyle kendi kontrol etmek ister. Kendi kontrolü dışında gelişen hiçbir şeye tahammülü yoktur. Bu yüzden aklında sürekli hesaplar ve plânlarla dolaşır. Bu denli aşırı kontrolcü birinin kaderci olması beklenemez. Bu aynı zamanda onunun aşırı sahiplenici ve kıskanç olmasının da nedenidir. Yaşama olan bağlılığı tutku boyutlarındadır. Çok güçlü bir yaşama arzusu, hayata keyifle ve tutkuyla bağlanmasına neden olmuştur.

Bir Akrep Burcunu insanın ruhuna nüfuz eden, adeta aklını okuyan bakışlarından tanıyabilirsiniz. Akrep Burcu kadını dişiliği ile ön plana çıkan son derece çekici kadınladır. Akrep Burcu erkeği ise, durgun, soğukkanlı ve karizmatik bir auraya sahiptirler. Onlardan biri ile göz göze geldiğinizde, gözlerinin ardındakini anlayabilecek nitelikteyseniz, o durgun ve soğukkanlı duruşunun ardındaki enerji denizini açıkça görebilirsiniz. Yüzeyde durgun görünseler de, sonunda çağlayana dönüşen bir su gibidirler. Gizemli bir yapıları vardır ve kendileri hakkında kolay kolay ipucu vermezler. Bu ketumluk onlar için bir tür savunma mekanizmasıdır.

Bir Akrep Burcu sizin kendisi hakkında küçük bir ipucu edinmeye çalışarak oyalanmanıza izin verirken, o sırada sizin kim olduğunuzu çoktan öğrenmiş olacaktır. Sezgileri güçlü olduklarından, onları kandırmak zordur. İnce hesaplar yapar, detayları önemserler. Bir Akrep Burcunu çok iyi tanıdığınızı düşünebilirsiniz. Ama o sadece tanımanızı istediği kadarına izin vermiştir. Kırk yıllık eşi olsanız bile, her zaman kendisine sakladığı bir yanı olacaktır ve o bunu bilmenizi istemediği sürece bilmenizin bir yolu yoktur.

Onu zamanla tanıdıkça bile emin olabileceğiniz çok az şey vardır. Herhangi bir şeye olan ilgisi ve bu ilginin öçlüsü nettir. O herhangi bir şeyi ya tam sever, ya da hiç sevmez. Ya çok iyi biridir, ya da korkunç… Bu kadar uç noktalarda olmasını bir tutarsızlık olarak addedebilirsiniz; ancak bu yalnızca kesin kararlılığının ve iradesinin bir emaresidir. Her şeyin tam uç noktasında olduğundan, ona olan ilginiz de onun yaklaşımına benzer. Bir Akrep Burcunu ya çok seversiniz, ya da ondan nefret edersiniz. Ama kayıtsız kalamayacağınız kesindir. Eğer içindeki iyiliğe dokunursanız dünyanın en iyi insanıyla karşılaşmanız an meselesidir. Ancak kızdırılacak olursa, fevridir ve dünyanın en korkutucu öfkesiyle karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu öfke harbiyle her şeyi yıkıp yeniden başlayacak olmakta bir an bile tereddüt etmez.

Akrep Burcu özelliklerinin üç bölümden oluştuğu söylenir: Yenilenme, cinsellik ve ölüm… Yenilenme konusu en nitelikli özellikleridir. Hayatlarına dokundukları insanlarda mutlaka bir değişim ve dönüşüm yaratabilmeleridir. Eğer hayatınıza bir Akrep Burcu girmişse, bir şeyler muhakkak değişmiş demektir. Bu anlamda İyi bir yol gösterici ve iyi bir yaşam koçudurlar. Kendi hayatlarını da çabuk yenileyebilir olmaları, yıkıntılardan çok çabuk çıkmaları ve yeniden yollarına devam edebilir olmaları, ne kadar güçlü bir karaktere sahip olduklarını gösterir.

Cinsellik konusunda son derece hassastırlar. Bu konu yaşamlarının çok büyük bir bölümünü oluşturur ve asla göz ardı edemez, ikinci plâna itemezler. Yaşama olan tutkuları, cinsellikte de bir ihtiras derecesindedir. Cinsel yaşamlarını tatminkâr bulmazlarsa, yeni arayışlara yönlenmeyi en tabii hakları olarak görürler. Ama duygusal açıdan da doyurulmadıkları sürece, cinsel olarak doyurulmalarının bir önemi yoktur. Çünkü duyguları ile fiziksel istekleri arasında bir denge kurmak isteyen Akrep Burçları, bu denge sağlanmadığı sürece kendilerini yine tatmin edilmemiş hissederler.

Kolay yola gelmeyen ve bireyselliğine düşkün Akrep Burçları, gerçekten sevdikleri sürece hayatlarını bir ömür boyu sadakat ve bağlılık içerisinde geçirebilirler. İkili ilişkilerinde dürüstlük temel kıstaslarıdır. Güvenebilecekleri sürece ki güvenip güvenemeyeceklerini çok kısa bir süre içerisinde anlarlar, bağlanmakta bir sakınca görmezler. Kötü bir huyları vardır: eğer küçük bir şeyden tiksinirlerse, bütünün güzelliğinin onlar için artık bir önemi kalmaz. Aşırı mükemmeliyetçi olmaları bir kusurdur. Ufak kusurları görmezden gelmekte biraz zorlanırlar. Büyük bir sorunmuş gibi çıkışabilir, sonunda çabuk pişman olacaklarını bilseler bile, sivri dillilikleri ile kalp kırıcı olabilirler. 

 • Yükselen Akrep Burcu

  Yükselen Akrep Burcu inatçı, burnunun dikine giden, dayanıklı ve allem edip kalem edip istediğini yapan karakter yapısına sahiptir. Ya hep ya hiç diye…
 • Akrep Burcu

  23 Ekim-21 Kasım tarihleri arasında doğanların burcu olan Akrep Burcu, su elementi grubuna ait olduğu için son derece duygusaldır. Ancak duygularını a…
 • Akrep Burcu Kadını Yıldızname

  Akrep Burcu kadını yıldızname yorumunda  su grubuna tekabül eden burçlardan biridir. Orta boylu olmaları, sağlıklarının göstergesi pembemsi beyaz tenl…
 • Akrep Burcu Diyeti

  Akrep Burçları’nın biyolojik ve kimyasal değişimleri, ekseninin etrafında aktif, hızlı Pluto ile enerji dolu, rekabetçi Mars’ın etkisi altındadır. Bu …
 • Akrep Burcu Taşları

  Akuamarin Taşı (Akvamarin): Akrep Burcu taşlarından olan Akuamarin taşı açık deniz suyu rengindedir. Değerli ve sağlık bakımından çok faydalı bir taşt…

Yorum Yaz

Tüm alanlar doldurulmalıdır.

 • sare nur

  Benim böyle olma ihtimalim var